×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

اغتشاشات

«سیامک باقری»، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل  در خصوص تلاش آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران به‌ بهانه اغتشاشات، با اشاره به اینکه واشنگتن با مواضع مداخله­ جویانه به دنبال حمایت از آشوبگران بود، بیان داشت: آمریکا شناخت صحیحی از مردم ایران ندارد.

کارشناس روابط بین‌الملل با توجه به پروژه واشنگتن در قبال ایران گفت: آمریکایی­‌ها به دنبال افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران هستند؛ لذا آن‌ها تلاش می­‌کنند درآمدهای ایران را در تنگنا قرار دهند. مانع­ تراشی برای منابع ارزی و اختلال در اقتصاد کشورمان از جمله این اقدامات است.

وی با تأکید بر دخالت­‌های آشکار آمریکایی­‌ها در امور داخلی کشورمان اشاره داشت: آن‌ها از طریق صدور بیانیه و اتخاذ مواضع مداخله‌جویانه سعی دارند به برخی از طرفداران خود در داخل کشور پیام دهند که حرکت خود را به صورت آشوب‌طلبانه ادامه دهند.

باقری با اشاره به سرانجام تاکتیکی که واشنگتن در قبال ایران اتخاذ کرده است، یادآوری کرد: این سیاست بدون تردید شکست‌ خورده است. اوباما در فتنه ۸۸ همین اقدام را انجام داد؛ اما نتوانست موفق شود. این بار نیز این سیاست شکست‌خورده موفق نخواهد شد و به هدف نخواهد رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که «آمریکایی­‌ها علی­رغم تجربه شکست‌خورده خود در حمایت از فتنه­ گران در ایران و عدم پذیرش این تاکتیک­‌ها از سوی مردم به چه امیدی دست به حمایت مجدد از آشوبگران می­‌زنند؟» بیان داشت: آمریکایی‌ها با وجود اینکه این موضوع را بارها تجربه کرده‌اند، اما هنوز شناخت صحیحی از مردم ایران ندارند.

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) با توجه به فهم نادرست آمریکایی­‌ها از مسائل ایران تأکید داشت: آن‌ها گمان می­‌کردند که با حمایت­‌های غیر مدنی و مداخله­ جویانه خود می­‌توانند مردم کشورمان را با آشوبگران همراه سازند.

وی با تأکید بر عدم پذیرش اغتشاش از سوی جامعه ایرانی اشاره داشت: به راحتی قابل‌ مشاهده است که مردم صف خود را از آشوبگران جدا کرده‌اند. جریان­های آشوبگری از طریق شبکه‌های اجتماعی خارج از کشور هدایت می‌شدند.

کارشناس روابط بین‌الملل با اشاره به اقداماتی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد اغتشاش انجام داده بودند، گفت: گروه‌های سلطنت‌طلب و منافقین طی ماه­های گذشته در داخل کشور به صورت پنهان دست به شبکه‌سازی زده بودند.

وی با توجه به حمایت­‌های واشنگتن از گروه­های ضد ایرانی تأکید داشت: این گروه­ها بر طبق محاسبات خود تصور می‌کردند که از طریق شهرهای کوچک می‌توانند حرکت‌هایی از پیرامون به مرکز ایجاد کنند. منافقین، سلطنت‌طلبان و فریب‌خوردگان به آمریکا این امید را داده بودند که می‌توانند ایران را بی‌ثبات کنند.

باقری با تأکید بر حمایت مالی رژیم سعودی از آشوبگران در ایران برای ایجاد فضای بی‌ثباتی در کشور اشاره داشت: آن­ها منابع مالی خود را از عربستان سعودی دریافت کرده­­‌اند؛ اما مردم ایران عملاً امید آن‌ها را به یاس تبدیل کردند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد