×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

اخیرا نامه‌ای از آقای کروبی خطاب به رهبر انقلاب منتشر شده که شامل توهمات و تحریفات تاریخی است و مطمئنا انتشار این نامه باعث ملتهب شدن فضا و کمرنگ شدن احتمال آزادی کروبی از سوی شورای عالی امنیت ملی می شود؛ هرچند این احتمال متصور است که همانند روزهای آزادی وی، دیگران! نامه‌ای به اسم او نوشته و منتشر کرده و در واقع خواسته اند تا از طریق افکار عمومی، رهبری و نظام را زیر سؤال ببرند.

 

ملاحظه: هرچند مفاد نامه کروبی ارزش پاسخ دادن ندارد، اما به دلیل تأثیرگذاری بر افکار عمومی، لازم است نکاتی در مورد آن عنوان شود:
نکته اول؛ مسئولیت اجرایی ولی فقیه، فرماندهی کل قوا می باشد. اینکه در سه دهه اخیر، در مسائل دفاعی و موشکی کجا بودیم و حال کجا می باشیم و اینکه بدون شک قدرت برتر نظامی و موشکی در منطقه هستیم، آنقدر واضح و روشن است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز به آن بارها اعتراف کرده و در سالهای اخیر در درگیری های نظامی منطقه (عراق، غزه، لبنان، یمن، سوریه و…) با کمترین هزینه، در مقابل هزینه های هنگفت آمریکایی، سعودی و صهیونیستی، همیشه ایران دست برتر را داشته و دارد.

بنا بر تحقیقی که شرکت چندملیتی «پرایس واتر هاوس کوپرز» در سال۲۰۱۶ انجام داده، بودجه نظامی عربستان سعودی نزدیک به۶۴ میلیارد دلار و بودجه نظامی ایران معادل۱۲میلیارد دلار می باشد، اما با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری در این سه دهه، باوجود شدیدترین تحریم های بین المللی در زمینه نظامی (شدیدتر از تحریم های اقتصادی) در مسئولیت فرماندهی کل قوا، چه عزتی برای ایرانیان آفریده اند؟
نکته دوم: مسئولیت اصلی رهبری، هدایت است. سؤال اینجاست، آیا دولت ها چقدر به دستورات معظم له عمل کرده اند؟
در این ۲۸سالی که امام خامنه ای،‌ رهبری انقلاب را به عهده دارند، ۲۰سال دولت ها در اختیار و در حمایت اصلاح طلبان (هاشمی، خاتمی و روحانی) و هشت سال در اختیار و در حمایت اصولگرایان (احمدی نژاد) بوده است.
تأکیدات رهبری در زمینه های اقتصادی شامل: توجه به تولید داخل، پرهیز از خام فروشی نفت، مبارزه با قاچاق و فساد اقتصادی، پرهیز از واردات بی رویه، توجه به اقتصاد مقاومتی، استفاده از نیروی جوان در مشاغل و… بارها و بارها گفته شده اما متأسفانه نه تنها به آن عمل نشده بلکه برعکس آن نیز رفتار شده است.
روشن است اگر رهبری در این امورات دخالت اجرایی می نمودند، ایشان را متهم به دیکتاتوری و عدم احترام به رأی مردم می کردند و لذا آقای کروبی و همفکرانش باید  از دولت ها، مخصوصاً دولت های مورد حمایت شان، که مسئول مسائل اقتصادی و شغلی کشور بوده و هستند، تقاضای گزارش عملکرد می کردند.
چرا از سال ۸۸ تاکنون به این سؤال که با ۳۰۰ میلیونی که شهرام جزایری یکی از مفسدین اقتصادی، در زمان ریاست کروبی در مجلس ششم، به وی داد، چه کرده، جواب نمی دهند؟
همچنین چرا در هشت سال گذشته، هیچ سندی مبنی بر ادعای تقلب در انتخابات۸۸ ارائه نکرده و نگفته اند که چگونه تقلب۱۱میلیونی اتفاق افتاد؟

ملاحظه: بخش هایی از نامه کروبی به رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

  • مصرانه از شما می‌خواهم زمینه اصلاحی را فراهم کنید که تمامی ارکان کشور در مقابل مردم و نهادهای قانونی به طور عملی پاسخگو باشند و در عمل قانون حاکم باشد نه حاکمیت فرد یا گروهی خاص.
  • از فردای انتخابات ۸۸ تا به امروز رسانه به ظاهر ملی و جراید حکومتی نظیر کیهان به‌طور مستمر اینجانب و مهندس موسوی و مردم معترض را مورد اهانت قرار داده‌اند.
  • حتی اخیرا در برنامه‌ای سفارشی با عنوان ” خارج از دید” قرائتی سرشار از دروغ‌ از حوادث ۸۸ ارائه کرده اند.
  • این روش رذیلانه و ناجوانمردانه بدون به رسمیت شناختن حق پاسخ تا چه زمانی بناست ادامه پیدا کند؟
  • برای یکبار مناظره آزاد فراهم آورید تا به همراه مشاورانم درباره انتخابات ۸۸ صحبت کنم.

به نظر می رسد برخی جریانات سیاسی معاند با تحریک آقای کروبی به نگارش نامه فوق و یا به اسم او نامه مذکور را منتشر کرده و در قالب آن به صورت هدفمند و جهت دار مقام معظم رهبری را هدف قرار داده و به جامعه این طور القاء نموده اند که معظم له به طور عملی در مقابل مردم و نهادهای قانونی پاسخگو نیستند!! در واقع عاملان اصلی انتشار نامه در پی تضعیف جایگاه رهبری و ولایت فقیه هستند که به عنوان سد محکمی در برابر سیاست های انفعالی و تسلیم طلبانه جریان اعتدالی در برابر عربده کشی غرب، ایستاده اند و اجازه عدول و عقب نشینی از مواضع اصولی نظام را نمی دهند و الا جریان غرب گرای حاکم بر مدیریت اجرایی کشور از مدت ها قبل با هیاهوی اروپائی ها همراه شده و به عناوین مختلف درپی بازکردن باب مذاکرات موشکی فیمابین ایران و غرب (برجام۲) و رها کردن کشورهای محور مقاومت در برابر سیاست های استکبار جهانی و … هستند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true