×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

سلامی با اشاره به هزینه‌های آمریکا برای مقابله با ایران گفت: آنها میلیاردها دلار برای شکست انقلاب هزینه کردند، اما به جایی نرسیدند.

آمریکا میلیاردها دلار برای شکست انقلاب هزینه کرد، اما هیچ پیروزی به دست نیاورده است  سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در گردهمایی مسئولان جامعه‌ طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح که صبح امروز ۲۶ دی‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: دشمن این بار نیز در به خطر انداختن امنیت داخلی ما نتوانست اجماع جهانی را با خود همراه کند و اروپا هم از آمریکا فاصله گرفت.

وی با بیان اینکه دشمنان ما از منطقه جنوب غرب آسیا عقب نشینی کرده‌اند و ما باید با تلاش دقیق عقب نشینی دشمنان را افزایش دهیم و پایه‌های خود را در این منطقه استراتژیک مستحکم‌تر کنیم، گفت: ما وارثان پرچم یک انقلاب بزرگ در جهان هستیم و باید بر ساخت درونی خود تکیه کنیم چون قدرت عاریتی، فایده‌ای ندارد.

سلامی با بیان اینکه در تولید قدرت و توزیع منابع و جهت گیری‌های اساسی در پروژه‌های بلندمدت باید به خوداتکایی کامل برسیم، تاکید کرد: این امر تا حدود زیادی در نیروهای مسلح تحقق یافته است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: هر چند دشمنان ایران اسلامی، بزرگ به نظر می‌رسند اما آن‌ها به همان اندازه آسیب‌پذیرند و اگر ما بدانیم که در مرکز توجه آن‌ها هستیم و بر اساس این تفکر قدرت‌سازی کنیم و به موازنه قدرت برسیم، در مقابل آن‌ها موفق خواهیم بود.

سلامی با اشاره به هزینه‌های گزاف آمریکا و استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: آمریکا میلیاردها دلار برای شکست انقلاب هزینه کرد اما هیچ پیروزی به دست نیاورده است.

وی افزود: در مقابل آن ایران اسلامی با هزینه‌ای بسیار کمتر منافع سیاسی خوبی را در منطقه و جهان نصیب خود کرد و اکنون دشمن در بی‌تعادلی بازگشت‌ناپذیر گرفتار شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما با تهدیداتی مواجه‌ایم که در حال تبدیل شدن به جنگ است، تصریح کرد: در این فضا بازدارندگی باید مهم‌ترین عنصر برنامه‌های ما باشد.

سلامی گفت: تلاش دشمن در مذاکره برای تقابل است نه تعامل و دشمن به دنبال سیطره می‌گردد نه اینکه مذاکرات به تعادل برسد.

وی تاکید کرد: هر سناریوی دشمن می‌تواند به یک نبرد مستقیم تبدیل شود و اینکه بعضی فکر می‌کنند با انعطاف در مقابل دشمنان از جنگ دور می‌شویم، تفکری اشتباه است، چرا که هم اکنون به صورت عینی به این نتیجه رسیده‌ایم که دشمنان ما و استکبار جهانی به دنبال عکس این قضیه می‌گردند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: باید بدانیم دشمن در مقابل انعطاف، سرسخت است و در مقابل سرسختی ما انعطاف نشان خواهد داد.

وی گفت: راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ایستادگی فعال و ظرفیت‌سازی بر اساس فرصت‌هاست و ایشان تاکید دارند هرچه قدر قوی شویم دشمن کوتاه می‌آید.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن تابع منطق قدرت است، تاکید کرد: ایران اسلامی هم قدرت منطقی دارد و هم منطق قدرت را به خوبی می‌شناسد و می‌داند و با تجربه سالیان طولانی که دارد می‌تواند در مقابل دشمن با قدرت ایستادگی کند.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین طرح و برنامه‌ها را گنجینه‌های تفکر راهبردی در سازمان‌ها دانست که افق‌های بلند گسترش سازمان و تغییر و تحول و نوسازی آن را برای تولید یک قدرت موثر طراحی می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح و برنامه، مرکز برنامه‌ریزی برای آینده است، گفت: تعیین دقیق هدف‌ها و اتصال آن به منابع و همچنین پیش بینی آینده از وظایف مهم مجموعه های طرح و برنامه در نیروهای مسلح است.

سلامی با اشاره به این که بعضی فکر می‌کنند غافلگیری، عدم آگاهی از موقعیت دشمن است، گفت: این فکری غلط است چرا که غافلگیری مربوط به فکر ماست و هرگاه که بتوانیم آینده را درست پیش بینی و طراحی کنیم دچار غافلگیری نمی‌شویم.

وی تاکید کرد: آن کسانی که می‌توانند فراتر از اطلاعات، تفکر و برنامه‌ریزی کنند، می‌توانند ما را از غافلگیری نجات دهند و اینها همان مجموعه‌های طرح و برنامه هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: فضای عمل نیروهای مسلح پیچیده‌ترین فضای برنامه‌ریزی است و طرح ریزی آمایش قدرت و شناخت عمیق دشمن بسیار مهم است و امروزه کاملا می‌بینیم که ما در جغرافیای درگیری دچار وسعت هستیم و به زودی از تقابل خارج نخواهیم شد. در این جغرافیا و در این مکان و زمان، کنترل و گسترش این تقابل بسیار مهم است.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد