×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

فتنه گری‌های آمریکا و عربستان در عراق

آمریکا و عربستان قصد دارند با وارد کردن فتنه گران به صف تظاهرات به گروه‌های مقاومت عراقی از نظر امنیتی فشار آورند.

فتنه گری های آمریکا و عربستان در عراقبه نقل از تلویزیون المیادین، سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق با تأکید بر حمایت گروه های مقاومت از مطالبات مشروع تظاهرکنندگان عراقی گفت: آمریکا و عربستان قصد دارند با وارد کردن فتنه گران به صف تظاهرات، گروه های مقاومت عراقی را به لحاظ امنتیتی تحت فشار قرار دهند.

سید جعفر الحسینی در گفتگوی اختصاصی با المیادین درباره دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق با فرماندهان سازمان بسیج مردمی گفت: این دیدار با هدف ایجاد هماهنگی های بیشتر و کمک برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده فتنه گران از تظاهرات مطالبه ای مردم صورت گرفت. مطالبات تظاهرکنندگان عراقی برحق است و بسیج مردمی از خواسته های مشروع آنان حمایت می کند.

وی افزود: آمریکا و عربستان تلاش می کنند فتنه گران را وارد صف تظاهرات وارد کنند تا به لحاظ امنیتی گروه های مقاومت عراق را تحت فشار قرار دهند. آمریکا انتظار نداشت نیرویی مانند بسیج مردمی در عراق تشکیل شود و طرح های این کشور را در عراق ناکام بگذارد. سؤال حیاتی اکنون این است که در حال حاضر چه نیازی به حضور نیروهای آمریکایی در عراق وجود دارد؟ پاسخ این سؤال منفی است و ما هیچ نیازی به حضور این نیروها در عراق نداریم. نیروهای آمریکایی ایجاد پایگاه های نظامی را در مرزهای عراق و سوریه با هدف حمایت از داعش متوقف نمی کنند.

هدف آمریکا از این اقدام، ایجاد پناهگاه امن برای داعش در مناطق مرزی بین عراق و سوریه است. ما نیز در واکنش به این تلاش های آمریکا، تلاش کردیم ارتباط جغرافیایی پایگاه نظامی التنف را با مکان حضور عناصر باقی مانده داعش در مرزهای عراق و سوریه قطع کنیم و طی چندین عملیات نظامی موفق شدیم این هدف را محقق سازیم. پایگاه نظامی التنف غیر قانونی است و ما از نزدیک اوضاع این پایگاه و تحرکات آمریکا را در آن زیر نظر داریم و معتقدیم هدف این تحرکات در مرزهای عراق و سوریه حمایت از داعش است.

فتنه گری‌های آمریکا و عربستان در عراق

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true