×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

وزیر دفاع گفت: نیروهای مسلح باید کمک حال کشور باشند و هدف‌گذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مدنظر این نیروها باشد.

نیروهای مسلح باید در مسائل کمک حال وضعیت کشور باشند امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه در جمع مسئولان و مدیران طرح و برنامه نیروهای مسلح با اشاره به رفتار و تحرکات زشت آمریکا در خصوص برجام و مقابله آمریکا در رفع تحریم‌ها علیه ایران گفت: بررسی این رفتارها نشان می‌دهد که دشمنان می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران را در شرایط خاص و پیچیده‌ای قرار دهند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در ماه‌های گذشته آمریکا نشان داد که در خصوص جمهوری اسلامی ایران این استراتژی را به کار گرفته است که این راهبرد نشان از عمق خصومت علیه ایران اسلامی و انقلاب اسلامی دارد.

حاتمی افزود: استراتژی به این مفهوم است که کار جدی منسجم و مطالعه شده پشت آن است و اگر بخواهیم در مورد اینکه چه کسی با چه روحیه‌ای می‌خواهد این استراتژی آمریکا را اجرایی کند جای بحث بسیار دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تأکید کرد: راهبرد آمریکا در مقابله با ایران ایجاد فضای پیچیده علیه جمهو ری اسلامی ایران است.

وی گفت: در فضای پیچیده نظم به هم می‌ریزد و نمی‌توان به درستی تصمیم گرفت.

وزیر دفاع تصریح کرد: اگر آنها بتوانند علیه ایران اسلامی فضای پیچیده‌ای را فراهم کنند در راهبرد خیانت کارانه خود موفق شده‌اند اما تاکنون کشور ما تحت تدابیر روشنگرانه مقام معظم رهبری و متکی بر ملتی بصیر و هوشیار، ایران از این شرایط سخت گذشته و اجازه نداده است که فضای پیچیده ای که استکبار جهانی به دنبال آن است محقق شود.

حاتمی افزود: از دست رفتن تمرکز برای تصمیم گیری، یکی دیگر از اهداف آمریکا در ایجاد فضای پیچیده علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: نباید گذاشت تمرکز نیروهای مسلح در این فضای پیچیده از دست برود و به خصوص حوزه های طرح و برنامه باید با هوشیاری کامل آینده نیروهای مسلح را برنامه ریزی کنند.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه در فضای پیچیده، آمریکا قصد دارد تصمیم گیری را برای مسئولان سخت کند، تأکید کرد: مسئولان ما با بهره گیری از تمرکز قدرت، هوشیاری ملت و بنیه دفاعی مقابل تهدیدهای دشمن ایستاده‌اند.

حاتمی گفت: یکی دیگر از اهداف آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی ایران در ایجاد فضای پیچیده، از دست رفتن فرصت‌ها یا فرصت سوزی است.

وزیر دفاع گفت: روزی هدف ما بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران اسلامی بود که با همت رزمندگان اسلام و خون شهدای عزیز و رهبری امام امت این هدف محقق شد و در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن نیفتاد.

وی افزود پس از آن، هدف ما اجازه ندادن به دشمن برای ورود به مرزهای ایران اسلامی بود که در این مسیر نیز موفق شدیم.

حاتمی گفت: در مرحله بعد حفظ تمامیت ارضی و در کنار آن ایجاد قدرتی پایدار و بازدارنده هدف اصلی ما بود و امروز شاهدیم که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بازدارندگی فعال قدرت نمایی می‌کند و هر توطئه‌ای علیه ایران اسلامی در هر نقطه‌ای شکل گیرد قادریم آن را در نطفه خفه کنیم.

وزیر دفاع افزود: دشمن می خواهد با ایجاد فضای پیچیده فرصت‌ها را از ما بگیرد و باید در این عرصه از تجربه های گذشته خود درس بگیریم و هدف‌ها و آرمان‌ها را فراموش نکنیم.

حاتمی با بیان اینکه اتفاقی که در سوریه و عراق اتفاق افتاد بسیار مهم بود و همه دنیا با حمایت های گوناگون از جمله های مالی، تسلیحاتی و تجهیزاتی به گروهک تروریستی داعش به دنبال فرصت سوزی بودند تا ایران فرصت‌های پیش روی خود را از دست دهد. تاکید کرد: امروز راهبردهای دشمن کاملا شکست خورده است و کار مجموعه های طرح برنامه در این زمان نه تنها تمام نشده بلکه سخت تر هم شده است چرا که دشمن هیچ‌گاه از پا نمی‌ایستد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در مسائل اقتصادی، نیروهای مسلح باید کمک حال وضعیت کشور باشند و هدف‌گذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مدنظر نیروهای مسلح باشد و هر آنچه از دست نیروهای مسلح بر می آید باید برای کمک به کشور انجام دهند.

حاتمی تاکید کرد: در موضوعات اقتصادی نباید از اصول اصلی غافل شویم و همان طور که تاکنون پیش رفته‌ایم باید امنیت را در معقولانه‌ترین شکل و با ارزان‌ترین شیوه همچنان برای کشور فراهم کنیم.

وی تاکید کرد : طرح و برنامه باید بداند چگونه می توان منابع محدود کشور را مدیریت و به بهترین شیوه در نیروهای مسلح استفاده کرد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true