×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۲ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

خسارات مادی ومعنوی ناشی ازعدم دفاع ازمنافع ملی دربرابراقدامات کینه توزانه آمریکا

 

با انفعال و عدم اقدام بایسته از سوی وزارت خارجه و دستگاه های ذیربط، عملیات تروریستی (مشکوک) حادثه یازدهم سپتامبر به پای ایران نوشته شد!

در حالی که عربستان سعودی با اسناد و شواهد رسمی متهم به عملیات تروریستی (مشکوک) حادثه یازدهم سپتامبر بود، یازدهم اردیبهشت ماه امسال یک دادگاه آمریکایی، ایران را به پرداخت ۶ میلیارد دلار غرامت برای حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ محکوم کرد.

علی‌رغم اعلام آمادگی بسیاری از فعالان سیاسی و علمی آمریکایی و گروه‌های حقیقت‌یاب پرونده تروریستی فوق، برای شهادت به نفع ایران، اما متاسفانه مسئولین اجرایی تا پایان مهلت قانونی برای لغو حکم صادره، هیچ اعتراض حقوقی به این حکم نکردند و حکم اجرایی شد.

دادگاه‌های آمریکایی و کانادایی پیشتر هم به مصادره اموال ایران حکم داده بودند، اما فاجعه‌ حکم اخیر اینجاست که ایران عملاً به مشارکت در عملیات تروریستی یازدهم سپتامبر محکوم شده است.

ملاحظه: انفعال فاجعه‌بار دستگاه دیپلماسی کشورمان در حالی بود که اسناد و قرائن زیادی دالّ بر طراحی این عملیات توسط آمریکا وجود داشته و دارد؛ از جمله: “آرت_اولیویر” سیاست‌مدار آمریکایی‌ که در دوره‌ای نیز کاندیدای ریاست‌جمهوری شده بود، با ساخت فیلم سینمایی «عملیات_ترور» به افشای پشت پرده‌ واقعه ۱۱ سپتامبر پرداخت و رسماً مدعی شد که این عملیات تروریستی توسط خود آمریکا برنامه‌ریزی و مدیریت شده است.

در فیلم مذکور که اثری افشاگرانه در رابطه با حادثه یازدهم_سپتامبر است، نشان داده می‌شود که آمریکا و غرب با بهره‌برداری تبلیغاتی از آن و به بهانه‌ مبارزه با تروریسم، به خاک افغانستان و عراق حمله کردند و این دو کشور را به اشغال خود درآوردند.

سکانس آغازین فیلم، جلسه‌ای را در شورای روابط خارجی آمریکا نشان می‌دهد که در نقطه‌ای که محافظه‌کاران جمع شده‌اند، مطرح می‌شود: «ما به حادثه‌ای در قواره‌ی «پرل‌_هاربر» نیاز داریم تا به بهانه‌ آن اعلان جنگ کنیم.»

آنچه بیش از همه جای تاسف دارد، صرف وقتِ بیهوده بخش های مختلف دولت در مسائل فرعی و حاشیه ای درکشور از یک طرف و بی توجهی به مسائل اساسی و تعیین کننده از طرف دیگر است که موجب خسارات و اتلاف بیت المال و مخدوش شدن وجهه جمهوری اسلامی در افکار عمومی جهانی می گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true