×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کمپین بزرگی علیه آل‌سعود از سوی فعالان عرب در فضای مجازی به‌راه افتاده و هدف از آن افشای تاریخ آل‌سعود در زمینه ظلم و کشتار و خیانت اعلام شده است، فعالان کشورهای مختلف عربی با ایجاد هشتگ‌هایی از جمله آل‌سعود خاندان فاسد فراخوان داده‌اند.

بانیان برپایی این کمپین چند تشکل و جمعیت مهم عربستانی ضد آل سعود هستند که از چند روز پیش برای امروز جمعه نهم فوریه فراخوان داده‌‌اند تا فعالان کشورهای مختلف عربی در کمپین ضد آل سعود مشارکت فعال داشته باشند.

با وجودی که زمان اصلی این کمپین ساعت ۱۷ به‌وقت گرینویچ و ۲۰ به‌وقت مکه مکرمه اعلام شده است،‌ با این حال فعالان عرب از چند روز زودتر به‌استقبال این برنامه رفته‌اند و اطلاعات و اسناد مختلف علیه آل سعود را منتشر می‌کنند.

در فراخوان بانیان کمپین ضد آل سعود آمده است خاندان آل سعود، تاریخی از ظلم، کشتار و خیانت، همه با هم در موعد اعلام شده، به‌پا می‌خیزیم تا اسناد علیه آنها را افشا کنیم. شاید از دفعات نادری باشد که ما نه با عبارت‌های خشم و انتقاد بلکه با اسناد در یک کمپین علیه آل سعود شرکت می‌کنیم.

کاربری با هشتگ ضد آل سعود، خاندان فاسد، شجره خبیثه نوشته است: همگام با یکدیگر کنار همه آزادگان یمن مظلوم در کمپین رسواکننده تاریخ آل سعود، آل یعود شرکت می‌کنیم.

در فراخوان کاربر دیگری آمده است: فراخوان برای همه آزادگان ضد آل سعود، ساعت هشت به‌وقت مکه مکرمه برای رسوا کردن تاریخ جنایات، کشتار، ظلم و فساد خاندان ملعون آل سعود، هر آزاده شرافتمند که ظلم را نمی‌پذیرد و حق را یاری می‌رساند، در این کمپین مشارکت می‌کند.

زید المؤید از یمن با هشتگ جبهه بیداری، خاندان فاسد، ضد آل سعود، با تأکید بر ضرورت تغییر نام عربستان سعودی که نام خاندان آل سعود بر آن گذاشته شده و تغییر آن به کشور الحرمین الشریفین نوشته است آل سعود تمام اماکن و نهادهای دولتی اعم از فرودگاه‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و اماکن دیگر را به نام شاهزادگان بنی‌سعود گذاشته تا این مسئله در اذهان مردم سعودی‌‌شده تحکیم شود که این اماکن در مالکیت آل سعود است.

کاربر دیگری نوشته است: صدای تو و کرامت تو ارزشمندتر از آن است که در بازار بورس فساد پادشاه فروخته شود،‌ با ما در رسوا کردن  تاریخ ظلم، کشتار و خیانت آل سعود مشارکت کن که جمعه ۹ فوریه ساعت ۱۷ به‌وقت گرینویچ و بیست به‌وقت مکه مکرمه برگزار می‌شود.

بانیان این کمپین به‌زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و ترکی برای شرکت همه فعالان در برنامه بزرگ رسوا کردن آل سعود فراخوان داده‌اند.

کاربری با ایجاد هشتگ جبهه حق، ضد آل سعود خواستار مشارکت گسترده آزادگان جهان در کمپین رسواکردن آل سعود شده است.

کاربری با عنوان مجتهد فی الإصلاح نوشته است: آل سعود در یک کلام، فاسدان در روز زمین هستند.

فادیا نوشته است: اگر حقد و کینه و خیانت و خساست یک عشیره بود، نامش قطعاً آل سعود بود.

إسرا الفاس نوشته است: ناصر السعید ضد خاندان فاسد (آل سعود) بود، وی با ایستادن در برابر پادشاه سعودی، ظلم و فساد آن را برملا کرد، وی جنبش ملی در عربستان را رهبری کرد و با هدف متحد کردن اعراب و یاری فلسطین به‌پا خاست و در کتاب‌های خود آل سعود را رسوا کرد تا اینکه از بیروت ربوده به عربستان منتقل شد و در نهایت در سال ۱۹۷۹ میلادی اعدام شد،‌ از امروز توئیت‌هایی از زبان این قهرمان منتشر خواهد شد.

کاربر دیگری در توصیف آل سعود چنین نوشته است: روابط دوستانه با اسرائیل، آتش‌سوزان (خصومت‌ورزی شدید) علیه سوریه، حملات هوایی علیه یمن، بحران حریری با لبنان، جنگ تروریستی علیه عراق، اختلافات دینی با ایران، حمایت دروغین و توهمی از فلسطین، دشمنی پنهانی میان خود آل سعود،‌ تبعیت و دنباله‌روی از دولت آمریکا، تعجب نکن دوست من، این وصف حال پادشاهی عربستان سعودی است.

کاربر دیگری با نام نور با هشتگ خاندان فاسد نوشته است: به‌خاطر حرمین شریفین،‌ به‌خاطر مردم حجاز و مردم یمن، به‌خاطر فلسطین، همه ما ضد آل سعودیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true