×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

 توافق گروه های مسلح برای آشتی با دولت سوریه/ مذاکرات برای آتش بس در جنوب سوریه ادامه دارد

 

با وجود مخالفت برخی معارضان سوری با پیشنهادهای طرف روس در مذاکرات آتش بس در جنوب سوریه، این مذاکرات ادامه دارد.

 

توافق گروه های مسلح برای آشتی با دولت سوریه/ مذاکرات برای آتش بس در جنوب سوریه ادامه دارد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی، پس از دو هفته از آغاز عملیات نظامی ارتش سوریه در جنوب این کشور با حمایت روسیه، مذاکرات میان شماری از افسران روس و نمایندگانی از معارضان سوری با میانجیگری اردن برای دستیابی به توافق آتش بس در جنوب سوریه ادامه دارد.

 

یارا فارس خبرنگار اسکای نیوز گزارش داد معارضان سوری میان دو گروه حامیان توافق آتش بس با روس ها در شهر درعا در جنوب سوریه و مخالفان آن، تقسیم می شوند. طرف روس در مذاکرات پیشنهاد کرده است

 

معارضان، سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل دهند و نیروهای نظام سوریه و پلیس نظامی روسیه در منطقه مستقر شوند. روسیه پیش از این هم این پیشنهاد را در مناطق مختلف مطرح کرده بود اما پیشنهاد کنونی بر خلاف توافق های گذشته، خروج آن دسته از معارضان و خانواده های آنها را که مایل هستند از درعا به دیگر مناطق بروند، تضمین نمی کند.

برخی معارضان این پیشنهادها را سند سازش توصیف می کنند و به سبب ترس از عملیات فریبکارانه و انتقام جویانه نیروهای نظام سوریه، اصرار دارند این نیروها وارد مناطق آنها نشوند.


توافق گروه های مسلح برای آشتی با دولت سوریه/ مذاکرات برای آتش بس در جنوب سوریه ادامه دارد


خبرنگار اسکای نیوز افزود معارضان همچنین تسلط مشترک بر گذرگاه نصیب در مرزهای اردن را خواستار هستند. همزمان با این گفت و گوها، هواپیماهای جنگی به بمباران حومه درعا ادامه می دهند.

 

راه حل نظامی و توافق های آشتی باعث شده است نظام سوریه از زمان آغاز عملیات خود در استان درعا، کنترل بیش از شصت درصد مساحت این استان جنوبی را به دست بگیرد.

توافق گروه های مسلح برای آشتی با دولت سوریه در مناطق حومه شرقی درعا.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از شبکه روسیا الیوم، پس از آن که گروه های مسلح در حومه شرقی درعا تسلیحات خود را تحویل دادند، همه روستاها و شهرهای این منطقه با دولت سوریه آشتی کردند.   برخی منابع نظامی گفتند: عناصر مسلح بصری الشام در حومه درعا، تجهیزات نظامی خود را تحویل دادند تا ارتش سوریه وارد این منطقه شود. این موضوع پس از آن صورت گرفت که همه روستاها و مناطق حومه شرقی درعا، برای آشتی با دولت سوریه توافق کردند.

 

وفاء شبرونی گزارشگر این شبکه گزارش داد: برخی از عناصر بزرگ ترین گروه های مسلح در داعل، در مرکز این منطقه، به همراه برخی افسران ارتش سوریه پرچم این کشور را برافراشتند. عناصری از گروه های موسوم به مجاهدان الحوران و تیپ عمر و دیگر گروه های مسلح، پس از تحویل تسلیحات سنگین و نیمه سنگین خود در یکی از بزرگ ترین مناطق حومه غربی تجمع کردند.

 

یکی از عناصر این گروه ها گفت: «تسلیحات خود را کنار گذاشتم و به سمت وطن بازگشتیم.»گزارشگر این شبکه در ادامه گفت: در حالی که خودروهای پلیس نظامی روسیه برای تثبیت آشتی در داعل، در این منطقه مستقر شده اند، خودروهای نظامی ارتش سوریه برای هدف قرار دادن خطوط امدادرسانی و خطوط ارتباطی به طفس و قطع راه در برابر گروه ها و کسانی که به آن سمت حرکت می کنند، در حال حرکت هستند.

 

شبرونی گفت: پس از پیوستن یکی از گروه های موجود در منطقه طفس، با گروه داعش که در انتهای حومه غربی درعا مستقر هستند، روند آشتی متوقف شد و عملیات نظامی در این منطقه ادامه دارد. به این ترتیب، همه مناطق حومه شرقی درعا تحت سیطره دولت سوریه قرار گرفت.

به گفته برخی منابع نظامی، از جمله بندهای توافقی که طی ۴۸ ساعت آینده نگاشته می شود، استقرار پلیس نظامی روسیه در همه مرزهای اردن و سیطره نظام سوریه بر یکی از مهم ترین گذرگاه های جنوبی این کشور در نصیب خواهد بود.

 

بازگشت امنیت به شرق درعا
ارتش سوریه امنیت و ثبات را به شهر المسیفره در شرق درعا بازگرداند.
العالم گزارش داد که ارتش سوریه امنیت و ثبات را به شهر المسیفره در شرق درعا بازگرداند تا به این شکل زمینه برای بازگشت مردم به خانه هایشان فراهم شود.

 

ارتش سوریه پس از آن، یک بیمارستان صحرایی وابسته به یک سازمان به اصطلاح خیریه آمریکایی را در این شهر کشف کرد که از جزییات آن خبری مخابره نشده است.

ارتش سوریه جنگ شدیدی را برای بازپس گیری درعا از گروههای تروریستی از مدتی قبل آغاز کرده است.
از سوی دیگر، گروههای تروریستی در حومه لاذقیه یک راکت به سقوبین شلیک کردند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true