×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰  
true
false

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز یکشنبه ١٠ اسفندماه در مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات سراسری دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش با اشاره به اینکه اجرای مسابقاتباید برای مقابله با تهدیدات آینده آماده باشیم سراسری دانشجویان دانشگاه های افسری، حرکت و شادابی در ارتش ایجاد کرده است، اظهار کرد: حضور فرماندهان و جانشین های فرماندهان نیروها و همچنین فرماندهان دانشگاه های افسری ارتش نشان از اهمیت کار و توجه خاص به امور دانشجویی دارد. در واقع قرار است طبق گفته رهبر انقلاب افسرانی تربیت شوند که رهبری را هم بیاموزند.

امیر سیاری خطاب به دانشجویان حاضر در همایش گفت: آماده باشید و خود را به علوم روز مجهز کنید؛ چرا که آینده ارتش را شما تامین خواهید کرد.

وی میزان مشارکت دانشجویان را در اینگونه مراسمات مهم دانست و افزود: همانطور که مستحضر هستید یکی از کار‌هایی که ما در قرارگاه جهاد علمی ارتش مورد توجه قرار می‌دهیم، میزان مشارکت دانشجویان در انجام فعالیت‌های علمی و پروژهشی است امیدوارم همه نیرو‌های تابعه در ارتش به این موضوع توجه داشته باشند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه امروز شناسایی نقاط ضعف و قوت از مهم‌ترین فعالیت‌های ما در مواجه با تهدیدات است، افزود: باید نقاط ضعف را پوشش و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی میزان معدل رشد تحصیلی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش را در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل مثبت و اثربخش ارزیابی کرد و افزود: هر سال می‌توانیم رشد قابل توجهی را داشته باشیم که این به همت و تلاش شما عزیزان برمی‌گردد.

امیر سیاری بیان داشت: امروز شما افسران جوان از جایگاه رفیعی در سطح جامعه برخوردارید و آینده اقتدارآمیز کشور به دست شما رقم می‌خورد از اینرو باید خود را به سلاح علم و دانش روز مسلح کنید. مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی کارآمد و مستعد است. فرمانده معظم کل قوا فرمودند اگر بهترین تجهیزات را داشته باشید، اما نیروی توانمند و کارآمد نداشته باشید آن نیرو نمی‌تواند از آن تجهیزات استفاده کند.

وی با بیان اینکه ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از تجهیزات روز دنیا برخوردار بود، اما تسلط بر تجهیزات نداشت، و صاحب اختیار نبود، گفت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با اینکه با تحریم‌های تسلیحاتی مواجه بودیم، اما توانستیم با رهنمود‌های امامین انقلاب اسلامی به سوی تولید تجهیزات دفاعی مورد نیاز حرکت کنیم.

امیر سیاری تصریح کرد: ما امروز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و توان شما جوانان و متخصصان و بهره‌گیری از تجارب ارزنده دانشمندان خود توانسته‌ایم به سطحی برسیم که توان دفاعی ما در سطح جهان قابل محاسبه شود و اگر این عزم و اراده راسخ نبود دشمن آن کاری را با می‌کرد که با کشور‌های همجوار شرقی و غربی ما کرد.

وی با تاکید بر اینکه هر سازمانی بنا به ماموریت‌های خود از نیرو‌های کیفی برخوردار است، خاطرنشان کرد: ویژگی‌های نیروی انسانی کیفی در ارتش جمهوری اسلامی ایران ایمان، متعهد به انجام وظیفه، انضباط، تخصص، شهادت طلبی و ایثارگری و ولایت مداری است.

امیر سیاری با اشاره به اهمیت ایجاد سه شاخص مهم ایمان، شجاعت و دانش در ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این سه اصل تاکید داشتند هر سه مورد امروز مبنای کار ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران است؛ چراکه با تکیه بر ایمان می‌توانیم در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بایستیم.

وی با بیان اینکه دانش‌افزایی باید در سطح نیرو‌های مسلح مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: اگر امروز مطابق با علم و دانش پیش نرویم، قطعا در آینده غافلگیر خواهیم شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: باید مطابق با دانش روز پیش رفت و امروز دانشجویان ما به سمت ساخت هوش مصنوعی رفته اند که این خود نوید بخش افقی روشن است.

وی با بیان اینکه عرصه دانش دفاعی امروز حول هواپیمای بدون سرنشین، زیردریایی بدون سرنشین و ربات‌های مسلح زمینی می‌چرخد؛ افزود: مسلما تهدیدات امروز با گذشته متفاوت است و همچنین تهدیدات آینده با امروز فرق خواهد داشت و ما اگر مطابق با پیشرفت علوم نظامی روز پیشرفت نکنیم و آینده شناسی و تهدید شناسی نکنیم قطعا در آینده غافلگیر خواهیم شد.

امیر سیاری با تاکید بر اینکه امروز دانشجویان ما باید به بالاترین سطح مهارت دست یابند، افزود: تنها راه مقابله با تهدیدات آینده تکیه بر دانش است و اینکه بتوانیم تجهیزات مورد نیاز آینده را خودمان تولید کنیم و ریشه آن در دانشگاههاست؛ البته در این راه از دیگران هم کمک می‌گیریم.

وی هدف دیگر از برگزاری المپیاد‌های علمی را رسیدن به یک تعامل دانشی عنوان کرد و افزود: این در کنار هم بودن‌ها که بر سطح علمی مان می‌افزاید ارزشمند و موثر است. به معاونین آموزش توصیه دارم برای سال آینده با همت و تلاش بیشتر المپیاد‌ها را انجام برگزار کنند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد