×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
false

امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح  روز پنجشنبه ١۴ اسفندماه در نشست خبری سیزدهمین جشنواره جوان سرباز به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در محل این وزارتخانه برگزارسربازان متاهل بسته‌های کمک معیشتی می‌گیرند/ دستاورد‌های جدید وزارت دفاع یکشنبه رونمایی می‌شود شد، گفت: ارزش سربازی در نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار بالاست و رهبر انقلاب هم بیانات بسیاری در تکریم سربازی دارند. احادیث و روایات بسیاری از ائمه داریم که در باب سربازی سخن گفته اند؛ حضرت علی (ع) هم افتخار ما شیعیان به حساب می‌آیند از نظر نظامی نیز شاخص هستند.

وی درباره برگزاری سیزدهمین جشنواره جوان سرباز به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های اظهار کرد: دستورالعمل برگزاری سیزدهمین جشنواره جوان سرباز ٢۵ مردادماه ٩٩ توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح ابلاغ شد و میزبانی برگزاری مراسم نهایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح واگذار شد که بلافاصله پس از ابلاغ، به دستور وزیر دفاع ستاد برگزاری جشنواره جوان سرباز با ریاست معاون هماهنگ وزارت دفاع با تشکیل ٧ کمیته تخصصی شامل برنامه ریزی، فرهنگی، تبلیغات و روابط عمومی، تامین، انتظامات، فنی، پشتیبانی و مالی تشکیل شد.

امیر شعبانیان ادامه داد: در این شرایط کرونایی در سازمان‌های دیگر در سال گذشته به خاطر همین وضعیت این برنامه برگزار نشد، ولی از آنجایی که جایگاه سربازی بسیار جایگاه با اهمیتی است سعی کردیم با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی این جشنواره را که سیزدهمین جشنواره است را در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای فرامین رهبری در خصوص اهمیت سربازان و تاکید بر ارتقاء وضعیت و جایگاه سربازان جلسات متعددی با حضور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود. یکشنبه ۱۷ اسفند ماه سیزدهمین جشنواره جوان سرباز با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های در مرکز همایش‌های شهرک امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

امیر شعبانیان با اشاره به محور‌های جشنواره جوان سرباز گفت: سرباز، دفاع، امنیت، اقتدار ملی، وظیفه شناسی، نظم، دین داری، سازندگی و تفکر بسیج از جمله محور‌های این جشنواره است؛ همچنین در این جشنواره از یک سری سلاح‌ها و دستآورد‌های جدید نظامی در حوزه رزم زمینی با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رونمایی می‌شود.

امیر سرتیپ شعبانیان اظهار کرد: در این جشنواره ۱۲ سرباز ارتش، ۹ سرباز از سپاه، ۱۰ سرباز از نیروی انتظامی ۲ سرباز از ستادکل نیرو‌های مسلح و ۴ سرباز از وزارت دفاع به عنوان سرباز نمونه معرفی خواهند شد؛ همچنین در این جشنواره قرار است از ١٢ فرمانده نمونه، خانواده ۵ شهید سرباز و ۵ رده برتر در موضوع نگهداشت و برخورد مناسب با کارکنان وظیفه تحلیل شود.

وی ادامه داد: فرماندهانی که قرار است در این جشنواره تجلیل شوند ١٢ نفر هستند که ٣ نفر از ارتش، ٣ نفر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ٣ نفر از نیروی انتظامی، ٢ نفر از وزارت دفاع و یک فرمانده هم از ستاد کل نیرو‌های مسلح انتخاب شده اند. معیار‌های اصلی در انتخاب این فرماندهان نحوه برخورد و رفتار آن‌ها با سربازان تحت امر خود بوده است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اعلام این خبر که در حاشیه این جشنواره از چند محصول صنعت دفاعی در حوزه رزم زمینی توسط امیر حاتمی رونمایی خواهد شد، گفت: این محصولات در حوزه رزم انفرادی، سلاح انفرادی و سلاح‌های ورزشی است.

امیر شعبانیان درباره مصوبه افزایش حقوق سربازان گفت: عزم سامانه فرماندهی در نیرو‌های مسلح بر این است که حتما حقوق سربازان کامل پرداخت شود. وضعیت حقوق در سال‌های پیش مشکلاتی را برای سربازان درست کرده بود که با پیگری جدی ستاد کل و وزارت دفاع این مشکل در بودجه امسال تا حدی حل شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: افزایش سه برابری حقوق سربازان، غنی سازی اوقات فراغت و استفاده از تخصص سربازان، از جمله اقداماتی این است که  برای ارتقاء کیفیت دوران سربازان در سال‌های اخیر انجام شده است. عزم ما پرداخت حقوق مصوب شده سربازان در مجلس برابر قانون است؛ همچنین بنا بر تدابیر وزیر دفاع، سربازان شاغل در این وزارت خانه عیدی دریافت می‌کنند و به سربازان متاهل هم بسته‌های کمک معیشتی تعلق می‌گیرد.

وی محیط پادگان‌ها و مراکز آموزشی نیروی‌های مسلح را از لحاظ بهداشتی در وضعیت بسیار خوبی اعلام و تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز هیچ سربازی در وزارت دفاع کرونا نگرفت است.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد