×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

پیوند موفقیت آمیز قرنیه در بیمارستان خانواده ارتشامیر سرتیپ دوم پزشک شهرام بابلی در خصوص عمل پیوند قرنیه چشم در بیمارستان خانواده نزاجا گفت: برای اولین بار در بیمارستان‌های نظامی کشور، موفق شده ایم در بیمارستان خانواده نیروی زمینی ارتش عمل پیوند قرنیه چشم انجام دهیم، بیمارستان خانواده به عنوان یک مرکز فوق تخصصی دارای بخش‌های مختلفی است، متخصصین و فوق تخصص‌های قرنیه، اربیت، و شبکه در این مرکز مشغول فعالیت هستند.

رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان ادامه داد: بیماری که عمل شد سربازی بود که متاسفانه به علت کدر بودن قرنیه قادر به دیدن حتی یک متر نبود، هماهنگی‌های لازم با بانک قرنیه انجام شد و اولین پیوند عمل جراحی قرنیه چشم در این بیمارستان انجام شد.

او افزود: جراحی و پیوند قرنیه چشم در دنیا به عنوان یک عمل سنگین و پرهزینه محسوب می‌شود، اما به جهت ارزشمند بودن کارکنان وظیفه در نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، این عمل جراحی به صورت کاملا رایگان برای سرباز اسلام انجام شد.

عظیم زاده فوق تخصص چشم و جراح این عمل گفت: با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در بیمارستان خانواده و همچنین پزشکان متخصص که در اختیار داریم از این پس تمامی جراحی‌هایی که تا کنون در این بیمارستان امکان انجام آن نبود، صورت خواهد گرفت.

او گفت: سربازی که پیوند قرنیه بر روی چشمانش انجام شد امکان دید حتی کمتر از دو متر را نداشته است پس از آزمایشات اولیه به این نتیجه رسیدیم که باید عمل جراحی پیوند قرنیه انجام شود که به لطف خدا این عمل با موقیت انجام شد.

سیدامیرحسین شامخ رئیس بیمارستان خانواده نزاجا با اشاره به موفقیت آمیز بودن این عمل گفت: برای اولین بار موفق به عمل فوق تخصصی قرنیه چشم در بیمارستان نیروی زمینی ارتش شده ایم که خوشبختانه عمل خوب و موفقیت آمیزی بود.

او افزود: حال عمومی سرباز بسیار خوب است و امیدواریم از این پس بتوانیم با ایجاد و فراهم کردن امکانات لازم زمینه را برای گسترش جراحی‌های فوق تخصصی دیگر فراهم کنیم و به این ترتیب خدمات بیشتر و مناسب تری را به خانواده‌های نیرو‌های مسلح و عموم مردم ارائه کنیم.

اربابی نیز در رابطه با این عمل اظهار کرد: این سرباز دچار عارضه قوز قرنیه یا هیدروپس بود که متاسفانه باعث کاهش دید شدید شده بود، با مراجعه سرباز به بیمارستان خانواده بعد از یک سری معاینات اولیه، نهایتا عمل پیوند قرنیه چشم به صورت کاملا موفقیت آمیز انجام شد.

او ادامه داد: در حال حاضر شرایط عمومی بیمار بسیار مناسب است و بعد از دو الی سه روز تحت مراقبت بودن، از بیمارستان مرخص خواهد شد.

انتهای پیام/

پیوند موفقیت آمیز قرنیه چشم در بیمارستان خانواده ارتش

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true