×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false

امیردریادارخانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به رشد فزاینده نیروی دریای ارتش در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: درناوشکن دنا نشانگر رویش تمدن دریایی ایران مسیر چهار دهه حرکت پرشتاب انقلاب اسلامی شاهد افتخارات غرور آفرین نیروی دریایی در دفاع از کیان انقلاب اسلامی و تحقق دفاع از آرمان های هستیم  و اکنون در مرحله تمدن سازی به مرحله خودکفایی و تولید توان رزم برای تقویت امنیت بومی هستیم.

امیر دریا دار خانزادی در مراسم ناوشکن دنا و مین شکار شاهین به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در بندرعباس افزود: ناوشکن دنا آرایه دفاعی پیچیده حاصل سال ها انباشت دانش، تجربه ،زیرساخت و فناوری های داخل و اراده فرزندان ایران اسلامی است و آماده است عازم ماموریت محوله در اقیانوس ها  و دریاهای آزاد در خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ گردد.

او افزود: این مجاهدت خاموش و جریان پیوسته تولید تجهیزات داخلی  در دهه های متوالی در کارخانجات نیروی دریای  و یر فشارهای مختلف آغاز شده است و بیشتر تجهیزات قدیمی با تکیه بر توان بومی تعمیر، تجهیز  و  با فناورهای نو جایگزین شده اند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:این توفیق بزرگ با هدایت های دهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به برکت همگرایی های ملی و اعتماد به اصل ما می توانیم حاصل شده است  و آینده روشنی از ایران بزرگ اسلامی وتاریخی را در دریا ترسیم می کند.

امیر دریادار خانزادی افزود: حضور پیوسته ناوگان دریای ارتش در دریاهای تحت حاکمیت ایران و  دریاهای آزاد امنیت کشتیرانی را در یکی از مسیر های پرمخاطره تحکیم نموده  و  این پیوستگی نیروی دریایی موید توسعه ظرفیت نیروهای دریایی برای اثر گذاری در مقیاس جهانی است.

او گفت: همزمان حرکت افتخار آمیز ناوگان سهند با۴۰۰ روز دریانوری و حضور ناوبندر مکران در اقیانوس اطلس  نشان دهنده توانایی های علمی، فناوری و نظامی فرزندان مملکت است و پرچم پرافتخار در آبهای اطلس به اهتزار درآورده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به دستپاچگی استکبار جهانی از حضور ایران در آبهای دور افزود: اکنون نیروی دریایی مقتر ارتش ایران عرصه را به قدرتهای جهانی و استکبار تنگ کرده است و ما به هیچ وجه حضور بیگانگان را در نزدیکی آبهای ایران تحمل نمی کنیم.

انتهای پیام/ا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true