×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین امروز (جمعه) از ساعت ۰۵:۳۰ در چارچوب رقابت های جام جهانی ژاپن به مصاف هم رفتند.این بازی در حالی انجام شد که ۲ تیم وضعیت مشابه و یکسانی داشتندو پیروزی برای هر کدام از ۲ تیم در دیدار امروز از اهمیت زیادی برخوردار بود، زیرا آمارشان در برد و باخت یکی و فاصله شان هم در رده بندی یک پله بود. تیم‌های ملی ایران و آرژانتین پیش از این هم بار‌ها با هم رو به رو شده بودند که البته آمار برد‌ها به سود تیم ملی کشورمان است.  

نتایج دیدار‌های گذشته ایران و آرژانتین

قهرمانی جهان ۱۹۹۸، ایران صفر – آرژانتین ۳
انتخابی المپیک ۲۰۰۸، ایران ۱ – آرژانتین ۳
جام جهانی ۲۰۱۱، ایران ۳ – آرژانتین ۲
قهرمانی جهان ۲۰۱۴، ایران ۳ – آرژانتین صفر
جام جهانی ۲۰۱۵، ایران ۱ – آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۶، ایران ۳ – آرژانتین ۲
المپیک ۲۰۱۶، ایران صفر – آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۷، ایران ۳ – آرژانتین ۲
لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸: آرژانتین ۲ – ایران ۳
لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹: آرژانتین ۱ – ایران ۳

تیم ملی والیبال ایران - آرژانتین/ گزارش لحظه به لحظه ست نخست

ست نخست / ایران ۲۷ – آرژانتین ۲۵ 

معروف، اسفندیار، حضرت پور، مجرد، عبادی پور و غفور ترکیب آغاز کننده ایرانی باری این بازی مهم بودند، مردان سرزمین نقره در ابتدای کارموفق شدند نخستین امتیاز این مسابقه را کسب کنند و در ادامه هم روی ضربه سرویس به دومی امتیاز رسیدند پس از آن بازیکنان کشورمان که بسیار سرتر از حریف بودند به خود آمدند و با درخششان و کسب چند امتیاز بازی را برابر و نزدیک پیش بردند البته آرژانتینی‌ها به خوبی سرویس می‌زدند و همین برای آن‌ها امتیاز‌های بیشتری در پی داشت و در نهایت تیم ملی آرژانتین زودتر به امتیاز ۸ رسید تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند. پس از آن هم بازی با حضور بازیکنان، چون غفور و معروف به ریتم عادی و برابر خودش برگشت و بلندقامتان فاصله را با حریف به حداقل رساندند.  

امیر غفور و مسعود غلامی در ادامه توانستند خوش بردخشند و با بازی خوبشان از حریف پیشی هم بگیرند به هخمین دلیل سرمربی آرژانتین هنگامی که تیم ایران در امتیاز سیزدهم از حریف پیشی گرفت درخواست وقت استراحت داشت تا مانع از هم پاشیدن تیمش شود. پس از این زمان امتنیاز برای تیم ایران به دست آمد، اما در آرژانتین هم به خوبی کار می‌کرد و روند بازی برابر پیش می‌رفت. تیم ملی آرژانتین با دفاع قدرتی و ضربات دقیق آبشار که بیشتر به دلیل مشکل در خط دفاع بود ۲ امتیاز ارزشمند به دست آوردند تا زودتر به امتیاز شانزدهم برسند و ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند، پس از این زمان نخستن امتیاز برای ایران بود پس از آن هم سرویس غفور درون زمین آرژانتین نشست تا همه چیز برابر شود. اما در ادامه سرویسش خوب نبود و به بیرون رفت و آرژانتین پیش افتاد، ضربه خوب از خود غفور در ادامه  بازی را برابر کرد، مردان سرزمین نقره به ۲ سرویس و دقاع خوب تونستند کار ار ۱۹ – ۱۷ کنند و در همین هنگام کولاکوویچ که نمی‌خواست بازنده این بازی باشد درخواست وقت استراحت فنی داشت. پس از این زمان تیم ملی کشورمان بازگشت خوبی به مسابقه داشت و همین باعث شد تا شرایط بسیار برابر و حساس دنبال شود و ایران و آرژانتین در پایان این ست خیلی نزدیک بازی می‌کردند و امتیاز‌های پایاپایی می‌گرفتند به طوری که ۲ تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند تا امتیاز ۲۶ برنده را مشخص کنددر این زمان امیر غفور از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت و مجبور به ترک زمین مسابقه شد.   پس از آن آرژانتین امتیاز ۲۵ را گرفت، اما مجرد خوب کار را به تساوی و در ادامه ایران را پیش انداخت.   بلند قامتان در ادامه کار با دفاع خوب توانستند در نهایت با نتیجه  ۲۷ – ۲۵ بازی را ببرند.  

تیم ملی والیبال ایران ۱ - آرژانتین ۱ / گزارش لحظه به لحظه ست سوم

ست دوم / ایران ۲۳ – آرژانتین ۲۵ 

شروع آرژانتین در این ست فوق العاده بود آ ن‌ها با ارئه بازی سرعتی و استفاده از نقاط مختلف ضعف ایران که توسط حریف آنالیز شده بود در همان ابتدا امتیاز‌های خوبی گرفتند و فاصله‌ای ۴ امتیازی را با تیم کشورمان ایجاد کردند. بازی ۶ – ۲ به سود آرژانتین در جریان بود، اما اشتباه در سرویس امتیاز سوم و پس از آن هم درخشش عبادی پور امتیاز چهارم را در پی داشت.   روند و ریتم خوب بازیکنان آرژانیتن خیلی مطمئن بود و اگر چه زودتر به امتیاز هشتم رسیدند، اما فاصله ۲ تیم بسیار کمتر از ابتدای بازی شده بود، شاگردان کولاکوویچ در ادامه با بهره گیزی از سرویس‌های هدف دار، دفاع منطقه‌ای و کنترل بازی شرایط را برابر کردند تا دوباره همانند ست قبل بازی ۲ تیم در میانه‌های ست برابر دنبال شود.  

۲ تیم در حالی که در امتیاز ۹ برابر بودند اشتباه آرژانیتن تیم کشورمان را پیش انداخت. این برتری، اما زمان زیادی به طول نیانجامید و مردان سرزمین نقره ۱۱ – ۱۰ پیشی گرفتند. غلامی در ادامه امتیاز برابر را گرفت، اما بد سرویس زد تا دوباره حریف بازی را در دست بگیرد. با ورود فیاضی به زمین مسابقه ترکیب با تجربه کاملا در زمین حضور داشت، همین باعث شد تا روند بازی تیم کشورمان در برخی نقاط و زمان‌های این ست تغییر کند و بازی دوباره نزدیک و برابر دنبال شود. دریاف خوب بازیکنان آرژانتین در ادامه کار و همچنین دفاع مستحکم آن‌ها ۲ امتیاز دیگر برایشان داشت تا نتیجه ۱۶ – ۱۴ شود و ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.  

پس از این زمان بازی کاملا به سود تیم آرژانیتن دنبال شد آن‌ها ۲ امتیاز دیگر گرفتند و نتیجه را ۱۸ – ۱۵ کردند همین بهانه‌ای شد تا کولاکوویچ در خواست وقت استراحتی داشته باشد، وقتی که پس از آن هم امتیاز به آرژانیتن رسید، ملی پوشان کشورمان در ادامه با نمایش خوب و قابل قبولشان اختلاف ۲ تیم را کمتر کردند، اما آرژانتین به خوبی دفاع می‌کرد و آبشار می‌زد و همین باعث شد تا دوباره فاصله ۲ تیم بیشتر شود. بازی ۲۲ – ۲۰ به سود مردان سرزمین نقره در جریان بود و سرویس فیاضی به یرون رفت تا امتیاز ۲۳ برای آرژانتین به دست بیاید. پس ازآن دوباره امتیاز با ضربه خوب عبادی پور به ۲ امتیاز رسید. شفیعی در ادامه سرویس زد، اما خوب نبود و امتیاز ۲۴ برای آرژانتین به دست آمد. پس از آن امتیازی برای تیم کشورمان به دست آمد که به نظر سرمربی آرژانیتن مشکوک بود و درخواست ویدئو چک داد، این درخواست بررسی و رای آن به سود ایران بود همین با اعتراض بازیکنان و کادر فنی آرژانیتن همراه شد.  

سرمربی آرژانتین که نمی‌خواست به دلیل وقفه ایجاد شده تیمش شرایط بازی را از دست بدهد درخواست وقت استراحت فنی داشت. مردان سرزمین نقره پس از این زمان امتیاز مهمی رااز دست دادند تا نتیجه کار ۲۴ – ۲۳ به سودشان در جریان باشد و حساسیت به اوج برسد. پس از این توپ آرزانتینی‌ها پس از دریافت خوبشان در زمین ایران نشست تا کر در نهایت در پایان این ست ۲۵ – ۲۳ به سود آرژانتین به پایان برسد و بازی در مجموع ۱ -۱ شود.

تیم ملی والیبال ایران ۱ - آرژانتین ۱ / گزارش لحظه به لحظه ست سوم

ست سوم / ایران ۱۹ – آرژانتین ۲۵

ست سوم با نمایش خوب آرژانتینی‌ها در ابتدای کار همراه شد، بازیکنان این تیم به خوبی هم سرویس می‌زدند و اخلاف را خیلی زود زیاد کردند تا شرایط سختی به وجد بیاید، اما حضور بازیکن خوب و با تجربه ای، چون فیاضی درست در همین زمان باعث شد ورق بازی برگردد و ۲ تیم در امتیا چهارم برابر شوند پس از این زمان امتیاز پنجم برای آرژانتین بود، ولی پاس‌های عالی معروف، ضربات خوب یلی و درخشش دیگر بازیکنان باعث شد تا ۴ امتیاز پیاپی دیگر برای تیم کشورمان به دست بیاید و نتیجه ۸ – ۵ شود تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخستشان در این ست بروند.  

پس از این زمان تیم آرژانتین بهتر شد و توانست ۴ امتیاز خوب بگیرد و فاصله را از میان برد، در ادامه کار در امتیاز نهم برابر بود و امتیاز دهم هم برای تیم شکورمان به دست آمد، اما پس از بررسی مجدد امتیاز آن به آرژانتین داده شد، کولاکوویچ پس از این درخواست وقت استراحت فنی داشت. پس از این زمان امتیاز دیگری برای تیم کشورمان به دست آمد تا حساب کار برابر شود. این روند در ادامه هم وجود داشت،   یلی امتیاز دوازدهم را گرفت و پالونسکی هم برای آرژانیتن کار را به تساوی کشاند.   بازی در امتیاز سیزده م و چهاردهم هم برابر دنبال شد و سرویس بد یلی و در ادامه دفاع توپ قفیاضی کار را ۱۶ – ۱۵ به سود آرژانتین کرد تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند. نخستین امتیاز پس از آن برای تیم کشورمان بود و پس از آن آرژانتین امتیاز هفدهم را گرفت، درست در همین هنگام سعید معروف از داور کارت زرد گرفت و سانچز هم از آرژانتین در امتیاز بعدی که برای تیمش به دست آمد چنین کارتی گرفت. پس از این اتفاق جریان بازی به طور کلی عوض شد وآرژانیت در سرویس و آبشار‌های قدرتی به خوبی عمل کرد و توانست کار را برای تیم ایران سخت کند. تیم ملی کشورمان درنهایت ۲۵ – ۱۹ در این ست بازی را واگذار کرد تا حساب کار در مجموع ۲ -۱ به سود آرژانتین شود.  

http://javaninews.ir/wp-admin/post.php?post=25601&action=edit

ست چهارم / ایران ۲۵ – آرژانتین ۱۷ 

تیم ملی کشورمان در ابتدای این ست به خوبی ظاهر شد و امتیاز اول را به دست آورد، بازیکنان خوب ایرانی در ادامه کار هم خوش درخشیدند و با پاس‌های خوب سعید معروف و ضربات عالی از دیگر بازیکنان فاصله را زیاد کردند. نتیجه در همین ابتدای کار ۵ -۱ به سود ایران بود و شرایط سختی برای آرژانتینی‌ها به وجود آمده بود. این روند ادامه دار بود و ستارگان تیم ملی کشورمان به خوبی امتیاز می‌گرفتند، آن‌ها موفق شدند زودتر از آرژانتین به امتیاز ۸ برسند تا ۲ تیم ب وقت استراحت فنی دوم بروند.  

آرژانتین پس ازاین زمان بهتر از تیم ملی کشورمان بود و توانست امتیاز‌های زیادی را کسب کند و فاصله را به حداقل برساند با این حال با تجربه‌های ایران، چون فیاضی و عبادی پور خوش درخشیدند و دوباره قاصله را زیاد کردند، عبادی پور همان طور که زودتر هم نامش عنوان شد سرویس خوبی زد امتیاز یازدهم را گرفت، اما سرویس بعدیش  به تور برخورد کرد تا امتیاز برای آرژانتین باشد پس  از آن هم بازی نزدیک و حساس دنبال می‌شد و ۲ تیم نمایش خوبی داشتند.  

علی اصغر مجرد در حالی که بازی ۱۲ – ۱۰ به سود کشورمان بود و رالی حساسی هم به وجود آمده بود با دفاع خوبش امتیاز سیزدهم را هم گرفت، روند خوب او ادامه دار بود و خود او امتیاز چهاردهم را هم کسب کرد و فاصله را در میانه‌های این ست به ۴ امتیاز رساند. سرمربی آرژانیتن که شرایط را سخت می‌دید درخواست وقت استراحت داشت. پس از این زمان امتیاز بعدی هم برای تیم ملی کشورمان به دست آمد. شاگردان کولاکوویچ خیلی راحت و بر خلاف ست هایقبلی زودتر به امتیاز شانزدهم رسیدند تا ۲ تیم به وصت استراحت فنی دومشان بروند.  

روند خوب امتیاز گیری تیم ملی کشورمان پس از این زمان هم ادامه داشت و خیلی راحت اختلاف ۲ تیم به ۷ امتیاز رسید که در نوع خودش جالب توجه بود. سرمربی تیم ملی آرژانتین هنگامی که بیستمین امتیاز برای تیم ملی کشورمان به دست آمد روی صحنه‌ای درخواست ویدئو چک داشت که مورد تائید قرار نگرفت، پس از آن یلی و فیاضی به درخششان ادامه دادند و اجازه ندادند فاصله ۲ تیم از ۷ امتیاز کمتر شود، سرمربی آرژانتین در این شرایط بحرانی که برای تیمش وجود داشت درخواست وقت استراحت فنی داشت، پس از این زمان امتیاز بازهم برای تیم ملی کشورمان بود. آرژانتین، اما در ادامه بهتر شد و توانست چند امتیاز پیاپی بگیرد. اما این کافی نبود و در نهایت تیم ملی کشورمان با نتیجه ۲۵ – ۱۷ برنده این ست شد.  

تیم ملی والیبال ایران ۳ - آرژانتین ۲ / پیروزی دلچسب بلندقامتان مقابل آلبی سلسته

ست پنجم/ ایران ۱۵ – آرژانتین ۱۰

نخستین امتیاز در این ست برای تیم ملی آرژانتین بود، اما بازیکنان ایرانی در ادامه خوش درخشیدند و توانستند به ۲ امتیاز ارزشمند دست پیدا کنندو از حریفشان پیشی بگیرند. سرمربی آرژانیتن در این دقایق با استراس و عصبانیت کار را دنبال می‌کرد. بازیکنانش هم بی دقت ظاهر شدند و توپی که از این تیم بهبیرون رفتن کار را در این ست حساس ۴ -۱ به سود ایران کرد.  

کادر فنی آرژانتین پس از این زمان درخواست وقت استراحت  داشت تا شرایط را برای تیمش عوض کند. پس از این زمان نخستین امتیاز برای تیم آرژانتین بود. بازی پس از این زمان متعادل‌تر دنبال شد و فاصله امتیاز ۲ تیم هم زیاد نبود، با این حال تیم کشورمان  با درخشش مجرد و دفاع خوبش زودتر به امتیاز ۸ رسید و ۲ تیم جایشان در زمین را با هم عوض کردند. پس از آن هم همان روند دنبال شد، زمانی هم که فاصله دو تیم به ۴ امتیاز رسید و نتیجه ۱۰ – ۶ به سود تیم ملی کشورمان بود سرمربی آرژانتین مرتبه‌ای دیگر درخواست وقت استراحت داشت. این هم، اما کافی نبود و درخشش بازیکنان تیم ایران به خصوص یلی و مجرد در پایان بازی باعث شد تا تیم ملی کشورمان در پایان با نتیجه ۱۵ – ۱۰ برنده این ست و در مجموع ۳-۲ برنده بازی باشد. شاگردان کولاکوویچ باید در نهمین دیدارشان روز یکشنبه و از ساعت ۱۳ و ۵۰ به مصاف ژاپن میزبان بروند.  

تیم ملی والیبال ایران ۳ - آرژانتین ۲ / پیروزی دلچسب بلندقامتان مقابل آلبی سلسته


بیشتر بخوانید:

 

تیم‌های ملی والیبال ایران و آرژانتین امروز (جمعه) از ساعت ۰۵:۳۰ به مصاف هم رفتند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true