×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: ایران و پاکستان نیاز دارند تا جایی که ممکن است روابط خود را قوی کنند.

ایران و پاکستان تا جایی که ممکن است روابط خود را قوی کنند  به نقل از روابط عمومی آجا، یک هیات عالیرتبه ایرانی که در رأس آن امیر خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور دارد، با ناصرخان جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان دیدار کرد.

 

امیر شاه صفی در این دیدار اظهار داشت: ایران و پاکستان نیاز دارند تا جایی که ممکن است روابط خود را قوی کنند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت شناسایی موانع در مسیر توسعه روابط دوجانبه و برطرف کردن این مسائل اذعان داشت: مسلمانان امروز متحمل رنج و مشقت هستند لذا تحکیم وحدت در جهان اسلام یک نیاز اساسی است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران جمهوری اسلامی ایران با اشاره به چشم انداز صلح و ثبات در افغانستان، گفت: ایران نیز معتقد است که صلح در افغانستان پیش شرط لازم برای صلح و ثبات در منطقه است.

در این دیدار که مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز حضور داشت، مشاور امنیت ملی پاکستان گفت: جمهوری اسلامی ایران، کشور مهمی برای پاکستان محسوب می شود.

 

مشاور امنیت ملی پاکستان همچنین با تشریح چالش های پیش روی دو کشور در سطح منطقه ای و بین المللی، خاطرنشان کرد: راه حل این چالش ها در چارچوب همکاری های دوسویه قرار دارد.

 

ناصر خان جنجوعه در ادامه افزود: ایران تنها کشور همسایه ما نیست، بلکه کشور برادر ما است که اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی با یکدیگر داریم.

 

مشاور امنیت ملی پاکستان اظهار داشت: معتقدیم که ایران و پاکستان دارای آینده ای مشترک هستند و برای این مهم گسترش همکاری های میان یکدیگر اجتناب ناپذیر است.

 

وی با تأیید مواضع و نگرانی های عنوان شده از سوی رئیس هیات نظامی ایرانی، به بیان نقش پاکستان در منطقه و جهان اسلام پرداخت و تاکید کرد: پاکستان بدون اتخاذ رویکرد جانبدارانه، نقش مثبت و متعادلی را در خصوص منطقه و جهان اسلام ایفا کرده است.

 

در این دیدار مقامات نظامی کشورهای ایران و پاکستان خواهان تدوین راهبرد موثر برای غلبه بر مشکلات پیش رو، تقویت روابط دوجانبه و حرکت مشترک برای دستیابی به آینده ای روشن بودند.

طرفین همچنین ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص راه های تعمیق همکاری های دوجانبه به ویژه مسائل مربوط به امنیت منطقه ای بر لزوم افزایش مشارکت ها در بخش های تجاری، سیاسی، دفاعی و اقتصادی تأکید کردند.

 

گفتنی است، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از دوشنبه هفته جاری به اسلام آباد سفر کرده بود، با ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان و مارشال سهیل امان فرمانده نیروی ارتش پاکستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد