×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

وحید شقاقی شهری استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی و کارشناس بورس  درباره سهام عدالت اظهار کرد: سال ۸۶ در راستای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ دولت نهم از مقام معظم رهبری مجوز واگذاری ۴۰ درصد سهام برخی از شرکت‌های پربازده به مردم را دریافت کرد.

وی افزود: همان سال در بین  بیش از ۴۹ میلیون نفر از مردم برگه‌هایی به نام سهام عدالت توزیع شد که روی آنها نام شرکتی درج نشده بود و مالکیت و نوع مدیریت سهام مشخص نبود و فقط هر چند سال یکبار سودی به سهام داران پرداخت می شد.

این کارشناس بازار بورس گفت: امسال رهبر انقلاب با آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند که براساس دستور مقام معظم رهبری باید مشخص شود هر فرد مالک سهام کدام شرکت و به چه میزان است و مدیریت سهام نیز به خود فرد منتقل می شود به جای اینکه شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام را مدیریت کنند.

شقاقی شهری با بیان اینکه آزادسازی سهام اقدام مبارکی بود، گفت: ارزش سهام عدالت در سال ۸۶ حدود۵۰۰ هزار تومان بود که در حال حاضر ارزش آن ۱۰ برابر شده است.

وی ادامه داد: با آزادسازی سهام عدالت، مردم می‌توانند انتخاب کنند که مدیریت سهام را خودشان انجام دهند یا مانند قبل مدیریت سهام را به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی بسپارند.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه بازار سرمایه یکی از بازار‌های پر رونق است، گفت: مردم می توانند با دریافت کد بورسی به تدریج وارد بورس شوند.

شقاقی شهری با بیان اینکه در حال حاضر فقط ۲۰ تا ۳۰ درصد سهام عدالت آزاد می‌شود، گفت: پیشنهاد می‌کنم افراد سهام خود را نگه دارند و نفروشند، زیرا سهام عدالت سهام شرکت‌ها و بانک‌های پربازده کشور هستند و در آینده ارزش آن‌ها بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر مردم روش مستقیم را انتخاب کنند باید کد بورسی دریافت کنند و افراد می‌توانند افزایش سهام را مشاهده کنند و هر زمان که خواستند آن را بفروشند.

شقاقی شهری گفت: در دو سال گذشته بورس پر رونق بوده و این بازار در آینده نیز نسبت به بازارهای دیگر بهتر خواهد بود و ورود افراد جدید به بورس باعث رونق بیشتر آن می شود.

انتهای پیام/

سهام عدالتتان را نفروشید(اینجا)

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true