×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

حوزه دفاعی امنیتی در مسائل مختلف منطقه و موضوعات نظامی در یکسال گذشته گزارش‌های متنوعی را تهیه کرده که درداستان خلبانی که پس از ٣٢ سال به آشیانه‌اش بازگشت / سیدالشهدای دفاع مقدس کیست؟ بسته‌های خبری آتی به مرور پربازدید‌های این گزارش‌ها می‌پردازیم.

عید 28 /

شهیدی که از راه دریا به آسمان رسید

در همان ماه‌های اول سال ۱۳۵۹ با اجرای عملیات‌های سه گانه شهید صفری، اشکان و مروارید نیروی دریایی ارتش، توانست دشمن بعثی را از صحنه خلیج فارس حذف کند و سیادت دریایی خود را بر آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس حفظ کرده و تا امروز ادامه دهد. اما نیروی دریایی ارتش در اواخر جنگ تحمیلی نیز موثر بود و در دریا حضور قدرتمندی داشت.

امیر دریادار شهید نصرالله عزیزی یکی از فرماندهان شهید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که روز چهارم تیرماه سال ۱۳۴۰ در روستای قادرآباد مرودشت استان فارس چشم به جهان گشود.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

داستان خلبانی که پس از ٣٢ سال به آشیانه‌اش بازگشت

پیکر خلبان شهید بیرجند بیک محمدی یکی از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش پس از ٣٢ سال و در روز میلاد حضرت علی (ع) به دامان ایران اسلامی بازگشت. (بیشتر بخوانید)

عید 28 /

نخستین تصاویر از سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی «مصاف ۲»

سلاح تهاجمی پیشرفته تمام ایرانی «مصاف۲» با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و در حاشیه سیزدهمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع رونمایی شد.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

سیدالشهدای دفاع مقدس کیست؟

۱۷ اسفندماه هر سال سالروز شهادت یکی از فرماندهان رشید سپاه اسلام و اسطوره‌های دفاع مقدس یعنی سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج محمد ابراهیم همت است که قصد داریم تا در ادامه با زندگی این شهید بزرگوار آشنا شویم.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

محمدابراهیم و داستان سفر با ناوچه پیکان از پاریس تا خلیج فارس

دوران هشت ساله جنگ تحمیلی و دفاع مقدس عرصه‌ای بود که همه اقشار مختلف مردم از جمله جوانان در آن حضور پیدا کردند و با نمایش توانمندی‌های خود دشمن بعثی را در بیشتر موارد با شکست رو به رو کردند. نیروی هوایی ارتش در پاسخ به جنایت‌های رژیم بعث تنها نبود و در همان ماه‌های اول سال ۱۳۵۹ با اجرای عملیات‌های سه گانه شهید صفری، اشکان و مروارید نیروی دریایی ارتش، توانست دشمن بعثی را از صحنه خلیج فارس حذف کند و سیادت دریایی خود را بر آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس حفظ کرده و تا امروز ادامه دهد.

امیر دریادار شهید محمد ابراهیم همتی یکی از شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که رشادت‌های بسیاری را انجام داده است.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

آقا مجتبی و داستان شهادت در خط T

گروهک تروریستی داعش پس از ظهور در سوریه و عراق همه مکان‌های زیارتی نظیر حرم حضرت زینب (س) را مورد هدف قرار داد. اما این رزمندگان محور مقاومت به ویژه نیرو‌های ایرانی بودند که وظیفه اصلی دفاع از حرم را برعهده داشتند. ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران هم پس از حمله داعش به سوریه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران را مامور کرد تا کمک‌های مستشاری خود را به سوریه ارائه دهند.

در همین راستا ابتدا سپاه پاسداران و سپس ارتش وارد معرکه مبارزه با تروریسم تکفیری داعش شدند و در این راه نیز شهدایی را به اسلام تقدیم اسلام کردند. ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز چندین شهید از جمله سرهنگ مجتبی ذوالفقار نسب را تقدیم اسلام کرده که در ادامه با او آشنا می‌شویم.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

جوان‌ترین شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران کیست؟

ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران هم پس از حمله داعش به سوریه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران را مامور کرد تا کمک‌های مستشاری خود را به سوریه ارائه دهند. در همین راستا ابتدا سپاه پاسداران و سپس ارتش وارد معرکه مبارزه با تروریسم تکفیری داعش شدند و در این راه نیز شهدایی را به اسلام تقدیم اسلام کردند. ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز چندین شهید از جمله سروان مجتبی یداللهی منفرد را تقدیم اسلام کرده که با او آشنا می‌شویم.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

واکسینه‌شدن بسیاری از مردم با تولید انبوه واکسن کووید ۱۹ فخرا از تیرماه ۱۴۰۰

سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا الله‌ورن سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع گفت: می‌توانیم در تیرماه ۱۴۰۰ به یک تولید قابل قبول از واکسن فخرا برسیم. 

عید 28 /

فخرا؛ چهارمین واکسن کرونای ایرانی از ایده تا اجرا

مراسم فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی «فخرا» صبح ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر الله ورن سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، سعید نمکی وزیر و بهداشت و درمان برگزار شد.

نخستین دوز از این واکسن به فرزند شهید فخری زاده تزریق شد.(بیشتر بخوانید)

عید 28 /

فاتح تنگه رقابیه چه کسی بود؟

هنگامی که کتاب تاریخ کشورمان را ورق می زنیم پر است از نام هایی که هر کدام همچون برگ های زرین در این کتاب به چشم می خورند. هشت سال دفاع مقدس نقطه عطفی بود برای نشان دادن ایمان و اعتقادات جوانانی که به تازگی انقلاب کرده و کشور خود را از شر ظلم نجات داده بودند.

امیر سرلشکر سید علی صفوی سهی یکی از همین فرماندهان شهید ارتش در دفاع مقدس است که ۷ مردادماه سال ۱۳۱۹ در یکی از روستا‌های اصفهان و در یک خانواده متدین چشم به جهان گشود. (بیشتر بخوانید)

عید 28 /

ایران چگونه جزیره مجنون را از بعثی‌ها پس گرفت؟

جزیره مجنون در جبهه جنوبی یکی از مهم ترین مناطقی بود که در طول جنگ تحمیلی چندین بار بین ایران و عراق دست به دست شد. اما این رزمندگان ایرانی بودند که به کمک هوانیروز توانستند این جزیره را از بعثی ها باز پس بگیرند.  

عید 28 /

فوتبالیستی که نخستین واحد توپخانه سپاه را تشکیل داد

با پیروزی انقلاب اسلامی ساختار‌های رژیم گذشته از هم فروپاشیده بود و مردم انقلابی ایران هم با تشکیل نهاد‌های انقلابی همچون کمیته انقلاب اسلامی و پس از آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دستاورد‌های انقلاب حمایت کردند. به مرور و پس از تشکیل این نهاد‌ها بود که جوانان انقلابی ایران با عضویت در این نهاد‌ها از انقلاب اسلامی حراست می‌کردند.

دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود که رژیم بعثی عراق به کشورمان حمله کرد و جوانان حاضر در این نهاد‌ها با کمک سایر نیرو‌های مسلح از کشورمان دفاع کردند. سردار شهید حسن غازی یکی از همین جوانان است که با وجود افتخارات بسیار خود در حوزه ورزش به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت. 

عید 28 /

از کلن آلمان تا جزیره مجنون با حاج حمید/ داستان پیکری که هنوز برنگشته است

تاریخ کشورمان پر است از نام‌هایی که برای این کشور همه چیز خود را فدا کرده‌اند، از مال گرفته تا جان؛ در جنگ‌های بسیاری که تاریخ ایران به خود دید تا شهدای امنیت. هشت سال دفاع مقدس نقطه عطفی بود برای نشان دادن ایمان و اعتقادات جوانانی که به تازگی دست آمریکای جهان‌خوار را از کشورشان قطع کرده و با به ثمر رساندن انقلاب اسلامی، ایران را از شر ظلم و ستم نجات داده بودند.

سردار شهید حمید باکری یکی از همین جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید مهدی باکری است که پیکرش پس از شهادت در جزیره مجنون ‌مفقودالاثر شد و هیچ وقت بازنگشت. 

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true