×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

نمایش فیلمی از هلاکت «اریز گرشتاین» فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان

فرمانده صهیونیستها در جنوب لبنان

   ژنرال اریز گرشتاین؛ حاکم نظامی صهیونیستها در جنوب لبنان

نمایش به هلاکت رساندن «اریز گرشتاین» فرمانده نیروهای اشغالگر در جنوب لبنان توسط شبکه تلویزیونی المنار وابسته به حزب الله برای اولین بار، نمایش اقتدار و اشراف اطلاعاتی حزب الله بر ارتش رژیم اشغالگر قدس بود.

 

روز چهارم آگوست سال ۱۹۹۷ سربازان ارتش رژیم صهیونیستی با فرود در شهرک «الکفور» واقع در جنوب لبنان قصد عملیاتی داشتند که پس از چهار ساعت درگیری با رزمندگان مقاومت، مجبور به عقب نشینی شدند؛ اما پیش از عقب نشینی، اقدام به کار گذاشتن تله های انفجاری به شکل سنگ و صخره کردند و این کار منجر به شهادت ۵ تن از رزمندگان حزب الله شد.

 

پس از آن اریز گرشتاین، مسئول این عملیات و فرمانده وقت لشکر گولان، استراتژی جدید ارتش این رژیم را «جنگ با حزب الله با شیوه حزب الله» اعلام و مدعی شد: از این پس قصد داریم از بمب ها و تله های انفجاری برای ضربه زدن به جنگجویان و نه شهروندان بهره ببریم.

بعد از این اقدام تروریستی و اظهارات مغرورانه، مقاومت در تصمیمی جدید، سطح اهداف دشمن صهیونیستی را افزایش داد و مقامات عالی رتبه نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان را هدف رزمندگان حزب الله قرار داد.

در پی این تصمیم، تحرکات این افراد، ساعات ورود و خروج به دفاتر کاری شان و راه هایی که معمولا از آنها عبور می کنند، تحت نظر قرار واقع و رزمندگان مقاومت، بمب هایی را بر سر راه هایی که احتمال رفت و آمد فرماندهان دشمن می رفت، کار گذاشتند. همه این اقدامات تحت نظارت گروهی انجام می شد که یکی از اعضای آن شهید «ابراهیم الحاج» معروف به «ابومحمد سلمان» از فرماندهان شهید حزب الله بود.

سرانجام در ساعت یازده و پنجاه دقیقه ظهر ۲۸ ماه فوریه سال ۱۹۹۹ زمانی که اریز گرشتاین فرمانده نیروهای اشغالگر در جنوب لبنان، سوار بر یک خودروی سواری در حال بازگشت از یک جلسه بود، به یکی از نقاط تعیین شده در جاده «الکوکبا-الحاصبیا» رسید و رزمندگان حزب الله بمب کارگذاشته شده در راه را فعال کردند که منجر به هلاکت این فرمانده صهیونیستی شود.

در تصاویری که چهارشنبه شب (۹۶/۱۲/۹) المنار برای نخستین بار به نمایش گذاشت، نه تنها لحظه عمل کردن بمب، بلکه رسیدن خودروهای امدادی صهیونیست و انجام تحقیقات توسط آنها نیز نشان داده شد که همه در روز عملیات توسط یگان رسانه جنگی حزب الله فیلمبرداری شده بود.

ملاحظه: نمایش فیلم فوق الاشاره بیانگر اشرافیت رزمندگان حزب الله و رصد کامل تحرکات نظامی و تردد عناصر رده بالای صهیونیست و نیز اقدام به موقع و تعیین کننده حزب الله می باشد اما نمایش آن بعد از ۱۹ سال، صرفا با هدف حفاظتی و عدم شناسایی نیروهای در حال رصد حزب الله صورت گرفته است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true