×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false

امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح   الحاق  ناوگروه  دنا را نمایشی از توانمندی نیروهای بومیتوسعه توان نظامی کشور با بهره برداری از ناوشکن دنا/ در برابر تهاجم بیگانگان خواهیم ایستاد کشور دانست و گفت:پیام ما به دنیا صلح و دوستی است اما در برابر هرگونه تهاجم بیگانگان با تمام توان نظامی خواهیم ایستاد و از وطن دفاع می کنیم.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم ناوشکن دنا و مین شکار شاهین به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در بندرعباس ،افزود: این ناوشکن تمام ایرانی مجهز به انواع تجهیزات و سامانه‌های دفاعی و تهاجمی ایرانی است و سبب افزایش اقتدار نظامی کشور و تقویت و توسعه صنایع دفاعی کشور می شود.

او افزود: با توسعه ناوگان دریایی امکان حضور ایران در آبهای دور حتی در اقیانوس اطلس فراهم شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح  گفت: برای ساخت این ناوشکن از ظرفیت‌های مجموعه وزارت دفاع نهایت استفاده شده و یناوشکن دنا یک ناو ایرانی تمام عیار و قدرتمند است.

امیرسرتیپ حاتمی افزود:ناو شکن دنا از کلاس موج و مین شکار شاهین امروز تحویل نیروی دریایی ارتش می‌شودو این محصولات حاصل یک همکاری نزدیک میان صنایع دفاعی و نیروی دریایی ارتش است که عمق دادن به دفاع، توان درگیری با شناور‌های سطحی و زیرسطحی دشمن را فراهم می‌آورد.

او گفت: ناوشکن دنا باز طراحی ناوشکن‌های کلاس موج است که سرعت و چابکی نیروی دریایی ارتش را در دفاع از منافع کشور افزایش می‌دهد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح همچنین گفت: این شناور توان همراهی و حفاظت از شناور‌ها و یگان‌های مختلف دارد و نیروی دریایی با برخورداری از این ناوشکن نقش ایران را در تامین امنیت دریا بیش از گذشته فراهم می‌کند.

سرتیپ حاتمی افزود: پیام ما به کشور‌های منطقه و جهان صلح و دوستی است و جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده شریکی مطمئن و دوستی شفیق است.
وی افزود: وزارت دفاع در ۴ سال گذشته بیش از ۱۱۰ فروند شناور تندرو به نیرو‌های مسلح تحویل داده و در تجهیز ناجا هم ۱۲ فروند شناور حیدر تحویل داده شده که بیش از دو برابر است.

ناوشکن دنا و مین شکار شاهین ، با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح،  امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و دیگر مقامات لشکری و کشوی به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در بندرعباس ملحق شد.

انتهای پیام/ر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true