×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ مهر - ۱۳۹۹  
true
false

نایب رئیس کمیسیون عمران: آخوندی 6 سال کشور را در حوزه مسکن عقب انداخت/ مدعی‌العموم برای احقاق حق مردم ورود کند

 کمال علیپور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  ، با اشاره به اینکه در طرح جامع مسکن و برنامه توسعه کشور آمده که سالانه یک میلیون واحد مسکن در کشور ساخته شود، اظهار داشت: اگر این قانون نادیده گرفته نمی‌شد، به یک تعالی در حوزه مسکن می‌رسیدیم و متقاضیان مسکن به سرعت صاحب خانه می‌شدند.

وی افزود: دولت مکلف بود از یک میلیون واحدی که قانون تکلیف کرده ۴۰۰ هزار واحد را خودش بسازد و مابقی را در قالب حمایت از انبوه‌سازان و تعاونی‌های مسکن پیش ببرد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه امروز رئیس جمهور با صراحت به کم‌کاری دولتش در حوزه مسکن اذعان می‌کند، افزود: متأسفانه آقای آخوندی اعتقادی به مسکن مهر نداشت. در مجلس نهم به او گفتیم اگر اعتقادی به مسکن مهر ندارید، لااقل قانون برنامه را با هر عنوان دیگری که می‌خواهید اجرا کنید! او هم نام‌های مختلف از جمله مسکن اجتماعی را برای اجرای قانون مطرح کرد که هیچکدام را انجام نداد.

بیشتر بخوانیداز ابتدا قرار نبود دولت خانه‌ای بسازد!

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ناکارآمدی سیاست های آقای آخوندی ۶ سال کشور را در حوزه مسکن عقب انداخت و در نهایت هم رئیس جمهور به دلیل تعطیل شدن حوزه مسکن و بار روانی و خسارات کمرشکن اقتصادی که به مردم وارد شد، آخوندی را مجبور به استعفا کرد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عملکرد بد آخوندی افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن را سبب شد، گفت: متأسفانه امروز اگر یک ایرانی تمام درآمد خود را کنار بگذارد حتی به جای آب و غذا باد هوا بخورد، به شرط آنکه تورم هم نداشته باشیم، تقریباً ۳۴ سال طول می‌کشد تا صاحبخانه شود!
 
علیپور اظهار کرد: آخوندی مدعی بود نمی‌تواند به حوزه مسکن وارد شود، اما به عنوان وزیر راه و شهرسازی باید راهبردی برای این حوزه می‌داشت که نداشت و حتی سرمایه‌ای برای بانک مسکن و بانک‌های دیگر ایجاد نکرد که اگر مدعی است وظیفه‌اش ساخت مسکن نیست، لااقل شرایط ساخت و سازها را فراهم کند تا مسکن از وضعیت نابسمان خارج شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه قوانین بسیاری وجود دارد که اجرا نشده است، گفت: دیوان محاسبات پیش از این وضعیت خوبی نداشت. دیوان یکی از چشم‌های ناظر مجلس است که باید نظارت مؤثر داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی گزارش تفریغ بودجه بعد از دو سال به مجلس می‌آید چگونه می‌توان انتظار داشت مجلس نسبت به عملکرد آقای آخوندی و یا دیگر وزرا رسیدگی مؤثر داشته باشد؟

علیپور با تأکید بر اینکه نظارت باید بهنگام باشد تا مؤثر واقع شود، افزود: دادستان که در جایگاه مدعی‌العموم است در جایی که حق حاکمیتی مردم زیر سؤال رفته ورود و موضوع را پیگیری کند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهمترین وظیفه مجلس اکنون پیگیری طرح‌های مسکن و به نتیجه رساندن آن و ایجاد ثبات در این حوزه است.
انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true