×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰  
true
false

‏شاهکار اطلاعات سپاه در ضربه به #جاسوس حرفه‌‌ای به نام #کاووس_سید_امامی و تیم‌اش در چیست؟

فناوری پیشرفته GEOspatial INTelligence چیست و جاسوسان جدید چگونه از آن استفاده می کنند؟

‏یکی از فناوری های فعلی موجود سازمان های جاسوسی جهان که برای رصد اطلاعاتی از آن بهره میگیرند GEOINT یا GEOspatial INTelligence است. این فناوری بر اساس تصاویر مختلف بدست آمده از سطح زمین در نقاط مختلف، به بررسی تغییرات ایجاد شده توسط انسان در آن مناطق می پردازد.

♦️‏سالهاست سطح زمین درجهان از جمله ایران توسط ماهواره‌ها اسکن می شود و یک مدل کلی از کره زمین و ایران به دست آمده است. حالا با اضافه شدن تصاویر از دوربین‌های پیشرفته #سیدامامی و آنالیز آنها می توان از هرگونه تغییر ایجادشده انسانی در منطقه موردنظر؛ازجاده کشی، تونل سازی و هر تغییر دیگری خبردار شوند.

‏مشخصا ساخت سیلوی زیرزمینی #موشکی یا شهرهای موشکی باعث بروز برخی تغییرات در شکل زمین در اطراف مناطق ساخت می شود که جزئیات آن در تصاویر هوایی یا ماهواره‌ای مشخص نیست اما تصاویر تهیه شده از زوایای پایین تر مثل دوربین‌ها پیشرفته #سیدامامی می تواند نقطه وصل و کامل شدن پازل اطلاعاتی دشمن باشد.

♦️‏‏یک تیم جاسوسی در پوشش فعالیت محیط زیستی می تواند مناطقی را که به نظر سرویس های جاسوسی اهمیت ویژه دارد،بررسی کرده و با آزمایش خاک یا گونه‌های گیاهی آن، متوجه نوع سوخت مورد استفاده در موشک های ایرانی شود؛اقدامی که حتی از عهده پرنده‌های جاسوسی آمریکا مانند آرکیو ۱۷۰ بر نمی‌آید.

♦️‏شاید برخی سوال کنند آیا باوجود پهپادها و ماهواره‌ها نیاز به #جاسوس که به درون منطقه هدف نفوذ کند، وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت مجموع دانسته‌های اطلاعاتی از یک کشور را می توان به شکل یک پازل تصور کرد که از قطعات مختلفی تشکیل شده؛ از تصاویر ماهواره‌ای و پهپادی تا عامل میدانی.

‏عامل میدانی مثل #سید_امامی و تیمش برای دشمن چه میکنند؟

به عنوان مثال یک پایگاه زیرزمینی موشکی، چند خروجی دارد؟

آیا تمام خروجی ها فعال هستند؟

نقل و انتقالات اطراف سایت مورد نظر چقدر حقیقی و چقدر عملیات فریب است؟

درصورت بروز جنگ و لزوم نفوذ به عمق نقطه مورد نظر بهترین مسیر چه خواهد بود؟

‏عامل میدانی مثل #سیدامامی و تیمش برای دشمن چه می کنند؟

نقطه‌های مناسب برای فرود بالگردها، پرش چتر بازها کجا هستند؟

خاک منطقه توان پذیرش برخی از هواپیماهای سنگین ترابری با قابلیت فرود در شرایط نامناسب را دارد؟

تمام این اطلاعات در کنار تصاویر هوایی و ماهواره‌ای نیازبه عامل انسانی را ضروری می کند.

♦️‏باید توجه داشت که هنوز هم دوربین های ماهواره‌ای و حتی پهپادها،ضعف های متعددی در ساعات مختلف شبانه روز و فقدان روشنایی لازم داشته و در عین حال، آب وهوای نامناسب، روی عملکرد آن تأثیر جدی دارند که در این صورت، نیاز به داشتن نیروی انسانی مثل #سید_امامی و تمیش بیش از هر زمان احساس می شود.

♦️‏باتوجه به دسترسی‌هایی که #سیدامامی و تیمش، با پوشش محیط زیست، در مناطق مختلف کشور داشتند،نیازها و نقاط ابهام سرویس های جاسوسی را رفع کرده و با استفاده از دوربین‌هایی که درظاهر برای رصد حیوانات استفاده می کردند هرگونه تحرک انسان، وسایل نقلیه و نقل و انتقالات را ثبت و مخابره می کردند.

♦️‏محل قرارگیری دوربین‌های #سید_امامی و تیم‌اش در مکان های حساس کشور اهمیت ویژه‌ای داشته است ؛ از سویی قابلیت هایی چون ثبت محل مورد نظر، طبق مختصات جی پی اس و حضور نیروی انسانی در مناطق مشخص شده و نیز نمونه برداری ها و آزمایشات انجام شده توسط این تیم جاسوسی انجام شده است.

♦️‏عامل میدانی برای دشمن درمنطقه حریف اهمیت حیاتی دارد. مثلا نیروهای Navy Seals یادلتا فورآمریکا، بارها در جریان حمله به عراق و افغانستان پیش از آغاز تهاجم، به نقاط مختلفی در این کشورها نفوذ و بحث هدایت هواپیماها به سمت هدف، هدفگذاری نقاط با اشعه لیزر را انجام دادند درحالیکه ماهواره هم داشتند.

♦️‏و اینگونه بود که #کاووس_سید_امامی، #شاه_مهره جاسوسان‎ #آمریکا در #ایران در پوشش جامعه شناس دین، استاد دانشگاه امام صادق و فعال محیط زیست در “تور” سربازان گمنام امام زمان در سازمان #اطلاعات_سپاه به دام افتاد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true