×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰  
true
false

با وجود آنکه اصلاح طلبان دولت را تدارکاتچی می‌دانند، تا همین جا نزدیک به یک اتوبوس نامزد برای انتخابات ۱۴۰۰ معرفی کرده اند.خرازی: دولت پنهان بهانه است؛ کارنامه‌ای نداریم! بهزاد نبوی رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان افراطی ادعا می کند که ،دولت فقط ۲۰درصد اختیار دارد و باقی امور در اختیار دولت پنهان است.این لاف و گزاف گویی ها و تناقض میان اظهار نظر در جبهه اصلاحات،حالا صدای سایر اصلاح طلبان را در آورده است.

صادق خرازی با انتقاد از افراطی های اصلاح طلب در تشریح دولت پنهان می گوید: کسانی که مساله دولت پنهان را مطرح می کنند ؛نمی خواهند پاسخ گوی کارنامه دولت روحانی باشند.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان ادامه می دهد: دولت پنهان فقط برای فرار رو به جلو و عدم پاسخگویی است، خاطرنشان کرد:.  وقتی سیاست مبتی بر محدودسازی است و اقتصاد، انحصار سازی و خصوصی سازی، خاص سازی است، طبیعی است دولت پنهان، قاچاق و افراد سوگلی شکل بگیرد. اگر خود دولت و رئیس جمهور دنبال شفاف سازی بوده و اجازه ندهند افراد خانواده و نزدیکانش از رانت بهره ببرند و مردم این را حس کنند، دیگر راه و دولت پنهان بوجود نمی آید. در واقع دولت پنهان نتیجه عملکرد دولت رسمی است که نمی تواند پاسخگو باشد.

خرازی با اشاره به بهانه همیشگی اصلاح طلبان درباره نداشتن اختیار در دولت ها می گوید: این ریشه در خودخواهی دولت ها دارد. این همه افراد در کشور داریم یعنی نمی توانیم آنها را وزیر کنیم؟ دولت ها چون با برخی افراد مشکل دارند، آنها را انتخاب نمی کنند.  فردی در حد رئیس اداره است، ولی به عنوان وزیر انتخاب می شود، اما کسی که شایستگی دارد را انتخاب نمی کنیم . مهره چینی ها غلط بوده است. کشور با تدبیر اداره می شود، ولی ما می خواهیم کشور را با تقدیر اداره کنیم.  اگر قرار باشد کشور براساس تدبیر اداره شود، افراد شایسته و توانمند انتخاب می شوند.

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به تعداد زیاد نامزدهای اصلاح طلب در انتخابات ۱۴۰۰ آن ها را کسانی می خوانده که هیچ ریشه و بنیه سیاسی ندارند و ادامه می دهد: در نظام هایی که دموکراسی نهادینه شده است، احزاب براساس مولفه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی و هنری افراد را بررسی کرده و از آنها سوال می کنند و کسی که بیشترین نمره را در این حوزه ها بدست آورد، به عنوان کاندیدا در انتخابات معرفی می کنند، اما در ایران هرکسی از خانه قهر می کند، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شود و اتفاقا رئیس جمهور هم می شود. این اتفاق بارها در انتخابات کشور رخ داده و تبعات زیادی برای ما داشته است

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد