×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

پایگاه خبری «اینترسپت» نوشت داماد ترامپ اطلاعات محرمانه مربوط به اعتراضات داخلی در رژیم آل سعود را در اختیار محمد بن سلمان گذاشته است.

 

کوشنر اطلاعات مربوط به شاهزادگان سعودی مخالف بن سلمان را در اختیار او قرار داده است به نقل از پایگاه خبری «اینترسپت»، منابع آمریکایی فاش کردند جرد کوشنر، مشاور و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اطلاعات محرمانه مربوط به اعتراضات داخلی در خاندان آل سعود را در اختیار محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گذاشته است.

 

اینترسپت به نقل از مسئولان اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد جرد کوشنر قوانین این کشور را درباره تبادل اطلاعات سری با طرف‌های خارجی نقض کرده است. به گفته مسئولان اطلاعاتی آمریکا، کوشنر پیش از کاهش سطح مجوز‌های امنیتی اش اجازه داشت از پست الکترونیکی دونالد ترامپ و گزارش‌های اطلاعات محرمانه‌ای که هر روز در اختیار او قرار می‌گیرد، اطلاع پیدا کند. این مسئولان تأکید کردند کوشنر بعضی از این اطلاعات را که مربوط به اعتراضات داخلی برخی شاهزادگان سعودی نسبت به محمد بن سلمان بود، در اختیار ولیعهد سعودی قرار داده است.

 

همچنین ناصر الحسینی، خبرنگار الجزیره در واشنگتن گفت: تحلیلگران امنیتی معتقدند کوشنر قوانین آمریکا را به چالش کشیده و قوانین فدرال مربوط به محرمانه بودن اطلاعات حساس را نقض کرده است. کین گاد، کارشناس مسائل امنیتی در واشنگتن به الجزیره گفت: «به نظر می‌رسد دستگاه اطلاعاتی آمریکا، جرد کوشنر را در این باره شکار کرد. کوشنر دقیق‌ترین اطلاعات را برای سعودی‌ها افشا کرده است. چنین اقداماتی از همان ابتدا درباره کوشنر نگران کننده بود. نه فقط به علت بی تجربه و ساده لوح بودن کوشنر که ممکن است چنین اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار دهد، بلکه این احتمال وجود دارد که طرف‌های خارجی به نوعی بتوانند او را زیر فشار قرار دهند. به همین علت دسترسی او به اطلاعات امن نبود».

کاخ سفید هنوز به گزارش اینترسپت در این باره پاسخ نداده است. منابع مطلع امنیتی در یک مقاله افشاگرانه، این بار با صراحت، داماد و مشاور رئیس جمهور آمریکا را به درز دادن اطلاعات حساس امنیتی به ریاض متهم کردند. اینترسپت تأکید کرد منابع مطلع تأیید کردند کوشنر که هر روز از گزارش‌های سیا در کاخ سفید اطلاع پیدا می‌کرد، قوانین فدرال را نقض کرده و مضمون بعضی از گزارش‌های روزانه درباره اوضاع سیاسی عربستان را درز داده است. این منابع فاش کردند کوشنر که بر اساس مسئولیت خود از اسامی شخصیت‌های مشهور سعودی که به صورت پنهانی با محمد بن سلمان مخالف بودند اطلاع پیدا کرده بود، این اسامی را در ماه فوریه گذشته در اختیار طرف‌های سعودی نزدیک به محمد بن سلمان قرار داده است. کوشنر در آن زمان سفر کوتاه و سری به عربستان داشت و با ولیعهد سعودی دیدار کرد.

به گفته این منابع، ولیعهد سعودی پس از دیدار با کوشنر، موج بازداشت‌ها را در بین اعضای خاندان آل سعود آغاز کرد و شاهزادگان و شخصیت‌های برجسته‌ای را در هتل ریتز کارلتون ریاض به بهانه مبارزه با فساد بازداشت کرد. اما همه این ماجرا برای پنهان کردن این مسئله بود که داماد رئیس جمهور آمریکا، اطلاعات سری را درز داده است. این ماجرا، یکی از خطرناکترین خبر‌های درز کرده است که به فعالیت اطلاعاتی آمریکا مربوط می‌شود و امکان دارد باعث بروز بحران بی اعتمادی شدیدی بین دستگاه اطلاعاتی این کشور و کاخ سفید شود.
انتهای پیام/

 

جاسوسی کوشنر از شاهزادگان سعودی برای بن سلمان

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true