×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

 تیم‌های ملی والیبال ایران و آلمان در نخستین دیدار روز سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه به مصاف یکدیگر رفتند.

شاگردان کولاکوویچ در دو بازی گذشته خود مقابل تیم‌های ملی والیبال ایتالیا و چین به پیروزی رسیده اند و با ۶ امتیاز تیم دوم جدول رده بندی هستند. اما در طرف مقابل تیم ملی والیبال آلمان در دو بازی گذشته خود مقابل تیم‌های ملی چین و ایتالیا به ترتیب به یک برد و یک باخت دست یافته است و پیش از بازی امروز با ۲ امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار داشت.

تیم ملی آلمان تیم بیست و هفتم والیبال جهان است و در بازی‌های اروپا به قهرمانی رسیده اند و در سال ۲۰۱۷ هم نایب قهرمان شدند. بهترین عنوان آلمانی‌ها در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال عنوان نهمی سال گذشته است که به دنبال بهبود آن هستند. کریستین فروم کاپیتان با تجربه آلمانی‌ها است که در این بازی چشم‌ها به دنبال اوست.

ایران ۰ - آلمان ۰ / گزارش لحظه به لحظه

ست اول / ایران ۳۰ – آلمان ۲۸

نخستین امتیاز در این بازی برای آلمانی‌ها به دست آمد آن‌ها که بازیکنان جوان خوبی دارند و در سال‌های گذشته با مربی ایتالیاییشان شاهد پیشرفتی هم بودند بازی امروز را خیلی خوب آغاز کردند و در همان ابتدا از حریف قدرتمند آسیاییشان فاصله گرفتند. با این حال ایرانی‌ها خیلی خوب به بازی بازگشتند و توانستند اختلاف ۳ امتیازی با ژرمن‌ها را کم کنند و حتی از آن‌ها در امتیاز ۷ پیشی بگیرند. شاگردان کولاکوویچ اولین تیمی بودند که به امتیاز ۸ رسیدند و به وقت استراحت فنی رفتند.

آلمانیها، اما پس از وقت اول فنی نخستین امتیاز را کسب کردند، اما در سرویس خوب عمل نکردند تا ایران با اختلاف یک امتیاز پیش باشد.سعید معروف همانند دو بازی گذشته حضور چشمگیری در زمین داشت. دو تیم در لحظاتی از بازی روی سرویس‌ها خوب عمل نکردند و چند امتیاز را از دست دادند.

دریافت خوب عبادی پور تاثیر زیادی روی امتیاز‌های ایران در برخی صحنه‌ها داشت.آلمان‌ها ۳ امتیثاز پیاپی را به دلیل سرویس‌های بدشان به ایران دادند.جیانی سرمربی ایتالیایی آلمان‌ها در حالی که اختلاف دو تیم ۳ امتیاز بود برای تیمش درخواست استراحت فنی را کرد تا شاید بازیکنانش به شرایط خوبی برسند و به بازی بازگردند.

امیر غفور همانند دو بازی گذشته ضربات نهایی خوبی را می‌زد، اما در زدن سرویس‌ها خیلی موفق نبود.ایران در حمله بیشتر به توپ‌های متوسط روی می‌آورد تا مدافع آلمانی نتواند خیلی خوب عمل کند.

تیم ملی ایران با امتیاز میلاد عبادی پور نختسنی تیمی بود که به امتیاز ۱۶ رسید تا تیم‌ها سومین وقت استراحت را داشته باشند.موسویسرویس خوبی را زد، اما آلمان‌ها پس از بازگشت توپ به زمین ایران با دفاعی خوب بازهم نخستین امتیاز بعد از وقت استراحت فنی را گرفتند.

نقشه خوب حمله‌ای که برای ایران طراحی شده بود باعث شد تا ایران در لحظات میانی بازی عملکرد بهتری داشته باشد.ژرمن‌ها در این ست روی ضربات سرویس خیلی موفق نبودند، اما توانستند با برنامه خوبشان به راحتی دو امتیاز اختلاف را برابر کنند. کولاکوویچ پس از این اتفاق در حالی که دو تیم در امتیاز ۱۸ برابر بودند در خواست زمان استراحت کرد.

ملی پوشان کشورمان در لحظات پایانی در کسب امتیاز ناکام بودند و آلمان‌ها منسجم‌تر بازی می‌کردندهمین مسئله باعث شد تا کولاکوویچ بازهم در خواست وقت استراحت داشته باشد.پوریا فیاضی در حالی که اختلاف امتیاز دو تیم یک امتیاز بود با یک سرویس پرشی قدرتمند امتیاز ۲۳ را برای ایران گرفت که آلمان‌ها به همین دلیل درخواست ویدئو چک دادند، اما امتیاز برای ایران محسوب شد. فیاضی در ادامه ناکام بود و امتیاز به آلمان‌ها رسید. 

بازی در لحظات پایانی بسیار حساس دنبال می‌شد و دو تیم در امتیاز ۲۴ مساوی شدند.دریافت‌ها بد در انتهای بازی و عملکرد خوب ژرمن‌ها باعث شد تا آن‌ها موفق‌تر باشند و امتیاز ۲۵ برسند، اما عملکرد خوب ایرانییها باعث شد تا بازی همچنان مساوی باشد و دو تیم در امتیاز ۲۵ برابر باشند. 

اما تجربه و دقت بازیکنان ایرانی در امتیاز های پایانی باعث شد تا سرانجام سرو قامتان ایرانی ۳۰-۲۸ برنده این ست باشند. 

ایران ۱ - آلمان ۰ / گزارش لحظه به لحظه

ست دوم / ایران ۲۹ – آلمان ۲۷

نخستین امتیاز در ست دوم برای آلمان‌ها به دست آمد، اما بازی در ادامه مساوی شد داور مسابقه به دلیل صحبت ژرمن‌ها با او یک کارت زرد به آن‌ها داد.آن‌ها همانند بازی در ست نخست در ابتدا عملکرد خوب و چشم گیری داشتند و با تیم ملی کشورمان فاصله گرفتند.

ژرمن‌ها در این ست انگیزه زیادی برای کسب امتیاز داشتند، اما عملکرد خوب سعید معروف و ضربات با دقت باعث شد تا دفاع آلمان کارایی زیادی نداشته باشد.البته این روند خوب آن‌ها تا امتیاز هشتم به خوبی حفظ شد و ژرمن‌ها توانستند به راحتی به این امتیاز برسند و اختلافشان را با ایران به ۳ امتیاز برسانند.

در ادامه، اما شاگردان کولاکوویچ خیلی خوب توانستند به بازی بازگردند و فاصله خود را با حریفشان کمتر کنند و از آن‌ها پیشی بگیرند.بازی در لحظات میانی بسیار نزدیک دنبال می‌شد به طوریکه هر کدام از تیم هادر صورت یک اشتباه بلافاصله با عملکرد خوبشان جبران می‌کردند.

دو تیم در سرویس‌ها با امتیاز، اما توام با اشتباه عمل می‌کردند و سرانجام ژرمن از ایران فاصله گرفتند، اما سرویس‌ها و دفاع خوب موسوی باعث شد تا جریان بازی عوض شود و ایران با یک امتیاز هم فاصله بگیرد.

موسوی با سرویس‌ها عالی خود ۳ امتیاز پیاپی گرفت و ایران نخستین تیمی بود که به امتیاز ۱۶ رسید تا دو تیم به وقت استراحت فنی بروند.جدال حساس دو تیم همانند ست اول در امتیاز‌های پایانی بسیار زیاد شد و دو تیم اختلاف ناچیزی داشتند.

اشتباه در سرویس‌ها برای آلمان‌ها باعث شد تا امتیاز‌های زیادی از زدست بدهند و در لحظات پایانی ایران ۲۱ – ۲۰ پیش بیافتد.این اشتباه در ادامه هم بود و آلمان‌ها در سرویس‌ها خوب عمل نمی‌کردند، اما در لحظات پایانی روی اشتباه دریافت ایرانی‌ها بازی را در اختیار گرفتند.

آلمان‌ها در ثانیه‌های پایانی این ست هم از ایران فاصله گرفتند، اما عملکرد خوب ایرانی‌ها بازی را به تساوی کشاند تا دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شد و همانند ست قبل سرانجام برنده به امتیاز‌های اضافی کشیده شد و در نهایت ایران موفق شد ۲۹ – ۲۷ برنده این ست باشد.

ایران ۳ - آلمان ۰ / زور ژرمن‌ها هم به شاگردان کولاکوویچ نرسید

ست سوم / ایران ۲۵ – آلمان ۲۰

بازی در ست سوم با هیجان و شرایط خاصی آغاز شد. شاگردان کولاکوویچ به بازی خوبشان در این ست ادامه دادند و توانستند در ابتدا با حریفشان فاصله بگیرند و به امتیاز ۸ برسنمد، اما آلمان‌ها که قصد باختن نداشتند به بازی برگشتند و خیلی زود کار را به تساوی کشاندند.

اشتباه در سرویس‌های آلمان‌ها بازهم در این ست وجود داشت و ایران به این روش امتیاز می‌گرفت.ایرانی‌ها در بازی امروز نسبت به دو بازگذشته عملکرد بهتری در سرویس‌ها داشتند.تساوی دو تیم در امتیاز‌ها وجود داشت تا این که ژرمن‌ها با پیدا کردن نقاط ضعف اقدام به امتیاز گیری کردند.

دو تیم در لحظاتی بسیار اشتباه داشتند و هر دو امتیاز‌های زیادی را از دست دادند.دریافت خوب حضرت پور در امتیاز ۱۵ باعث شد تا ایران بار دیگر از آلمان‌ها پیشی بگیرد.امیر غفور با ضربه‌ای خوب امتیاز شانزدهم را برای ایران گرفت تا دو تیم به وقت استراحت فنی بروند.

دو تیم در لحظات پایانی این ست هم بازی خوبی را انجام می‌دادند، اما بار دیگر عملکرد خوب ایران باعث شد تا اختلاف دو تیم زیاد شود و به چهار امتیاز برسد. ملی پوشان کشورمان در نهایت در این ست با نتیجه ۲۵ – ۲۰ به پیروزی رسیدند تا به ۳ برد پیاپی دست یافته باشند و صدر نشین شوند.

ایران ۳ - آلمان ۰ / زور ژرمن‌ها هم به شاگردان کولاکوویچ نرسید


بیشتر بخوانید:

نیم‌نگاه شاگردان کولاکوویچ به صدر جدول لیگ ملت‌های والیبال/ایران – چین

شروع فوق العاده شاگردان کولاکوویچ با طلسم شکنی در نخستین بازی/ایران ۳ – ایتالیا ۱

زور ژرمن‌ها هم به شاگردان کولاکوویچ نرسید/ایران ۳ – آلمان ۰

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true