×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

آمار ابتلا در نیروهای مسلح کشور بسیار کمتر از نیروهای نظامی سایر کشورها بوده استسرهنگ شهروز ناصری رئیس اداره بهداشت امداد و درمان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری که صبح امروز سه‌شنبه در اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی برگزار شد، اظهار کرد: ویروس کرونا یک مقوله جدید بود و نیاز داشت تا ابداعات جدید در سطح نیروی هوایی صورت گیرد. 

رئیس اداره بهداشت امداد و درمان نهاجا ادامه داد: ما در بحث کرونا متوجه شدیم که به چند تخصص جدید چون تخصص‌های آزمایشگاهی خاص و بیوتکنولوژی نیاز داریم، البته این تخصص‌ها پیش‌تر هم وجود داشت، اما پس از کرونا روی آن‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گرفت.

او با بیان این که پس از کرونا در بحث ساختار نیرو‌های مسلح نیز تغییراتی ایجاد شد چراکه اعتقاد داریم جنگ آینده بیولوژیکی خواهد بود، تصریح کرد: ما سامانه‌های جنگ‌های بیولوژیک را در اختیار داشتیم، اما پس از این ویروس جهت ارتقاء آن‌ها وارد شدیم. نیرو‌های بهداشت و درمان همیشه در جنگ شرکت می‌کنند و هیچ گاه خود را درگیر مانور‌ها نکردند، اما کسی که در امتحان کرونا توانست در ساختار خود تغییر ایجاد کند نیرو‌های مسلح بودند که تنظیمات خود را به سمت جنگ بیولوژیک تغییر دادند که در این زمینه هم بسیار خوب حرکت کردند.

ناصری با تاکید به این موضوع که فرصت دیگری که کرونا را در اختیار ما قرار داد مقایسه توانمندی‌های جمهوری اسلامی با کشور‌های دیگر بود، گفت: ساختار‌های سازمانی و لشگری ما نشان داد که از بسیاری از کشور‌ها جلوتر هستیم و هیچ کمبودی هم وجود ندارد؛ کرونا آخرین ویروس نخواهد بود و ما باید آماده مقابله با هر نوع ویروس حتی خود کرونا در آینده هم باشیم.

رئیس اداره بهداشت امداد و درمان نهاجا تاکید کرد: اولین جلسات مقابله با ویروس کرونا پیش از ورود این ویروس به کشور در سطح نیرو‌های مسلح و ارتش برگزار شد، چون پیش‌بینی ورود این ویروس به کشور را می‌کردیم به همین خاطر وسایل مورد نیاز به مقابله با آن را از قبل خریداری کردیم و هیچ عقب ماندگی وجود ندارد.

او با بیان این که مبتلایان در نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بسیار کمتر از بسیاری از کشور‌های پیشرفته است که ناو آن‌ها هم درگیر کرونا شد، بیان کرد: نیروی هوایی در بحث پیشگیری کرونا بسیار موفق عمل کرده است، به محض برگزاری جلسه قرارگاه زیستی ارتش به ریاست امیر سیاری جلسات در سطح نیرو‌ها هم برگزار شد و امروز هم ادامه دارد.

ناصری افزود: ما در نیروی هوایی جهت پیشگیری تمامی غربالگری‌ها را در پایگاه‌های عملیاتی و کوی‌های مسکونی انجام دادیم و مراکز آموزشی ما از همان لحظه اول تعطیل شدند و جهت بازگشایی دوباره، مطمئنا تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد.

رئیس اداره بهداشت امداد و درمان نهاجا با بیان این که ما در شهر‌هایی که پایگاه نظامی داشتیم عملیات گندزدایی شهری را انجام دادیم، گفت: ماموریت اصلی نیروی هوایی به صورت پروازی است اگر این پرواز‌ها ادامه پیدا می‌کرد شیوع کرونا بیشتر می‌شد، اما امروز تمامی پرواز‌ها جنگی، ترابری و مسافری با رعایت نکات بهداشتی و انجام فرآیند گندزدایی صورت می‌گیرد و این کار ادامه خواهد داشت.

او با بیان این که نیروی هوایی امروز با تولید ۵ هزار ماسک و بیش از دو تن مواد شوینده در حوزه مقابله با ویروس کرونا به خودکفایی رسیده است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه درگیری با ویروس کرونا در نیروی هوایی بسیار کم بوده و هیچ مورد فوتی در میان پرسنل درمانی نیروی هوایی هم وجود ندارد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true