×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

تحولات سوریه غوطه شرقی

با پاکسازی این پایگاه نظامی یکی از خطوط مهم کمک رسانی به تروریست ها در شهرک الشیفونیه مسدود شد.

  آخرین تحولات میدانی از غوطه شرقی دمشق حاکیست، نیروهای ارتش سوریه  عملیات علیه عناصر تروریستی جبهه النصره را در جنوب شهرک الشیفونیه ادامه دادند و موفق به پیشروی در این محور شدند.

نیروهای سوری حملات را از محور غربی میدان «الباشوره» آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته در نهایت توانستند پایگاه نظامی « ۲۷۴»   (هنگ النقل) را به کنترل خود بیاورند و ارتباط تروریست ها را درجنوب شهرک «الشیفونیه» با شهرک «اوتایا» قطع کنند.

نقشه میدانی غوطه شرقی دمشق
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

با پاکسازی این پایگاه نظامی یکی از خطوط مهم کمک رسانی به تروریست ها در شهرک الشیفونیه مسدود شد. در جریان درگیری ها برای آزادسازی این پایگاه نظامی دهها تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه پس از تثبیت مواضع در پایگاه ۲۷۴، عملیات را به سمت شهرک «اوتایا» ادامه دادند و با عقب راندن عناصر تروریستی حدود یک کیلومتر در عمق مزارع جنوبی پایگاه پیشروی کردند و خود را به ورودی شهرک اوتایا رساندند.

از محور «حوش زریقیه» خبر می رسد، نیروهای سوری عملیات را علیه تروریست ها انجام دادند و پس از درگیری های چند ساعت موفق شدند خود را به ورودی های کارخانه «کنجد» برسانند.

در حومه پایگاه «الباشوره» هم نیروهای ارتش سوریه توانستند چند گارگاه و مزارع را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند؛ نیروهای گارد ریاست جمهوری هم در محور غربی شهرک دوما چند مزرعه را به کنترل خود درآوردند و چند تونل بزرگ کشف کنند.

با پاکسازی مزارع غربی شهرک دوما (بزرگترین و مهم ترین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی) امنیت بخشی از شرق بزرگراه اصلی منطقه تامین شد. در این محور هم دهها تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

  بالگردهای ارتش سوریه هم برای چندمین مرحله اطلاعیه های مربوط به چگونگی خروج شهروندان را از غوطه شرقی پخش کردند؛ همزمان حملات خمپاره ای تروریست ها از شهرک های حرستا، عربین و… به سمت مناطق مرکزی شهر دمشق (عباسیین، باب توما، جرمانا، ضاحیه الاسد و…) ادامه دارد که منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از شهروندان شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true