×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۹ آذر - ۱۴۰۰  
true
false

  امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و فرآیند تولید و طراحی در این مجموعه و همچنین امضای پیش نویس تفاهم نامه همکاری‌های مشترک، گفت: گروه خودروسازی سایپا یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور است و قطعا با شعار جهش تولید که مقام معظم رهبری برای سال جاری در نظر گرفتند این شرکت خودروساز می‌تواند به شکوفایی دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه، همکاری مشترک بین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گروه خودروسازی سایپا اتفاق بزرگی است، افزود: زمانی که تخصص، تعهد، فناوری و امکانات در کنار یکدیگر قرار گیرد، نتیجه آن منجر به رشد و پیشرفت می‌شود و همکاری مشترک می‌تواند نتایج خوب و مثبتی را برای کشور به ارمغان داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌هایی که در زمینه تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا شکل گرفته و با وجود تفکر جهادی، تخصص و تعهدی که مدیران و مهندسان این مجموعه دارند، انشاءالله اتفاقات بزرگی در تولید و صنعت خودرو رقم خواهد خورد.

امیر سرتیپ هادیان، با بیان اینکه صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است، تصریح کرد: خودروسازان و بخش‌های نظامی و دفاعی ظرفیت‌های زیادی دارند که قطعا با همکاری مشترک و افزایش تعاملات می‌توانند ضمن استفاده از ظرفیت‌ها، نیاز‌های یکدیگر را مرتفع کنند.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخش‌های متعددی دارد که می‌تواند به بخش صنعت خدمات و امکانات بدهد، گفت: به غیر از توان دانشگاهی و مهندسی، ما توانسته‌ایم در صنعت هواپیمایی که پیچیدگی‌های خاصی دارد، ورود تخصصی داشته باشیم، بسیاری از هواپیما‌ها که به دلیل تحریم‌های ظالمانه زمین گیر شده بود توسط مهندسان ما دوباره به پرواز درآمد.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: امروز نیرو‌های مسلح نسبت به گذشته پیشرفت محسوسی داشته و دستاورد‌های خوبی در بخش‌های تجهیزات به دست آمده است، لذا می‌توان بخشی از این دستاورد‌ها را برای توسعه صنعت خودرو استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی و همکاری‌های مشترک، می‌توان کمیته‌های تخصصی بین گروه خودروسازی سایپا و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، افزود: در آینده‌ای نزدیک میزبان مدیران سایپا خواهیم بود تا بتوان درباره همکاری‌های مشترک به تفاهم‌های بیشتری دست پیدا کنیم؛ ما می‌خواهیم تجارب و دستاورد سال‌هایی که کشور تحریم بود را در اختیار سایپا قرار دهیم تا این مجموعه بتواند مسیر رشد و توسعه را با سرعت بیشتری طی کند.

امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان با بیان این‌که دستاورد‌های سایپا قابل تقدیر و در شأن انقلاب اسلامی است، گفت: امیدوارم با همکاری یکدیگر باعث توسعه کشور شویم و روز به روز اثرات تحریم‌های ظالمانه را در اقتصادمان کمرنگ‌تر کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت‌هایی که در این گروه صنعتی صورت گرفته، آینده صنعت خودروسازی بسیار مناسب و مطلوب خواهد بود و رونمایی از محصولات جدید و تنوع محصولی که صورت گرفته قابل تقدیر است.

رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا هم در این دیدار گفت: مهم‌ترین دغدغه صنعت خودرو این است که بتواند در قطعات الکترونیکی و مکانیکی مربوط به خودرو به خودکفایی برسد که به طور قطع با همکاری نیروی هوایی ارتش این مهم محقق خواهد شد.

معصوم نجفیان اظهار کرد: با توجه به پتانسیل‌هایی که در نیروی هوایی ارتش وجود دارد، ضمن تحقق خودکفایی در تولید برخی از قطعات استراتژیک خودرو، می‌توان کار‌های خوب و مشترکی را آغاز کرد.

رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا با اشاره به امضای پیش نویس تفاهم نامه همکاری، تصریح کرد: امضای پیش نویس تفاهم نامه همکاری با نیروی هوایی ارتش قطعا یک پشتوانه بزرگ برای فعالان صنعت خودرو خواهد بود.

گفتنی است در پایان این بازدید، پیش نویس تفاهم نامه همکاری‌ها برای توسعه و تعمیق روابط، بین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گروه خودروسازی سایپا امضا شد و قرار است به زودی این پیش نویس به مرحله تفاهم نامه مشترک برسد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد