×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰  
true
false

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: دشمن می‌داند که ایران در منطقه عامل صلح بوده و به هیچ کشوری تجاوز نکرده است.

ایران بر یک همکاری مشترک منطقه‌ای برای صلح پایدار تاکید دارد امیر دریادار امیر رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در حاشیه افتتاح نخستین نمایشگاه بین المللی جامع دریایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز توفیق بازدید از صنایع دریایی کشور را در این نمایشگاه داشتم که بیانگر توسعه، توانمندی و ابتکار و نوآوری جوانان این مرز و بوم است.

وی ادامه داد: به فضل الهی امروز صنایع داخلی ما قادر است بسیاری از نیازها را در حوزه صنایع دریایی با تکیه بر توان بومی تولید و در اختیار سازمان های مربوطه قرار دهند.

رستگاری تاکید کرد: سیستم های ناوبری، سامانه های کمک ناوبری و انواع الکترو موتورها و انواع کمپرسورها در داخل توسط صنعتگران چیره دست تولید می شود و کشور ما به توانمندی طراحی و تولید پلتفرم های دریایی نیز رسیده است و فکر می‌کنم اگر بهره برداران ما به صنعتگران داخلی اعتماد کنند، اینها قادر خواهند بود انواع شناورهای به روز را در بازه زمانی تعیین شده طراحی و تولید کنند.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در ادامه تصریح کرد: کشور در حوزه صنایع دریایی دارای توانمندی های بسیار خوبی است و شرکت های دانش بنیان بسیار خوبی را داریم که همگام با مرزهای دانش روز حرکت می کنند و تولیدات آنها شایستگی رقابت با تجهیزات روز دنیا را دارد.

وی ادامه داد: اطمینان دارم اگر اعتماد کافی به شرکت ها و صنایع داخلی شود در چند سال آینده می توانیم به عنوان یکی از تولید کنندگان و صادر کنندکان شناورهای دریایی در منطقه و فرامنطقه نقش آفرین باشیم.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به موقعیت ممتاز سرزمینی ایران در منطقه افزود: ما در خلیج فارس ، تنگه هرمز، دریایی عمان و شمال اقیانوس هند قرار داریم و این پدیده ژئواستراتژیک می تواند در حوزه توسعه صنایع دریایی کمک قابل توجهی داشته باشد و می توانیم از این موقعیت در حوزه حمل ونقل ریلی و دریایی به عنوان یک کریدور شمال به حنوب و شرق به غرب نقش نهایت بهره را ببریم که می تواند مولد ثروت و اشتغال برای کشور باشد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای دنیا جهت بهره برداری اقتصادی در حوزه اقیانوسی دارای برنامه و استراتژی هستند و ما نیز با توجه به موقعیت و ظرفیت هایی که در این حوزه داریم می توانیم از این فرصت بهره لازم را ببریم.

رستگاری در پاسخ به سوالی مبنی بر تهدید به تحریم برخی کشورهای فرامنطقه ای گفت: استکبار جهانی به این نتیجه رسیده است که تحریم ایران در حوزه نظامی کاملا بی اثر بوده است. صنایع دریایی امروز در حوزه دریایی تمام نیازهای دریایی نیروهای مقتدر کشور اعم از نیروی دریایی ارتش و سپاه و نیروی انتظامی را در داخل تامین می کنیم، و در این حوزه انواع ناوشکن، انواع ناو و ناوچه های موشک انداز را در داخل تولید می کنیم.

وی ادامه داد: به نظر من مسائل مطرح شده از سوی برخی کشورها یک مقدار بازی سیاسی است و دشمن می داند که ایران همواره در منطقه عامل صلح بوده و در دویست سال گذشته به هیچ کشوری تجاوز نکرده است. ایران بر یک همکاری مشترک منطقه ای جهت ایجاد صلح پایدار تاکید داشته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true