×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

نام عماد مغنیه برای دشمن رعب‌آور و برای دوست نشاط بخش بودفرمانده سپاه قدس گفت: راه شهدا، عماد مغنیه و هم‌چنین راه جهاد استمرار خواهد داشت و جبهه مقاومت امروز وسعتی بزرگ پیداکرده و روزانه بر آن افزوده می‌شود.

سردار قاسم سلیمانی در همایش راز رضوان ویژه دهمین سالگرد شهادت عماد مغنیه اظهار کرد: اولین جلسه ای است که درچارچوب علمی پیرامون شخصیت شهیدی برگزار می شود که وجودش، حضورش و شهادتش تاثیر بسیاری بر عالم اسلامی داشت. نامی که برای دشمن رعب آور و برای دوست نشاط بخش و امید آور بود.

وی ادامه داد: برای اولین بار می خواهم پیرامون دوست عزیزی صحبت کنم که دوره مهمی از عمرم را با او گذراندم. شخصیتی که قدر و اساس شخصیتش تاکنون در میان جوانان جهادی عالم اسلامی اعم از سنی و شیعه و غیر از آن در عالم مسیحی، مجهول و ناشناخته مانده است. نه این کنگره می تواند قدر او را معلوم کند و نه کنگره های دیگری.

سردار سلیمانی گفت: امروز دهمین سالگرد شهادت این اسطوره زمان است، این کلمه پیرامون افراد مختلف بر زبان ما جاری می شود اما حقیقتا در میان مجموعه مجاهدانی که به شهادت رسیدند، نمی شناسم اسطوره ای همچون شهید عماد مغنیه. شهادتش اندوه بزرگی را در عالم اسلامی به وجود آورد.

وی با بیان اینکه بعد از ارتحال امام در میان شخصیت های غیر روحانی ندیدم شخصیتی همچون عماد که اندوه بزرگی را در عالم اسلامی به وجود آورد، گفت: چه عواملی باعث می شود که انسان به چنین مرحله بزرگی از خودگذشتگی، ایثار و نبوغ برسد، آیا این فقط ذاتی در عماد مغنیه بود یا اینکه طریقی است که اگر انسان آن را بیابد می تواند شخصیت بزرگی را تربیت کند.

سردار سلیمانی اظهار کرد: انسان براساس دو عامل شخصیت خود را می سازد اول آروزست و دوم اراده. ریشه تزلزل و یا استقامت انسان هم به این دو عامل برمی گردد.

وی بیان کرد: آرزو اگر خاکی باشد انسان را در همان جایگاه نگاه می دارد. اگر این آرزو متعالی بود انسان را در اوج نگه می دارد. اراده انسان تابع تعلق انسان است. اگر خواستید ضعف و قوت انسان را بشناسید باید به تعلق آنها نگاه کنید.

فرمانده سپاه قدس گفت: اگر دیدید در جایی شخصیتی همچون امام (ره) اینگونه بر خلاف جریان حرکت کرد و یک امر محال و غیر ممکنی را تبدیل به ممکن کرد این به تعلقات، آرزوها و اراده امام برمی گرشت. تعلق ایشان به دنیا نبود و یک آرزو و خواست زمینی نداشتند لذا ایشان موفق شدند.

سردار سلیمانی گفت: وقتی خرمشهر سقوط کرد گفتند می‌خواستیم این خبر را به امام بدهیم چون همزمان با خروج ایشان از بیمارستان قلب بود ترسیدیم تهدیدی برای سلامتی ایشان باشد، وقتی به امام گفتند خرمشهر سقوط کرده ایشان گفتند سقوط کرده که کرده آن را پس می گیریم.

وی  خاطر نشان کرد: عماد مغنیه شخصیتی بود که ممکن بود وقتی در جمع می نشست با شما بخورد و بیاشامد و زندگی عادی انسانی داشته باشد، اما هیچ کدام از عوامل دنیوی محور تعلق او نشد، حتی فرزند هم محور تعلق چنین شخصیتی نشد.

سردار سلیمانی ادامه داد: او در جنگ چریکی یک متخصص بود اما آنچه ورای او وجود داشت و دشمن را در برابر او ناتوان می کرد، تعلقش بود. انسانی که تعلقش عالی است اگر خبر مرگ را به او بدهند تبسم می کند و انسانی که تعلق اش پایین باشد، خبر مرگ را به او بدهند وحشت می کند. امری که عماد در میان دوستان و مجاهدان برجسته تبدیل به خورشید کرد تفاوت در آرزو و تعلق وی بود.

فرمانده سپاه قدس گفت: همه کسانی که در کارهای ویژه دست و نقش دارند بعضا ممکن است در عمل خود یک تخصص پیدا کنند و حرفه ای شوند. انسان اگر در موضوعی حرفه ای شد آن وقت مثل این حرفه ای‌هایی است که آمریکائی ها در بلک واتر تربیت می کنند و این انسان، انسان ناجی نیست.

وی با اشاره به حالات معنوی عماد مغنیه، گفت: یکی از حالات معنوی او تواضع بود. قبل از تاسیس حزب الله، حزب الله تاسیس کرد. دوستان لبنانی جریان حزب بعث صدام و ترور شخصیت ها را به یاد دارند، او ۱۹ سال داشت، چه کسی به یادش افتاد که از شخصیت ها دفاع کند در غیر این صورت بعثی ها همه را از بین می بردند، آن فرد عماد مغنیه بود.

سردار سلیمانی اظهار کرد: کسی که حزب بعث صدام را منهدم و اخراج کرد در لبنان ، عماد مغنیه بود. من ندیدم و نشنیدم که حتی یه بار از منیت خود بگوید در حالی که خالق بسیاری از پیروزی ها بود. نزدیک ترین فرد به دشمنان بود برای شناخت آنان.

وی بیان کرد: در جلسه ای برادری اعتراض کرد و گفت هر روز می‌آیی اینجا جلسه می گذاری و میروی. آن شخص گفت باید ظرف ها را بشوری. عماد مغنیه گفت درست میگویی، ظرف ها را شست و کارش تمام شد و رفت. همین فرد سوال کرد که این کیست هر روز اینجا می آید گفتند او رضوان است.

فرمانده سپاه قدس گفت: آنکه خوف را در لبنان شکست داد عماد مغنیه بود. مرگ را ترساند و توانست لبنان را از جامعه کتک خورده پیوسته توسط دشمن، به جایگاه عالی برساند. عماد مغنیه مسئول نبود بلکه قائد بود. بعضی ها قائد هستند و از جلو فرمان صادر می کنند. در تمامی عملیات ها بدون استثنا که او مدیریت کرد خودش محور اساسی عملیات بود امکان نداشت بدون حضور او در صحنه میدان، عملیاتی صورت گیرد.

سردار سلیمانی اظهار کرد: برای علم آموزی و تربیت شیوه عجیبی داشت، او خودش یه مربی بود که متربیان فراوانی را در خدمت داشت. ما در عالم شیعه و سنی نداریم که در جایی جهاد بوده باشد اما مجاهدانش در پای درس عماد نبوده باشند. اما در عین حال از تجربه های دیگران هم استفاده می کرد. با برادران فلسطینی و عراقی می نشست و تجربه آنان را جمع بندی و بعد کادر سازی می کرد.

وی تصریح کرد: آنها را به گونه ای تربیت می کرد که در برابر ناملایمات قوی باشند. اولین بار کسی که توانست هواپیماهایی بدون سرنشین دشمن را کشف و تصاویرش را بگیرد، عماد مغنیه بود. عملیات انصاریه که بزرگترین شکست دشمن بود برخاسته از فکر فنی و توجه ویژه او بود.

فرمانده سپاه قدس گفت: در جنگ ۳۳ روزه عماد غافلگیری جدیدی برای دشمن ایجاد کرد. در جنگ ۳۳ روزه نگذاشت اسرائیل از طریق نیروی دریایی خود بر لبنان حمله کند و ناوچه اسرائیل را منهدم کرد و این حرکت موجب شد که رژیم صهیونیستی به طور کامل از صحنه جنگ خارج شود. در همه استراتژی ها از فرصت ها استفاده می کرد و از ناامیدی ها امید می ساخت.

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: اینکه دبیرکل حزب الله گفت هر موشکی که به سمت اسرائیل شلیک می شود شما اثر عماد را در آن می بینید، این حرف درست است.

وی تاکید کرد: از منظر عماد شرط به زانو درآوردن دشمنان به کار گرفتن قابلیت های جهادی است، این فکر در فلسطین و بیرون آن باعث شد که غزه را باز پس بگیرند، امروز دو نقطه یعنی نقطه غزه در جنوب و لبنان در شمال فلسطین اساس فروپاشی رژیم صهیونیستی است.

فرمانده سپاه قدس گفت: با کسانی که با حزب الله دشمنی می کردند ناگهان در خانه هایشان وارد می‌شد و با آنها بحث و سعی می‌کرد تا آنها را با حزب الله همراه کند. جاهایی که خیلی ها با گردان های سنگین می رفتند او به تنهایی می رفت. همچون شمشیری در وقتش فرو می آمد و به سرعت ناپدید می شد.

وی تاکید کرد: من در جایگاهی نیستم که تعیین مقام فقهی برای کسی کنم، اما سید حسن نصرالله را آیت‌الله می گویم، چون سیدحسن نصرالله، آیت الله است و خیلی از نشانه‌های آیت‌اللهی را در مقابل دشمن دارد.

فرمانده سپاه قدس بیان کرد: بعضی وقت‌ها می‌دیدم که سید حسن نگران بود، عماد تا صبح با ایشان می‌نشست و تا لبخند بر لب وی جاری نمی‌کرد و حس رضایت را از وی دریافت نمی‌کرد، از خانه خارج نمی‌شد.

سردار سلیمانی گفت: عماد مغنیه در برابر سید حسن نصرالله متواضع بود. ممکن بود در موضوعی که او امر می کرد عماد نظر مخالفی داشت اما خود را ملزم به اجرای آن می دانست. کسی در لبنان یاد ندارد جمله ای را این رهبر حکیم و عزیز حزب الله بیان کند و عماد به آن ملتزم نداشته باشد.

وی گفت: آنچه قصاص خون عماد است، شلیک یک موشک و کشتن یک نفر نیست؛ بلکه قصاص خون عماد و همه عمادهایی است که در فلسطین، لبنان و ایران با توطئه اسرائیلی‌ها به شهادت رسیدند؛ برچیدن و بنیان‌کن کردن این رژیم کودک‌کش صهیونیستی است. این وعده الهی حتما تحقق پیدا خواهد کرد، ما اطمینان داریم به وعده الهی و آن را صادق می‌دانیم و صدق آن را در عرصه‌های گوناگون بارها دیده‌ایم.

سردار سلیمانی گفت: اعمال این رژیم نشان می‌دهد که پایدار نیست، اعمال رژیم صهیونیستی بیانگر ناپایداری آن است نه پایداری‌اش؛ ما این آثار را می‌بینیم و این وحشت و دست و پا زدن‌ها و عملیات‌های دیوانه‌وار آنان را می‌بینیم. راه شهدا، عماد مغنیه و هم‌چنین راه جهاد استمرار خواهد داشت. جبهه مقاومت امروز وسعتی بزرگ پیداکرده و روزانه بر آن افزوده می‌شود.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true