×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

 

حمیدرضا مقدم‌فر گفت: مَثَل سخن‌گفتن از رفراندوم آن‌هم در حضور راهپیمایان میلیونی ۲۲ بهمن مَثَل آن فردی است که رفت جنگل و هنگام برگشت از او پرسیدند “جنگل چطور بود؟” گفت “والله ما رفتیم ولی آن‌قدر درخت آنجا بود که نتوانستیم جنگل را ببینیم”!

حمیدرضا مقدم‌فر کارشناس مسائل سیاسی، شامگاه روز دوشنبه ۲۳ بهمن با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور مردم در این راهپیمایی فوق‌العاده و متفاوت بود. خیلی‌ها تلاش کردند که بگویند مردم از انقلاب و نظام رویگردان شده‌اند و به ارزش‌های آن اعتقادی ندارند اما مردم نشان دادند که خلاف این است؛ سناریوی‌هایی از چند ماه قبل تدوین شده بود که از طریق رسانه‌های بیگانه این‌گونه القا شود که مردم بیایند و اعتراض کنند و خلاف آرمان‌های انقلاب رقم بخورد که بحمدالله این اتفاقات نیفتاد.

وی تصریح کرد: در محاسبات آنها این بود که مردم ناراحت و معترض هستند و الآن زمانی است که به‌واسطه مردم براندازی انجام شود، ولی مردم نشان دادند که هوشیار و بصیر هستند. چون آنها می‌بینند که مردم اعتراض دارند، فکر می‌کنند که به نظام اعتراض هم دارند. این اعتراض مردم به مسئولان، بی‌عدالتی‌ها، تبعیض‌ها و ناکارآمدی‌ها است و اعتراض به اصل نظام نیست.

کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه “اگر نظام دیگری هم چنین سرمایه اجتماعی داشت چگونه از آن استفاده می‌کرد؟” گفت: اگر در نظام دیگری چنین سرمایه‌ای وجود داشت آنها در تمام سال منتظر چنین روزی می‌بودند. رژیم‌های دنیا حسرت چنین سرمایه‌ای را  دارند. البته مردم در این راهپیمایی به مسئولان اعلام کردند که از همه قشرها در راهپیمایی حضور دارند و همه با هم حرکت می‌کنند و مسئولان نیز اولاً نباید با هم اختلاف داشته باشند تا دشمن از این اختلافات سوء استفاده نکند و سرمایه‌های کشور از بین نرود و از طرف دیگر باید مسئولان “خدمت جهادی” داشته باشند.

وی با بیان اینکه متأسفانه در این راهپیمایی حرف‌هایی زده می‌شود که خلاف وحدت است و بحث از رفراندوم پیش کشیده می‌شود، اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خودش نوعی رفراندوم است، حضور میلیونی در سراسر کشور بزرگترین رفراندوم بود. سالیانه به‌طور متوسط در کشور ما یک انتخابات برگزار می‌شود و هر انتخابات یک رفراندوم است. رفراندوم در زمانی برگزار می‌شود که مسئولان به‌تردید می‌افتند که مشکلات مردم اقتصادی یا چیز دیگری است که در آن زمان می‌توان افکارسنجی، نظرسنجی و یا اگر نشد رفراندوم برگزار کرد که اولویت‌ها مشخص شود.

وی تصریح کرد: مثل سخن گفتن از رفراندوم آن‌هم در حضور راهپیمایان میلیونی ۲۲ بهمن مَثَل آن فردی است که رفت جنگل و هنگام برگشت از او پرسیدند “جنگل چطور بود؟” گفت “والله ما رفتیم ولی آن‌قدر درخت آنجا بود که نتوانستیم جنگل را ببینیم”! این فرد نمی‌داند که جنگل همین مجموعه‌ای از درختهاست که آنجا حضور داشته. حالا یک مسئولی در میانه رفراندوم مردم ایستاده و سخن از رفراندوم می‌کند، اینها چیزهای عجیبی است.

برخی از مسئولان دربرابر هجمه تبلیغات رسانه‌های خارجی نگران بودند و می‌گفتند “مردم در برابر آن چگونه می‌توانند مقاومت کنند؟ حتماً این تبلیغات آنها را فریب خواهد داد”. ولی ۲۲ بهمن نشان داد که مردم فریب نخورده‌اند. آنها با تبلیغات سعی دارند که مردم را از رهبری که ستون خیمه این نظامند جدا کنند اما امروز تحولاتی که در منطقه رخ می‌دهد همه با اشارات و راهبری مقام معظم رهبری است.

مقدم‌فر با بیان اینکه مردم در ۲۲ بهمن کار خود را به‌خوبی انجام دادند خاطرنشان کرد: مسئولان نیز باید کار خود را به‌خوبی انجام دهند و گرفتار اشرافی‌گری نشوند، چون زمینگیر می‌شوند. اگر مسئولان خوی اشرافی‌گری به خود بگیرند نمی‌توانند برای مردم کار کنند.

کنایه مقدم‌فر به سخن‌گفتن از “رفراندوم” در راهپیمایی ۲۲ بهمن: از حجم درختها جنگل را نمی‌بینند!

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد