×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۰  
true
false

رزمایش نیروی زمینی به لحاظ ابعاد تاکتیکی به اهداف مطلوب دست یافت به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش پس از اجرای آخرین مرحله رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا گفت:

یکی از اهداف این رزمایش ارزیابی تغییر ساختاری و تاکتیکی نیروی زمینی ارتش در عرصه نبرد بود که این ارزیابی به نحو مطلوبی انجام شد.

وی با اشاره به تحقق اهداف رزمایش ۲ روزه اقتدار ۹۷ نیروی زمینی گفت: نیروی زمینی به لحاظ تحرک، جابجایی سریع نیرو، قدرت تهاجم، توان هلی‌برن و انتقال ادوات سبک، نیمه سنگین و سنگین توانست به حد نصاب مطلوب و مورد نظر دست یابد و نمایش بزرگی از توان رزمی و تهاجمی را از خود به نمایش بگذارد.

امیر سرتیپ حیدری عملکرد هوانیروز را در پشتیبانی نزدیک از یکان‌های عمل کننده موفقیت آمیز عنوان کرد و تصریح کرد؛ توان گردان‌های توپخانه و زرهی را در انهدام سریع و دقیق از نقاط دور از ویژگی‌های این رزمایش دانستند. 

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد؛ از دیگر موفقیت‌های این رزمایش عملکرد سامانه فرماندهی بود که یک عملیات پیچیده تازش هوایی، عملیات هلی برن، تحرکات زرهی، توپخانه را همزمان تحت کنترل و فرماندهی خود قرار داد.

وی خاطرنشان کرد؛ هماهنگی بین نیرو‌ها در رزمایس بزرگ اقتدار ۹۷ از دیگر دستاورد‌های این رزمایش است، انچرا که برابر ساختار جدید نیروی زمینی ترسیم شد به آن دست یافتیم.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد یکان‌های زرهی نیروی زمینی ارتش گفت: تلاش کردیم تا عملکرد تهاجمی یکان‌های زرهی را ارتقا دهیم و به همین خاطر اکثر تیپ‌ها را به تیپ‌های متحرک هجومی تغییر هویت داده و یکان‌های زرهی را به یکان‌های زرهی متحرک و یکان‌های پیاده مکانیزه و متحرک زرهی تبدیل کردیم تا بتوانند عملیات توأم با تحرک و تهاجم را علیه دشمن انجام دهند که امروز این قابلیت را در یک فضای شبه جنگی مورد ارزیابی قرار داده و رکورد‌های جدیدی را به دست آوردیم.

وی همچنین گفت؛ الحمدلله همانطور که ناظران تا این لحظه از رزمایش عنوان کردند موفقیت نیروی زمینی در اجرای تاکتیک‌های جدید و رویکرد آفندی موفقیت آمیز بوده است و انشالله باید تا جایی که در توان هست قدرت تهاجمی این نیرو را ارتقا دهیم.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری بیان کرد؛ همانطوریکه نیروی زمینی در دوران دفاع مقدس و پس از آن ثابت کرد به جایگاه بزرگی که می‌خواهد برسد توان بازدارندگی را به معنای واقعی کلمه عینیت ببخشند.

انتهای پیام/

 

ابعاد رزمایش نیروی زمینی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true