×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

بخشی از برنامه ثریا در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفت که در آن مجری برنامه با کنایه به  نجومی‌بگیران    می‌گوید: «باور ۳۷۳ را چند جوان زیر ۳۰ سال با حقوق زیر پنج میلیون به سرانجام رساندند، اما در مقابل برخی مدیران نجومی‌بگیر هیچ آورده‌ای برای مردم ندارند.»، اما برای این که با این دستاورد تمام ایرانی که به دست جوانان توانمند و دانشمند ایرانی ساخته شده و در ۳۱ مرداد امسال رونمایی شد بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

برتری‌های سامانه باور ۳۷۳ به پاتریوت و اس ۳۰۰ و چیز‌های دیگری که از آن نمی‌دانستیم + عکس


بیشتر بخوانید:  دشمن از «باور ۳۷۳» هیچ اطلاعاتی ندارد


کار پدافند هوایی
پدافند‌های هوایی با رادار‌های جست وجوگر اهداف را شناسایی و با رادار‌های دنبال کننده روی آن‌ها قفل می‌کنند ودر نهایت با شلیک موشک اهداف متخاصم را منهدم می‌کنند.

سامانه پدافندی باور ۳۷۳
ماجرای ساخت این پدافند به ۱۰ سال پیش بر می‌گردد. درست زمانی که روس‌ها با روی کار آمدن مدودف از تحویل اس ۳۰۰ خریداری شده توسط کشورمان خودداری کردند. هرچند ایران شکایت کرد و غرامت گرفت، اما غرامت کار پدافند دفاعی را برای ما نمی‌کرد. پس دانشمندان کشورمان در روز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) دست به کار شدند و برای این که باور کنیم که می‌توانیم نام «باور» را برای آن انتخاب کردند، عدد ۳۷۳ را هم که ابجد یکی از القاب پیامبر اعظم است به آن اضافه کردند تا باور ایرانی در کنار توسل به پیامبر اکرم (ص) نتیجه بخش باشد و باور ۳۷۳ پدیدبیاید.

برتری‌های سامانه باور ۳۷۳ به پاتریوت و اس ۳۰۰ و چیز‌های دیگری که از آن نمی‌دانستیم + عکس

ویژگی‌های باور ۳۷۳
موشک مورد استفاده در سامانه «باور۳۷۳» از نوع صیاد-۴ است که قادر به انهدام اهداف در فاصله ۲۰۰ کیلومتری و در ارتفاع ۲۷ کیلومتری خواهد بود.

در بخش جست وجو، پدافند باور ۳۷۳ راداری دارد که می‌تواند ۳۰۰ هدف را در برد ۳۵۰ کیلومتری مورد ارزیابی قرار دهد این در حالی است که سامانه اس ۳۰۰ روسیه فقط قادر به شناسایی ۱۰۰ هدف در برد ۳۰۰ کیلومتری است.

در بخش رهگیری بازهم پدافند هوایی باور یک سرو گردن بالاتر از اس ۳۰۰ و حتی اس ۴۰۰ قرار دارد. باور ۳۷۳ قادر به رهگیری ۶۰ هدف در برد ۲۵۰ است این در حالی است که اس ۳۰۰ تنها قادر به رهگیری ۱۲ هدف در برد کمتر از ۲۰۰ کیلومتر است. در اس ۴۰۰ هم تعداد رهگیری تنها ۳۶ مورد است. یکی از ویژگی‌های بارز باور ۳۷۳ که این پدافند را از اس ۳۰۰ روسی و پاتریوت آمریکایی متمایز می‌کند این است که باور ۳۷۳ قادر به هدف گیری ۹ هدف به طور همزمان است که در اس ۳۰۰ به ۶ هدف و در پاتریوت به یک هدف می‌رسد.

اما برترین ویژگی سامانه باور۳۷۳ ساخت تماماً ایرانی آن است که باعث می‌شود تمام کد‌های سیستم نرم افزاری پدافندی کشور در اختیار خودمان باشد و همین مزیت باعث ایجاد یک سامانه پدافندی با شبکه‌ای امن در کشور خواهد شد.

سهولت در آماده سازی و نگهداری، عمر انبارداری بالا و ضریب ایمنی اپراتوری، ضریب بالای برخورد، عملیات در شرایط حملات شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای، قیمت کمتر نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی، حجم آتش زیاد و… از جمله دیگر ویژگی‌های سامانه پدافند موشکی «باور۳۷۳» است.

در پایان با نگاهی به آن چه گفتیم برتری پدافند هوایی باور ۳۷۳ نسبت به سامانه‌های روسی پیشرفته‌تر است و فقط برتری اس ۴۰۰ این است که موشک‌های با سرعت بالا راهم می‌تواند هدف اصابت قرار دهد.

تعداد زیادی از ویژگی‌های دیگر باور ۳۷۳ بسیار تخصصی است که بیشتر به درد علاقه‌مندان مسائل نظامی و موشکی می‌خورد که به نظر در حوصله خوانندگان نیست.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

برتری‌های سامانه باور ۳۷۳ نسبت به «پاتریوت» و «اس ۳۰۰» چیست؟ + عکس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true