×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
false

صفر تا صد تجهیزاتمان را خودمان می‌سازیم  امیر سرتیپ محمد حسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس آجا که صبح امروز شنبه ۵ مهرماه در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های همه جانبه کشورمان اظهار کرد: امروز شاهد تحریم‌های ظالمانه علیه کشور مان هستیم که البته عبور از آن با فرهنگ مقاومت و ایستادگی به راحتی ممکن است.

وی با اشاره به حوادث کربلا و شهادت امام حسین ع و یاران با وفایش گفت: در صحرای کربلا ما شاهد اوج ایثار، از خود گذشتگی و مقاومت بودیم، امام حسین (ع) با انتخاب خودشان جایگاه والای انسان خداجو را نشان دادند. عمل امام حسین به این تکلیف موجب ماندگاری اسلام شد.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به تحریم‌های همه جانبه کشورمان و پیشرفت‌های که با وجود محدودیت‌ها به دست آمده است، ادامه داد: در طول تاریخ نداریم ملت و جامعه‌ای را که در آسایش به کمال برسد، تحریم از روز اول انقلاب با ما بوده و اگر نبود ما شاهد این پیشرفت‌ها نبودیم.

امیر دادرس گفت: امروز تجهیزات ایران استیجاری و خریداری شده از دیگران نیست؛ این پیشرفت‌ها نتیجه ایستادگی و مقاومت و تحریم‌های دشمنان است؛ زیرا به دلیل تحریم تسلیحاتی ایران مجبور شدیم خودمان تسلیحات مورد نیاز را تولید کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متاثر از نهضت عاشورایی امام حسین (ع) است، گفت: قیام امام حسین در راستای انسان سازی و تکامل بشریت بوده است و ما باید با تاسی از این مکتب متعالی کار را پیش ببریم. ما باید فرهنگ استقامت را از نهضت عاشورا بگیریم، چرا که در نهضت عاشورا تکلیف به عمل پاداش ماندگاری مکتب اسلام را در پی داشت.

امیر دادرس گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تحریم بودیم و اگر این تحریم‌ها نبود، ما به مرحله اراده و تدبیر نمی‌رسیدیم و شاهد پیروزی‌های بزرگ امروز نبودیم.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: امروز برخی از کشور‌های منطقه دارای تجهیزات مدرنی چون جنگنده اف ۳۵ و سامانه‌های پدافندی پیشرفته هستند، اما این تجهیزات برای آنان اقتدار و عزت نیاورده و گا‌ها می‌بینیم که آن‌ها را گاو شیرده خطاب می‌کنند و بیان سران کفر برای آنان این گونه است که می‌گویند این‌ها یک هفته بدون حضور ما قادر به بهره گیری از تجهیزات نیستند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و ما عامل قدرت‌های بزرگ در منطقه نیستیم و توانسته ایم با تدبیر تحریم‌ها را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کنیم و به مرحله ابتکار و خودکفایی در ساخت تجهیزات مختلف دفاعی دست یابیم و تجهیزاتمان امروز اقتدار آفرین است. کشور‌های منطقه امروز با وجود تجهیزات مدرن استقلال ندارند و در راستای منویات استکبار جهانی حرکت می‌کنند.


بیشتر بخوانید

آیا ایران به خرید تسلیحات و تجهیزات نظامی خارجی نیاز دارد؟


جانشین فرمانده کل ارتش با بیان این که در نیروی زمینی آنچه که نیاز داریم را تولید می‌کنیم گفت: از تانک، توپ، بالگرد، موشک‌های زمین به زمین و موشک‌های کوتاه برد و بالگرد‌های با کیفیت بالا را خودمان می‌سازیم و نیرو‌های خلاق و خدا محور ما امروز پاسخگوی تهدیدات هستند.

امیر دادس ادامه داد: در نیروی هوایی ما جت تمام ایرانی را ساختیم که چند روز پیش از خط تولید آن بازدید می‌کردم و مشاهده کردم که نیروی هوایی یک نیروی توانمند، متخصص، یک‌دست و آماده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافند هوایی گفت: ما در حوزه پهپاد نه تنها از دنیا عقب نیستیم، بلکه به دستاورد‌هایی در این رابطه دست یافتیم که گفتن آنها ممکن است به مصلحت نباشد و تجهیزات مدرنی داریم که شاید در برخی حوزه‌ها از سطح دنیا نیز بالاتر باشد و از همه مهمتر اینکه هدایت آن بر عهده خودمان است.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: نیروی پدافند هوایی ما امروز از رادار‌ها و تجهیزات پدافند بسیار توانمندی برخوردار است و نیروی دریایی ما امروز اقیانوس‌ها را می‌پیماید و از زیرسطح‌های بسیار توانمندی برخوردار است که توسط نیرو‌های داخلی متکی به خدا انجام شده است.

امیر دادرس افزود: وقتی که دشمن از مذاکره حرف می‌زند به این معناست که توانمندی‌های ما اثر گذار است و بر رفتار دشمن تغییر ایجاد می‌کند. امروز این توانمندی‌ها در واقع تحقق وعده خدا بر ملت ایران است که سختی‌ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفایی رسیده است.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد