×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false


اولویت همسان‌سازی حقوق برای بازنشستگانی با دریافتی کمتر از ۲.۵ میلیون تومان/ پاداش پایان خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی تعیین شد محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ در نشست خبری امروز (یکشنبه ۷ بهمن ماه) خود با بیان اینکه ما جلسات خود را به طور فشرده ادامه می‌دهیم تا گزارش نهایی لایحه بودجه را تا پایان هفته تقدیم مجلس کنیم، گفت:

براساس یکی از مصوبات مقرر شد؛ ۵ هزار میلیارد تومان بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی که بابت خط اعتبار مسکن مهر دریافت شده بود، بخشیده شده و به عنوان بدهی دولت به بانک مرکزی تلقی شود، همچنین این مبلغ به عنوان سرمایه دولت در بانک مسکن منظور شود.

وی ادامه داد: در مصوبه دیگر این کمیسیون وزارت فناوری و ارتباطات مکلف شد، ظرف سه ماه با همکاری وزارتخانه‌های نیرو، کشاورزی و نفت نسبت به انجام زیرساخت اندازه‌گیری پیشرفته در شبکه ملی اطلاعات به نحوی اقدام کند که اطلاعات مصرف آب چاه‌های کشاورزی با کنتور‌های پیشرفته همزمان در این شبکه قابل رویت و مدیریت باشد.

مفتح تصریح کرد: همچنین مقرر شد صد در صد وجوه اداره شده از محل بازپرداخت وام‌های دانشجویی از سال ۸۵ تا پایان سال ۹۷ به عنوان کمک تلقی شده و در افزایش سرمایه و منابع مالی صندوق‌های رفاه دانشجویان منظور شود تا امکان پرداخت وام مناسب‌تر برای این صندوق‌ها به وجود بیاید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه اظهار کرد: براساس مصوبه دیگر شرکت‌های بیمه ۳۰۰ میلیارد تومان از اصل حق بیمه‌های شخص ثالت دریافتی را به صورت هفتگی به حساب خزانه واریز کنند تا از این طریق در اختیار سازمان راهداری، نیروی انتظامی و اورژانس قرار گیرد تا در جهت ایمن سازی جاده‌ها، کمک رسانی به افراد مصدوم در جاده‌ها و این گونه موارد مصرف شود.

وی گفت: در مصوبه دیگر این کمیسیون مقرر شد از محل ۱۰ درصد عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی که ۱۶ میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود، ۵۰ درصد برای خرید پروتز حلزون گوش و ۵۰ درصد برای کمک به درمان بیماران خاص، EB، بال پروانه‌ای و اوتیسم اختصاص یابد.

مفتح با بیان اینکه ۳۵۰ میلیارد تومان از محل صندوق تامین خسارات‌های بدنی جهت پرداخت دیه افراد معسر در اختیار وزیر دادگستری قرار می‌گیرد، افزود: پاداش پایان خدمت مقامات، روسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی، وزارت اطلاعات، نیرو‌های مسلح و سازمان انرژی اتمی و کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط حداکثر معادل ۷ برابر حداقل حقوق مزایا در ازای هر سال باشد و در ازای سی سال خدمت اختصاص یابد، همچنین مقرر شد جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۸ برای کسانی که کمتر از ۲.۵ میلیون تومان دریافتی دارند در اولویت اجرا قرار بگیرند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: مقرر شد پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات، مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و روسا و مدیران کلیه دستگاه‌های اجرایی همانند سایر کارکنان آن دستگاه باشد و آنها نتوانند تسهیلات و وام بانکی با شرایط سهل‌تر و یا ارقام بیشتری دریافت کنند.

وی ادامه داد: در مصوبه دیگر و در راستای کمک به  افرادی که در شورای حل اختلاف خدمت می‌کنند، مقرر شد دولت و مرکز شورای حل اختلاف اجازه داشته باشند حق بیمه معوق کارکنان شورای حل اختلاف را از سال ۸۷ تا ۹۱ بپردازند و سازمان بیمه اجتماعی هم با دریافت این حق بیمه آن‌ها را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

مفتح بیان کرد: همچنین مقرر شد در راستای تامین نیروی انسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی، کارکنانی که از شرکت آب و فاضلاب شهری علاقهمند به خدمت در آب و فاضلاب روستایی هستند، بتوانند به صورت مامور در شرکت آب و فاضلاب روستایی مشغول به خدمت شوند، همچنین مقرر شد به منظور پیشگیری از حوادث غیرطبیعی ناشی از تهدیدات زیستی، پرتوی، سایبری، شیمیایی و… تمام دستگاه‌هایی که براساس تشخیص سازمان پدافند غیرعامل کشور به عنوان دستگاه‌های حساس شناخته می‌شوند موظفند از محل اعتبارات داخلی خود اقدامات لازم را برای دفاع و پدافند غیرعامل خود تامین کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه تصریح کرد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه پرداخت حقوق و مزایا به استثنای حقوق و مزایای بازنشستگان قوای سه گانه و افرادی که پاداش پایان خدمت خود را دریافت کرده اند در سال ۹۸ ممنوع است و در صورت اقدام به عنوان تصرف در اموال دولتی تلقی می‌شود.

وی تاکید کرد: براساس مصوبه دیگر این کمیسیون ادامه فعالیت بازنشستگانی که مطابق قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته شده‌اند در نهاد‌های عمومی غیردولتی و موسسات اقتصادی نیرو‌های مسلح و هر دستگاه اجرایی دیگر ممنوع است حتی در هیات مدیره این شرکت‌ها هم نمی‌توانند کار کنند.

مفتح گفت: همچنین در پایان مقررشد پرداخت حقوق و مزایا به استثنای حقوق و مزایای بازنشستگی از ابتدای سال ۹۸ به آن دسته از کارکنان قوای سه گانه که پاداش پایان خدمت خود را دریافت کرده‌اند، ممنوع باشد یعنی کارمندان و مدیرانی که در قوای سه گانه پاداش پایان خدمت دریافت کرده اند به جز حقوق بازنشستگی نباید دریافت دیگری از این دستگاه داشته باشند.

انتهای پیام/

اولویت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true