×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

فارسی صحبت کردن

فارسی صحبت کردن سیدحسن نصرالله 

فیلم سخنرانی “سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب الله لبنان  به زبان فارسی در فضای مجازی با استقبال کاربران مواجه شده است. نصرالله این سخنرانی را پس از آزادسازی جنوب لبنان در دانشگاه تهران انجام داده است. 

دبیر کل حزب‌الله لبنان در آن زمان درباره زبان فارسی گفته است: «من با اینکه خیلی به زبان فارسی وارد نیستم ولی تصمیم گرفتم که ان شاء الله در این مجلس با این زبان مبارک صحبت کنم. یقین دارم که آن مطالب و مسائل که قصد دارم بیان کنم، نمی توانم بیان کنم. ولی فکر کردم اگر با زبان عربی صحبت کنم و ترجمه بشود، هم مجلس شاید یک کمی تلخ شود و از یک طرف دیگر اگر من با فارسی شکسته مستقیماً با زبان فارسی صحبت کنم شاید حرف از دل، به دل بنشیند».

در ویدئویی که در ادامه آمده است سید حسن نصرالله درباره آزادسازی جنوب لبنان به زبان فارسی می‌گوید: «اگر کسی در آن منطقه می‌آمد و می‌گفت، باید کاری بکنیم که اسرائیل نباشد به او می‌گفتند «دیوانه! اصلاً غیر واقعی فکر می‌کند». انقلاب همه چیز را عوض کرد. در این میان انقلاب اسلامی ایران پیروز شد. یک قدرت عظیمی برای اسلام به وجود آمد، تحولات زیادی در منطقه و در کل جهان ایجاد شد. معادلات جهانی و محاسبات جهانی عوض شد. من می توانم بگویم که از مهم‌ترین مناطق دنیا، که با انقلاب و حضرت امام و این فرهنگ همراهی می کردند و از آن متأثر بودند، منطقه ما یعنی لبنان و فلسطین و شامات بود و آن منطقه تحت تأثیر قرار گرفت.

می‌دانید کسانی که ضعیف، ذلیل و مأیوسند، بالاخره این ها منتظر غیبند. این عطیه الهی به مسلمین جهان، همین انقلاب اسلامی و وجود مقدس امام (قدس سره الشریف) بود و تحول بزرگی در منطقه ما به وجود آمد. در درجه اول تحول فرهنگی یعنی طرز تفکر، افکار و مفاهیم، داشت در منطقه ما عوض می شد و از پیروزی انقلاب و حرکت حضرت امام (قدس سره) الگوهای زیادی گرفتند. این خیلی مهم بود».

گفتنی است؛ سید حسن نصرالله در سال ۱۹۶۰ در منطقه اشرفیه بیروت به دنیا آمد. در دوران نوجوانی  عازم نجف گردید تا در مدرسه علوم اسلامی شیعیان به تحصیل علوم دینی بپردازد. در سال ۱۹۷۸ رژیم او را از عراق اخراج کرد. نصرالله برای ادامه تحصیل به قم آمد و پس از کسب درجه اجتهاد به بیروت بازگشت.

در ادامه  صحبت‌های سید حسن نصرالله به زبان فارسی را مشاهده می‌کنید.

فارسی صحبت کردن سیدحسن نصرالله +فیلم

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true