×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰  
true
false

روز دوم از هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۸ والیبال در حال پیگیری است. در این روز از رقابت‌ها و در کشور آرژانتین تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱ و ۴۰ بامداد به مصاف تیم ملی والیبال ایتالیا رفت.

این دیدار در شرایطی برگزار شد که تیم ملی والیبال ایران با پیروزی در دیدار مقابل آرژانتین در روز نخست هفته دوم، انگیزه زیادی برای کسب دومین پیروزی در این هفته از رقابت‌ها داشت. ایتالیا نیز که بازی اول را با شکست مقابل کانادا پشت سر گذاشته بود، به دنبال پیروزی مقابل ایران بود.

گزارش لحظه به لحظه از دیدار دو تیم ایران و ایتالیا/ ست اول به لاجوردی‌پوشان رسید

**ست اول: ایران ۲۳ – ایتالیا ۲۵

ترکیب آغاز کننده تیم ایران:

سعید معروف، میلاد عبادی پور، سید محمد موسوی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، علی شفیعی و مهدی مرندی

ترکیب آغاز کننده تیم ایتالیا:

لوییجی راندازو، عثمانی خوان توره‌نا، سیمئون جیانلی، ایوان زایتسف، انریکو کاستر و سیمونه آنزانی

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه با پیراهن سفید به میدان رفته بود و ایتالیایی‌ها با لباس‌های آبی تیره مقابل ایران صف آرایی کرده بودند.

شاگردان بلنجینی آغاز بهتری در این ست داشتند و اولین امتیاز نیز توسط این تیم ثبت شد.

دریافت‌های خوب تیم ایتالیا به حملات سرعتی برای این تیم تبدیل می‌شد و این حملات یکی پس از دیگری امتیاز برای این تیم به ارمغان می‌آورد.

گزارش لحظه به لحظه از دیدار دو تیم ایران و ایتالیا/ ست اول به لاجوردی‌پوشان رسید

تیم ملی ایتالیا از ابتدای ست اول اختلاف امتیاز با ایران ایجاد کرد و دو تیم در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایتالیا به وقت استراحت فنی نخست این ست و این مسابقه رفتند.

در ادامه ایتالیایی‌ها دو امتیاز پیاپی روی سرویس‌های خوب بدست آوردند و موجب شد این تیم ۱۰ بر ۵ از ایران پیش بیفتند.

ایگور کولاکوویچ احساس خطر کرد و برای بیشتر نشدن اختلاف پوئن دو تیم وقت استراحت گرفت.

پس از این وقت استراحت اختلاف امتیاز کاهش پیدا کرد اما باز هم خطاهای فردی بازیکنان ایران و مهارت بالایی بازیکنان ایتالیا در زدن سرویس‌های پرشی، موجب شد حاشیه امنیت در برتری امتیازی به تیم ایتالیا بازگردد.

دریافت و توپگیری تیم ایتالیا در ست نخست این مسابقه نقطه قوت این تیم بود و مشخص بود بازیکنان حمله ایران به خوبی از سوی تیم ایتالیا آنالیز شده بودند.

فرهاد قائمی در میانه‌های ست اول این مسابقه بنا به صلاحدید کولاکوویچ وارد میدان و جانشین مجتبی میرزاجانپور شد.

گزارش لحظه به لحظه از دیدار دو تیم ایران و ایتالیا/ ست اول به لاجوردی‌پوشان رسید

حملات روی پاس‌های کوتاه برای خوان تورنو یکی از اصلی‌ترین تاکتیک‌های بلنجینی در این ست بود که اغلب به امتیاز نیز منجر می‌شد.

در شرایطی که تیم ملی ایتالیا با ۴ امتیاز اختلاف و نتیجه ۱۶ بر ۱۲ از ایران پیش افتاده بود دو تیم راهی دومین وقت استراحت فنی این مسابقه شدند.

امتیاز هفدهم برای ایتالیا بعد از دومین وقت استراحت فنی بدست آمد و اختلاف پوئن دو تیم را افزایش داد.

دقت بالای بازیکنان ایتالیا در خط حمله کار مدافعان روی تور ایران را سخت کرده بود. بازیکنان ایران در تلاش برای جبران عقب افتادگی خود بودند.

علی شفیعی در طول این ست دو بار موفق شد ایوان زایتسف ، ستاره تیم ایتالیا را دفاع کند و این موجب بالا رفتن سطح روحیه تیم ایران شد.

اختلاف امتیاز دو تیم ایران و ایتالیا به عدد ۲ رسیده بود که این بار بلنجینی تقاضای وقت استراحت کرد.

در امتیازات پایانی ست بازیکنان ایران کم خطاتر و پرتلاش ظاهر شدند و اختلاف امتیاز را به عدد یک رساندند.

بلنجینی دومین وقت استراحت این ست را در شرایطی گرفت که تیمش ۲۴ بر ۲۳ از ایران پیش بود و تنها یک پوئن تا برتری در این ست فاصله داشت.

بازیکنان ایران نتوانستند نتیجه را به سود خود تمام کنند و در نهایت تیم ایتالیا با حساب ۲۵ بر ۲۳ برنده اولین ست این مسابقه شدند.

**ست دوم: ایران ۱۸ – ایتالیا ۲۵

تیم ملی ایتالیا پس از پیروزی در ست اول با روحیه بالا و برای کسب پیروزی در دومین ست به میدان آمد و توانست دو امتیاز نخست این ست را به نام خود ثبت کند.

گزارش لحظه به لحظه دیدار ایران و ایتالیا / ست دوم نیز به لاجوردی‌پوشان رسید

بازیکنان ایتالیا در ابتدای این ست نیز مانند ابتدای ست اول، برتری را از آن خود کرده بودند و زمانی که ۵ بر یک از ایران پیش افتاده بودند، کولاکوویچ وقت استراحت گرفت.

اختلاف امتیاز در ادامه کمتر شد و دو تیم در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایتالیا به تکنیکال تایم نخست این ست رفتند.

بازیکنان ایران که در بازی شب گذشته مقابل تیم ملی آرژانتین بارها مرتکب خطاهای فردی شده بودند در این مسابقه هم چند امتیاز را به دلیل خطای تور از دست دادند.

امتیاز نهم برای ایران از سوی میلاد عبادی پور با یک آبشار عالی بدست آمد و اختلاف پوئن دو تیم به عدد ۳ رسید اما این اختلاف امتیاز بار دیگر با نمایش خوب ایتالیایی‌ها زیاد شد.

ایگور کولاکوویچ یک بار دیگر و زمانی که تیمش با اختلاف ۵ پوئن از ایتالیا عقب افتاده بود، درخواست کرد.

دومین وقت استراحت فنی ست دوم در شرایطی رقم خورد که تیم ملی ایتالیا ۱۶ بر ۱۰ پیش افتاده بود.

حملات بازیکنان ایران با دفاع روی تور خوب از سوی ایتالیا همراه می‌شد و در سبد امتیازات لاجوردی‌پوشان جا خوش می‌کرد.

بازیکنان ایران با وجود تلاش بسیار مقابل تیم یکدست و با برنامه ایتالیا تسلیم شده بودند و توانی برای جبران اختلاف امتیاز ایجاد شده نداشتند. ایران ۱۶ بر ۲۲ از ایتالیا عقب افتاده بود.

گزارش لحظه به لحظه دیدار ایران و ایتالیا / ست دوم نیز به لاجوردی‌پوشان رسید

محمدرضا حضرت پور، لیبرو دوم تیم ملی جانشین مهدی مرندی شد تا در توپ گیری و دریافت اول به تیم ایران کمک کند.

امتیاز ۲۳ توسط ایوان زایتسف برای ایتالیا کسب شد و ایران را ۱۶ بر ۲۳ عقب انداخت. کولاکوویچ روی این امتیاز اعتراض داشت و تقاضا کرد که صحنه بازی بازبینی شود. بازبینی صحنه اما نظر داور را تغییر نداد.

امتیاز ۲۴ ایتالیایی‌ها نیز مانند امتیاز ۲۳ توسط ایوان زایتسف تصاحب شد و حالا تیم ایتالیا برای پیروزی در این ست تنها به یک امتیاز نیاز داشت.

امتیاز ۲۵ ایتالیا را باز هم زایتسف بدست آورد تا تیم ملی والیبال ایران در این ست نیز مانند ست اول مقابل ایتالیا بازنده شود. ایران در ست شماری ۲ بر صفر از ایتالیا عقب افتاده است.

**ست سوم: ایران ۲۰ – ایتالیا ۲۵

شاگردان ایگور کولاکوویچ دو ست اول و دوم را واگذار کرده بودند و اگر در ست سوم نیز نمایش پر اشتباه دو ست قبلی را تکرار می‌کردند باید خود را بازنده این مسابقه می‌دانستند.

ایران صفر – ایتالیا 3 / سومین شکست به نام شاگردان «ایگور»

آغاز تیم ملی والیبال ایران در ست سوم نسبت به دو ست اول بهتر بود و هر دو تیم یک به یک امتیاز می‌گرفتند و نمایشی پایاپای در کسب امتیاز داشتند.

شاگردان بلنجینی بار دیگر موفق شدند از ایران پیش بیفتند و دو تیم در شرایطی به اولین وقت استراحت فنی این ست رفتند که ایتالیا ۸ بر ۶ تیم برتر میدان بود.

صابر کاظمی و محمدرضا حضرت پور دو بازیکن جوان تیم ملی با نظر کولاکوویچ به میدان رفتند تا بتوانند شرایط مسابقه را تغییر دهند. بازیکنان ایران دو اختلاف ایجاد شده را جبران کردند و دو تیم در امتیاز ۹ برابر شدند.

فرهاد سال افزون نیز در این ست جانشین سعید معروف شده بود.

بار دیگر تیم ایتالیا روی عملکرد خوب ایوان زایتسف که تا این لحظه ستاره تیم ایتالیا و ستاره بازی بود، ۱۲ بر ۹ پیش افتاد.

کولاکوویچ که بار دیگر میدان و نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرده بود، تقاضای وقت استراحت کرد تا شرایط بازی را تغییر دهد.

تعویض‌های کولاکوویچ و آوردن مرتضی شریفی به جای فرهاد قائمی به میدان اختلاف امتیاز دو تیم را کاهش داد. اما باز هم این تیم ایتالیا بود که ۱۷ بر ۱۵ از ایران پیش افتاده بود.

ایران صفر – ایتالیا 3 / سومین شکست به نام شاگردان «ایگور»

ایتالیا با حساب ۲۱ بر ۱۸ از ایران پیش بود. ایگور کولاکوویچ میثم صالحی را به میدان فرستاد. بازیکنی که در این ۵ مسابقه برای اولین بار به میدان می‌رفت.

در نهایت تیم ملی والیبال ایران با شکست ۲۵ بر ۲۰ در ست سوم، بازنده این ست شد تا با قبول شکست در هر سه ست این مسابقه نتیجه را به یاران بلنجینی واگذار کند.

تیم ملی والیبال ایران با این شکست متحمل سومین باخت خود در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ شد. پیش از این و در هفته نخست این مسابقات ایران مغلوب فرانسه و ژاپن شده بود و حالا نتوانست از پس تیم ایتالیا نیز بربیاید.

تیم ملی ایتالیا نیز با شکست دادن شاگردان ایگور کولاکوویچ موفق شد به چهارمین برد خود در این مسابقات دست پیدا کند.

مردان والیبال ایران سومین مسابقه خود در هفته دوم این رقابت‌ها را امشب و از ساعت ۲۳ و ۴۰ مقابل تیم ملی والیبال کانادا برگزار خواهند کرد. مسابقه‌ای که دیدار پایانی ایران در هفته دوم این مسابقات است.

انتهای پیام/

شکست تیم ملی والیبال برابر ایتالیا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true