×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

حضورعاشقانه میلیونی درتشیع سردارسلیمانی +درهم کوبیدن پایگاه نظامی امریکا«یوم الله“است

آیت الله خامنه‌ای (رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ) در نمازجمعه،۲۷ دی ۱۳۹۸: حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در عین الاسد را دو یوم‌الله هستند.

دستور خداوند به حضرت موسی(ع) مبنی بر یادآوری ایام‌الله به مردم را نشان‌دهنده اهمیت و کارکرد مهم آن برای هدایت افراد صبّار و شکور یعنی اهل صبر و استقامت و شکرگزاری هستند.

حضور دههامیلیونی مردم در تشییع و تکریم شهید سلیمانی را بیعت با خط امام بزرگوار و زنده بودن امام عظیم‌الشأن در میان ملت است.

«یوم‌الله» یعنی روز مشاهده دست قدرت خداوند در حوادث، بنابراین آن هنگامی که دهها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به‌پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابانها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه جهان را شکل دادند، بعداز۴۱ سال از پیروزی انقلاب، کدام عامل و دست قدرتی جز دست قدرت الهی قادر به خلق این معجزه و به میدان آوردن عاشقانه چنین جمعیت بی‌نظیری است؟

این مصداق «ایام‌الله »است، چرا که این عظمت هیچ عاملی جز دست قدرت خدا ندارد.

در این حادثه، امپراتوری خبری صهیونیسم و مسئولان تروریست رژیم آمریکا همه تلاششان را کردند که سردار عزیز و بزرگ ما را به تروریسم متهم کنند اما خداوند متعال چنان صحنه را تغییر داد که نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای مختلف به روح آن بزرگوار درود فرستادند و پرچم آمریکا و صهیونیستها را آتش زدند.

حضور عاشقانه و اشک و اندوه مردم در تشییع حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و تازه شدن روحیه انقلابی ملت  نتیجه ملموس اخلاص سردار بزرگ ایرانیان و شهیدان همراهش می باشد.

علاوه بر تشییع آن مجاهدان، اصل شهادت آنان نیز از آیات قدرت الهی است، چراکه ترور سردار سلیمانی یعنی سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در کل منطقه، موجب رسوایی دولت بی‌آبرویِ آمریکا شد.

روایت واشنگتن‌پست از وحشت نظامیان آمریکایی از حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد+تصاویر

یکی دیگر از «یوم‌الله‌»های هفته‌های اخیر یعنی پاسخ قدرتمندانه سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها بود.

(ویدئو) لحظه حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکا

این واکنش قوی، یک ضربه مؤثر نظامی بود اما مهمتر از این ضربه نظامی، ضربه حیثیتی بود که به هیبت ابرقدرتی آمریکا وارد شد.

روایت سربازان آمریکایی از حمله موشکی سپاه (+عکس)

 روز درهم‌کوبیدن پایگاه آمریکایی با اصابت موشکهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز یکی دیگر از «ایام‌الله» است.

این‌که ملتی با چنین قدرت و توان روحی به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم سیلی بزند، نشان‌دهنده دست قدرت الهی است، پس این روز بزرگ نیز جزو« ایام‌الله» است.

این ضربه مستحکم حیثیتی با هیچ چیزی جبران نمی‌شود و افزایش تحریم‌ها که این روزها آمریکایی‌ها از آن حرف می‌زنند، آبروی ازدست‌رفته آنها را برنمی‌گرداند./پایان بیانات رهبرانقلاب درنمازجمعه.

توضیحات مدیریت سایت-پیراسته فر:تبین سخنان مقام معظم رهبری با ارائه تصاویر 

همزمانی شلیک موشک ایرانی به پایگاه نظامی امریکابازمان تروزسردارسلیمانی

ساعت ۰۱:۲۰ دقیقه بامداد روز چهارشنبه ۱۸ دی۱۳۹۸(۴ساعت مانده به بخاکسپاری سپهبدشهیدحاج قاسم سلیمانی)امادقیقاًزمان بمباران وشهادت رساندن سرداران مقاومت.

این شلیک دفیقاً در همان دقایق شلیک موشکهای پهبادی وبالگردهای امریکا درکنارفرودگاه بغداد بوده که منجربه شهادت رسیدن ۲سردار قاسم سلیمانی+ابومهدی المهندس+۸همراه این۲بزگوار-جمعه(۱۳ دی ۱۳۹۸)بود.

امکانات وتجهیزات «عین الاسد»

نقشه -پایگاه نظامی عین الاسد

افزایش تحرکات مشکوک ارتش آمریکا در عراق

***

شماری از اعضای الحشد الشعبی در حمله به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند

ماشین سردارسلیمانی وابومهدی مهندس

(تصاویر) محل شهادت سردار قاسم سلیمانی

ساعت یک بامداد جمعه(۱۳ دی ۱۳۹۸) دو خودرویی که در حال انتقال فرمانده سپاه قدس(سپهبدحاج قاسم سلیمانی) و آقای ابومهدی المهندس(رئیس حشدالشعبی عراق) از فرودگاه بغداد به سمت شهر بغداد بودند، مورد اصابت حملات موشکی نیروهای آمریکایی(بابلگرد وپهبادبمباران شد) قرار گرفتند و تمام سرنشینان آن که ۱۰ نفردر۲خودرو بودنددرمیان آتشبارجنایتکاران امریکایی سوختند.


بدن سپهسالار«اربااربا»شد

راز دست

سردارسلیمانی از سوریه با هواپیمایی متعلق به خطوط (اجنحه الشام) که ۱۱ شب در فرودگاه بغداد به زمین نشسته بود، ابومهدی مهندس به استقبال سردارسلیمانی به فرودگاه بغداد آمده بود.

این روزنامه آمریکایی در بخش دیگری از گزارش خود درباره آسیب وارده به پایگاه عین‌الاسد می‌گوید: حجم خسارات وارده به تاسیسات و ساختمان‌های عین‌الاسد نشان می‌دهد دلیل بی‌تلفات بودن حمله موشکی ایران فقط «خوش‌شانسی» بوده است نه طراحی خاص این پایگاه.

در برخی نقاط پایگاه عین‌الاسد، درب ساختمان‌ها از شدت انفجار به داخل زمین فرو رفته بود و ساختمان‌های پیش‌ساخته نیز به یک «جسد فلزی غیرقابل شناسایی» تبدیل شده بودند.

روایت واشنگتن‌پست از وحشت نظامیان آمریکایی از حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد+تصاویر

در ادامه‌ی گزارش واشنگتن‌پست آمده است: رادارها اولین حمله موشکی بالستیک ایران را دقایقی قبل از ساعت ۱:۳۰ بامداد چهارشنبه تشخیص دادند و پس از آن، بلندگوهای پایگاه به سرعت شروع به پخش آژیر خطر کردند.

خورشید که طلوع کرد هنوز بسیاری از نیروهای نظامی آمریکا در پناهگاه بودند. برخی نیز از بیم حمله زمینی، تمام شب را در فضای آزاد سپری کرده بودند!

این روزنامه در پایان از قول یک سرهنگِ آمریکایی حاضر در پایگاه هوایی عین‌الاسد، زنده ماندن نظامیان آمریکایی در حمله موشکی ایران به این پایگاه را “معجزه” خوانده است. /منبع:۲۴ دی ۱۳۹۸باشگاه خبرنگاران.

***

موشک های ایران علاوه بر اقامتگاه اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، توانستند سایت‌های حساس ارتش آمریکا را هم خراب کنند و به یک مجتمع نیروهای ویژه و دو آشیانه آسیب برسانند

خبرنگار سی‌ان‌ان روایت خود را از این پایگاه چنین شرح داده است:

 آکیم فرگوسن گروهبان آمریکایی به همراه تیم خود هنگامی که دریافتند ۶ موشک بالستیک ایرانی به سمت آنها می‌آید در پناهگاه مامن گرفته بودند.

دیواره بتنی که آنها را حفاظت می‌کرد تاب مقاومت چندانی در برابر پرتابه‌هایی (موشک‌هایی) که به سمت آنها می‌آمد نداشت.

«آکیم فرگوسن» این گروهبان بلند قامت ۶ فوتی(۱۸۲سانتی متر) درباره آن شب گفت: من آن شب اسلحه در دست و سر به پایین در پناهگاه موضع گرفته بودم. سپس سعی کردم در ذهنم همراه با دخترانم شعر بخوانم و فقط منتظر بمانم. امیدوار بودم هر بلایی که قرار است نازل شود، زودتر بیاید… من صد درصد آماده مرگ بودم.

حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکا

فرگوسن -پناهگاه

 سربازان آمریکایی مستقر در این پایگاه به سی‌ان‌ان گفتند نبود تلفات در آن شب حمله تقریبا به چیزی شبیه یک معجزه می‌ماند.

نگاهی دقیق‌تر به این پایگاه آمریکا آسیب‌پذیری آن را در برابر چنین حملاتی آشکار می‌کند. پرسنل نظامی مستقر در این پایگاه شب حمله ایران چند ساعت قبل هشدار حمله را دریافت کرده بودند و این مساله آنها را قادر کرده بود که در مکان‌های امنی مستقر شوند.

این پایگاه برای دفاع در برابر حمله موشکی بالستیک فاقد پدافندهای سطح به هوا بودند و بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین پایگاه آمریکا درعراق (عین الاسد) در برابر حملات موشکی بالستیک بی‌دفاع است. نیروهای آمریکا آن شب در برابر بارش موشک‌های ایران بی‌دفاع بودند.

در نتیجه برخورد موشک بالستیک ایرانی حفره ای تقریبا ۲ متر عمق و ۳ متر قطر ایجادشده است.

۱۰ فروند از ۱۱ فروند موشکی که ایران به این پایگاه شلیک کرد در مواضع آمریکایی این پایگاه نشست و ۱ فروند نیز در سمت نزدیک به مواضع عراقی‌ها فرود آمد.

تقریباً یک سوم این پایگاه توسط ایالات متحده کنترل می‌شود.

«موشک‌های ایرانی »که از سیستم‌های هدایت هواپی استفاده می‌کردند، علاوه بر اقامتگاه اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، توانستند سایت‌های حساس ارتش آمریکا را هم خراب کنند و به یک مجتمع نیروهای ویژه و دو آشیانه آسیب برسانند.

در آن شب نیروهای معدودی از جمله نگهبانان برج کنترل و خلبانان (اوپراتورهای) هواپیماهای بدون سرنشین در بیرون پناهگاه بودند. آنها منتظر پاسخ‌دهی در برابر احتمال حمله زمینی همزمان با حمله موشکی ایران بودند؛ حمله‌ای که انجام نشد.

روایت سربازان آمریکایی از حمله موشکی سپاه (+عکس)

اولین موشک ایران ساعت ۱:۳۴ دقیقه بامداد (به وقت محلی) در پایگاه فرود آمد. موشک‌های بعدی به فاصله ۱۵ دقیقه از هم یک به یک به زمین نشستند. حمله موشکی تقریبا ۲ ساعت به طول انجامید. سربازان آمریکایی این ۲ ساعت را مملو از تعلیق، ترس و احساس بی‌دفاعی توصیف کردند.

سروان «پاتریک لیوینگستون» فرمانده نیروهای امنیتی هوایی ایالات متحده در این پایگاه با اشاره به حملات راکتی قبلی توسط گروه‌های شبه‌نظامی گفت: شما می‌توانید در این پایگاه در برابر (نیروهای شبه‌نظامی) دفاع کنید، اما نمی‌توانید در برابر چنین حملاتی (حمله موشکی بالستیک) دفاع کنید.. در حال حاضر، این پایگاه در برابر حملات موشک‌های بالستیک بی‌دفاع است.

سرهنگ دوم «تیسی کولمن» یکی از فرماندهان ارشد این پایگاه است که در شب حمله مسئولیت استقرار سربازان در پناهگاه‌ها را بر عهده داشته است. او می‌گوید پس از نزدیک به ۱ ساعت و نیم  از استقرار در پناهگاه با خودش گفته نکند حمله ای در کار نیست.

او می‌گوید: در حالی که در پناهگاه نشسته بودم با خودم فکر کردم که نکند الکی اینجا جمع شده ایم و حمله ای در کار نیست. ۱۰ دقیقه بعد از اینکه این‌ها را درون خودم مرور می‌کردم به یکباره صداهای انفجار مهیب(بوم بوم) شنیدم و با خودم گفتم این هم جواب تردیدهای من.

او افزود: موقع اصابت موشک‌ها زمین به شدت زیر پایمان می‌لرزید و صدای خیلی مهیبی می‌آمد. ما قشنگ موج انفجار را در پناهگاه احساس می‌کردیم و می‌دانستیم که انفجارها نزدیک ما هستند.” این زن نظامی ارتش آمریکا در پناهگاه‌های زیر زمینی مستقر شده بود که میراث و ساخت دوران صدام حسین بوده است.

روایت سربازان آمریکایی از حمله موشکی سپاه (+عکس)

پناهگاه زیرزمینی

اما گروهبان دوم« فرگوسن» در پناهگاه‌هایی مستقر شده بود که آمریکایی‌ها ساخته بودند. فضاهایی کوچک که توسط ورقه‌های بتُنی پنج اینچی محکم با کیسه‌های شن ساخته شده است. او از شکاف لای دیوار مثل یک فیلم انفجارها را تماشا می‌کرد.

او می‌گوید: یک شکاف کوچک در کنار پناهگاه وجود داشت و ما شاهد تابش نور نارنجی بودیم پس از آن فهمیدیم که هر بار این نور را می‌بینیم، فقط چند ثانیه قبل از اصابت موشک به زمین است.

او افزود: نور- انفجار، نور – انفجارو.. همین طور ادامه داشت. نمی‌دانستیم کی قرار است تمام شود. نشسته بودیم تا تمام شود.

پس از انفجار اول چند نفر از تیم گروهبان فرگوسن برای ارزیابی میزان تلفات احتمالی به محوطه پایگاه رفتند. درهمین زمان بود که دومین موشک به فاصله ۱۵ دقیقه از انفجار اول به پایگاه اصابت کرد وعده‌ای در فضای آزاد گرفتار شدند.

پس از انفجار دوم گروهبان فرگوسن  نگران رفقایی شد  که در بیرون به دام افتاده‌اند. او گفت: بعد از انفجار موشک دوم، من نگران این افراد شدم. بنابراین رفتم و آنها را پیدا کردم و با خود به پناهگاه آوردم و بعد همه با منتظر ماندیم تا موشکباران تمام شود.

گروهبان فرگوسن گفت:ما خیلی خسته بودیم. این بدترین غلیان «آدرنالین‌»مان در تمام عمرمان بود.

هنگامی که حمله موشکی تمام شد و سربازان همه از پناهگاه‌ها بیرون آمدند، بسیاری از آنها برای ترمیم آسیب‌ها مشغول به کار شدند. آنها حس این لحظات خود را ترکیبی از راحتی و شوکه شدن توصیف می‌کنند.

سرهنگ کلمن گفت: پس از حمله گویی اوضاع عادی شده بود. همه از پناهگاه بیرون آمده و به چشم‌های هم زل زده بودند، انگار می‌خواستند بپرسند حالت خوب است؟

روایت سربازان آمریکایی از حمله موشکی سپاه (+عکس)

چند سرباز آمریکایی مستقر در این پایگاه به سی‌ان‌ان گفتند که این رویداد دیدگاه آنها را از جنگ افزار تغییر داده است.

یکی از آنها گفت: ارتش ایالات متحده به رغم اینکه با شیوه‌های پیشرفته می‌جنگند اما به ندرت جنگ افزارهای پیشرفته در اختیار نیروهایش قرار می‌دهد.

فرگوسن درباره واکنش سربازان آمریکایی موقع چنین حمله سنگینی گفت: به هم نگاه می‌کردیم و به این  فکر می‌کردیم چطورمی‌توانیم از این وضعیت خلاص شویم؟.. من آرزو نمی‌کنم کسی این سطح از ترس را تجربه کند. هیچ کس در جهان هرگز نباید مجبور باشد چنین حسی را  تجربه کند./۲۳ دی ۱۳۹۸عصرایران

***

 سرهنگ آمریکایی مستقر در پایگاه عین‌الاسد  :شبی بسیار سخت و بی‌نهایت ترسناک بود.

 شبکه سی‌ان‌ان فیلمی از گفت‌وگو با سرهنگ دوم « استیسی کُلمن » مستقر در پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در غرب بغداد منتشر کرده که به تشریح اوضاع آنها در زمان اصابت موشک‌های ایران به این پایگاه پرداخته است.

وی به این رسانه گفت: وقتی نخستین موشک‌ها اصابت کرد، حتی برای ما که داخل سنگرهای زیرزمینی بودیم، موج انفجار کاملا محسوس بود و لرزش و تکان‌های سنگر زیرزمینی به حدی بود که درب سنگر با شدت باز و بسته شد. به طور کامل حس کردیم که دست‌کم هفت فروند موشک در نزدیکی سنگر ما اصابت کرد که بی‌نهایت ترسناک بود.

خبرنگار این رسانه از این سرهنگ آمریکایی پرسید؛ آیا زنده ماندن شما شانسی بوده؟،

برای مواجهه با این گونه موارد آموزش دیده بودید یا اینکه از قبل به شما درباره حمله اطلاع داده شده بود؟
او پاسخ دادگفت: راستش باید بگویم که همه اینها در زنده ماندن سربازها نقش داشت و البته خدا به ما رحم کرد.
کمی پیش از حمله به ما گفته شد که ممکن است این پایگاه مورد اصابت موشک قرار گیرد اما کسی از وقوع آن مطمئن نبود بنابراین ما اقدامات احتیاطی را انجام دادیم و نیروها را از اقامتگاه‌هایشان در پایگاه خارج کردیم.

دیروز(شنبه ۲۱ دی۱۳۹۸) شبکه CNN آمریکا نخستین تصاویر ویدئویی را از پایگاه نظامی آمریکایی عین‌الاسد در عراق را پس از حملات موشکی روز چهارشنبه گذشته ایران پخش کرد.

خانم « آروا دامون » خبرنگار بین‌المللی CNN   باحضور در ویرانه‌های بجا مانده از آنچه زمانی یک پایگاه مجهز نیروهای آمریکا بود، فیلمی مستند از خرابی‌های گسترده ناشی از اصابت موشک‌های ایران را به تصویر کشید.

تصاویر کاملا حاکی از اصابت دقیق موشک‌ها به هدف است.
خبرنگار سی ان ان در گزارش خود گفت که تقریبا هیچ چیز از پایگاه باقی نمانده  است.

درهم کوبیدن پایگاه نظامی امریکا+تشیع باشکوه سردارسلیمانی”یوم الله”است

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true