×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ آبان - ۱۳۹۹  
true
false

هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸، آغاز شد.

در آغاز این مسابقات و در نخستین روز از هفته دوم ، تیم ملی والیبال کشورمان به مصاف تیم ملی والیبال آرژانتین رفتشاگردان ایگور کولاکوویچ در تیم ایران، هفته نخست را به دو شکست و یک پیروزی سپری کرده بودند. در آن طرف نیز شاگردان خولیو ولاسکو در تیم ملی آرژانتین در هفته نخست سه شکست را متحمل شدند.

دیدار دو تیم ایران و آرژانتین به میزبانی کشور آرژانتین از ساعت ۴ و ۴۰ به وقت تهران آغاز شد.

 

گزارش لحظه به لحظه دیدار والیبال ایران و آرژانتین

ست اول/  ایران ۲۱ – آرژانتین ۲۵

ترکیب ابتدایی تیم ملی ایران:

سعید معروف، امیر غفور، مرتضی شریفی، میلاد عبادی پور، علی شفیعی و مهدی مرندی

ترکیب ابتدایی تیم ملی آرژانتین:

کونته، پوگلاجن، لوزر، کاوانا، سوله و راموس

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه با پیراهن قرمز مقابل تیم ملی والیبال آرژانتین که آبی پوش بودند به میدان رفت در ابتدای این ست برتری با تیم آرژانتین بود و این تیم در کسب امتیاز بهتر عمل می‌کرد.تیم ایران در دقایقی تلاش کرد جلوی ایجاد اختلاف امتیاز دو تیم را بگیرد.

بیشتر یخوانید:

۱- ایران ۱ – ژاپن ۳/دست کم گرفتن والیبالیست‌های سامورایی کار دست کولاکوویچ داد

۲ – ایران ۳ – استرالیا صفر /طلایی‌پوشان مغلوب بلندقامتان والیبال ایران شدند

۳ – تیم ملی والیبال ایران /ایران صفر – صربستان ۳ / شکست شاگردان ایگور در دومین نبرد تدارکاتی

 

دو تیم در امتیاز ۸ بر ۶ به سود آرژانتین به وقت استراحت فنی نخست این ست و این دیدار رفتند.کولاکوویچ در شرایطی که از عملکرد تیمش رضایت نداشت، مرتضی شریفی را از بازی خارج کرد و مجتبی میرزاجانپور را به جای این بازیکن به میدان فرستاد.

 

بازیکنان آرژانتین که از حمایت هواداران خود بهره مند بودند نسبت به تیم ایران کم اشتباه‌تر ظاهر شده بودند «کونته» و «راموس» برای تیم آرژانتین بسیار خوب عمل می‌کردند و در دفاع روی تور به ویژه در چندین صحنه نمایش خوبی داشتند.

 

نتیجه بازی همچنان با برتری آبی‌پوشان آرژانتین همراه بود. ۱۱ بر ۱۴ به سود آرژانتین، نتیجه‌ای بود که روی تابلو درج شده بود.

 

یک دریافت خوب از مهدی مرندی و اسپک تماشایی امیر غفور امتیاز دوازدهم ایران را به دست آورد اما شاگردان ولاسکو بلافاصله امتیاز گرفتند و اختلاف در همان عدد ۳ باقی مند.

 

در نهایت دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود تیم آرژانتین به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

گزارش لحظه به لحظه دیدار والیبال ایران و آرژانتین

یک تک دفاع خوب از سوی تیم ایران توسط سید محمد موسوی اختلاف امتیاز را به عدد یک رساند ،بازیکنان آرژانتین با تغییر منطقه بازی و گول زدن دفاع حریف امتیاز گرفتند و ۱۸ بر ۱۶ پیش افتادند.

 

تیم آرژانتین تغییراتی در ترکیب خود داشت. در واقع ولاسکو با وجود اینکه از تیم حریف پیش بود اما یکی دو بازیکن جوان را به میدان فرستاد آرژانتینی‌ها ۲۲ بر ۱۹ از ایران پیش افتاده بودند که کولاکوویچ وقت استراحت گرفت تا روند بازی را تغییر دهد.

 

امتیاز ۲۰ را بازیکنان ایران کسب کردند اما سرویس نه چندان جالب میلاد عبادی‌پور موجب شد آرژانتینی‌ها به امتیاز ۲۳ برسند.

امتیاز ۲۴ برای تیم آرژانتین بار دیگر کادر فنی تیم ایران را مجاب به گرفتن وقت استراحت کرد. ایران ۲۴ بر ۲۰ از حریف عقب افتاده بود.

در پایان این ست ، شاگردان ولاسکو مزد برتری خود در طول ست را گرفتند و با حساب ۲۵ بر ۲۱ برنده ست نخست این مسابقه شدند.

ست دوم / ایران ۲۵ – ۲۲  آرژانتین

بازیکنان ایران با توصیه‌های کولاکوویچ و کادر فنی برای جبران شکست ست اول راهی ست دوم شدند در ابتدای ست دوم بازیکنان ایران با اتکا به توپ گیری‌های دقیق و پاس‌های سعید معروف بهتر از حریف عمل کردند و توانستند از آرژانتین پیش بیفتند.

برتری ۷ بر ۴ به سود بلندقامت ایران بود که ولاسکو تقاضای وقت استراحت کرد تا بازیکنانش بتوانند امتیازات از دست داده را جبران کنند.

بازیکنان ایران کماکان تیم برتر میدان در ست سوم به شمار می‌رفتند اما شاگردان خولیو ولاسکو رفته رفته به بازی مسلط شدند و با کاهش میزان اشتباهات خود اختلاف امتیاز را کاهش دادند.

آرژانتین با کسب امتیاز ۱۳ به یک قدمی تیم ایران رسید تا کولاکوویچ به منظور تغییر روند مسابقه وقت استراحت بگیرد.

بعد از این وقت استراحت بازیکنان ایران توانستند بار دیگر اختلاف امتیاز ایجاد کرده و در نهایت دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به دومین وقت استراحت فنی ست دوم بروند.

اختلاف امتیاز ایجاد شده همچنان حفظ شده بود. بازیکنان ایران در این ست در زدن سرویس نمایش خوبی داشتند و نقطه قوت تیم ایران در ست دوم بدون شک از همین منطقه بود.

امتیاز بیستم برای ایران در پایان یک رالی تماشایی که دفاع خوب سید محمد موسوی حسن ختام آن بود برای ایران بدست آمد و شاگردان کولاکوویچ را ۲۰ بر ۱۶ پیش انداخت.

فرهاد سال افزون در ادامه این مسابقه جانشین سعید معروف شد اما خطای پنجه دو ضرب این بازیکن موجب شد ایگور این بازیکن را از زمین بازی بیرون بکشد.

۲۲ بر ۱۸ برتری با تیم ملی ایران بود. میلاد عبادی پور توانسته بود امتیاز ۲۲ را برای ایران تصاحب کند.

در پایان این ست تیم ایران موفق شد ۲۵ بر ۲۲ برتری را از آن خود کند و دو تیم در ست شماری به تساوی یک بر یک رسیدند.

آرژانتین ۱ - ۱ ایران / برتری شاگردان کولاکوویچ در ست دوم

ست سوم/ ایران ۲۵ – آرژانتین ۲۲

بازیکنان ایران که در ست دوم نمایش خوبی از خود ارائه داده بودند در ست سوم نیز از همان ابتدا تیم برتر میدان بودند در برخی لحظات ابتدایی ست سوم تیم آرژانتین تلاش می‌کرد با تمرکز در توپ گیری حملات خوبی ترتیب دهد اما دفاع خوب از بازیکنان ایران شرایط را برای این تیم سخت می‌کرد در امتیاز ۸ بر ۵ به سود تیم ملی ایران ، دو تیم راهی اولین تکنیکال تایم این مسابقه شدند.

پس از اولین وقت استراحت فنی، بازیکنان آرژانتین انرژی تازه‌ای گرفتند و اختلاف امتیاز را کاهش دادند تا جایی که دو تیم در امتیاز ۸ برابر شدند.

به تساوی رسیدن دو تیم کار را برای بازیکنان ایران سخت کرده بود. کولاکوویچ که احساس خطر می‌کرد وقت استراحت گرفت اما در ادامه باز هم هر دو تیم یک به یک امتیاز می‌گرفتند و نمی‌شد یک تیم را تیم برتر میدان دانست.

در ادامه این ست سید محمد موسوی توانست با درخشش خود یک تنه ایران را پیش بیندازد. آبشار، سرویس و دفاع روی تور خوب این بازیکن بلند قامت موجب شد ایران بار دیگر با ایجاد اختلاف امتیاز از آرژانتین پیش بیفتد. ایران ۱۵ بر ۱۲ از آرژانتین جلو افتاده بود.

دو امتیاز از تیم آرژانتین بار دیگر جدال دو تیم را تماشایی کرد. تقاضای بازبینی صحنه روی امتیاز چهاردهم تیم آرژانتین نیز بی فایده بود و امتیاز به آرژانتین رسید.

سرویس هدف دار و عالی مجتبی میرزاجانپور دو تیم را در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران راهی دومین تکنیکال تایم مسابقه کرد.

ماراتن دو تیم همچنان ادامه داشت. این بار بعد از به تساوی رسیدن دو تیم در امتیاز ۱۸ ، این تیم آرژانتین بود که با کسب امتیاز ۱۹ از ایران پیشی گرفت.

برتری آرژانتینی‌ها ادامه‌دار نبود بار دیگر ایران در امتیاز ۲۱ بر ۲۰ تیم برتر میدان شد و خولیو ولاسکو تقاضای وقت استراحت کرد.

بازیکنان ایران اما با اتکا به سرویس‌های خوب مجتبی میرزاجانپور برتری خود را حفظ کردند و در نهایت با حساب ۲۵ بر ۲۲ برنده سومین ست مسابقه شدند. حالا یاران ایران در ست شماری ۲ بر یک از آرژانتین پیش افتادند.

آرژانتین ۱ - ۲ ایران / برتری شاگردان کولاکوویچ در ست دوم

ست چهارم / آرژانتین ۲۶ – ۲۴ ایران

ست چهارم دیدار دو تیم ایران و آرژانتین با سرویس کونته در تیم آرژانتین آغاز شد و اولین امتیاز در یک رفت و برگشت به تیم آرژانتین رسید.

امتیاز دوم برای تیم آرژانتین روی یک خطا برای شاگردان ولاسکو به دست آمد و بعد از اعتراض سعید معروف و تقاضای کولاکوویچ بازبینی شد. در نهایت اما این امتیاز در سبد امتیازات آرژانتینی‌ها باقی ماند و مشخص شد که تصمیم داور صحیح بوده است.

خطاهای بازیکنان ایران امتیاز سوم را هم به تیم آرژانتین تقدیم کرد. این بار خطای هند سید محمد موسوی موجب از دست رفتن این پوئن شد.

دو تیم ۴ بر یک به سود آرژانتین بازی را ادامه می‌دادند. امتیاز ۵ برای تیم آرژانتین بار دیگر مورد بازبینی قرار گرفت که مشخص شد خطای رخ داده و این امتیاز از آرژانتین گرفته شد و به ایران رسید.

اولین تکنیکال تایم این ست در شرایطی رقم خورد که تیم آرژانتین ۸ بر ۵ از ایران پیش افتاده بود.

دو سرویس خوب از «سباستین سوله» دو امتیاز برای تیم آرژانتین بدست آورد تا این تیم ۱۰ بر ۵ پیش بیفتد.

اختلاف امتیاز بین دو تیم زیاد شده بود و شاگردان کولاکوویچ کار سختی برای جبران عقب ماندگی داشتند. ۱۴ بر ۱۰ ایران از حریفش عقب بود.

در ادامه بار دیگر قدرت مدافعان روی تور ایران به داد شاگردان ایگور رسید واختلاف امتیاز به عدد ۲ رسید. کاهش اختلاف امتیاز موجب شدولاسکو تقاضای وقت استراحت کند.

بعد از وقت استراحت اما باز هم این تیم ایران بود که با کسب امتیاز ۱۳ اختلاف امتیاز را به عدد یک رساند. هر چند کونته با یک آبشار تماشایی نتیجه را ۱۵ بر ۱۳ کرد تا بار دیگر اختلاف پوئن به عدد ۲ برسد.

تیم آرژانتین ۱۶ بر ۱۴ پیش افتاده بود و دو تیم به دومین تکنیکال تایم این مسابقه رفتند.

فرهاد قائمی در ادامه به میدان آمد. سعید معروف نیز جای خود را به فرهاد سال افزون داد.

دو امتیاز برای تیم آرژانتین روی عملکرد خوب کونته و دفاع ضعیف بازیکنان ایران ،این تیم را ۲۱ بر ۱۹ پیش انداخت. امتیاز ۲۲ نیز به آرژانتین رسید تا شاگردان ولاسکو در آستانه پیروزی در این ست باشند.

بازیکنان ایران اختلاف ایجاد شده را تا حدی جبران کردند. دو تیم ۲۲ بر ۲۳ به سود آرژانتین پیش می‌رفتند. امتیاز ۲۳ برابر برای دو تیم رقم خورد.

دو تیم در یک مارتن نفس گیر امتیازات پایانی این ست را بدست می‌آوردند. در نهایت این تیم آرژانتین بود که ۲۶ بر ۲۴ این ست را به سود خود تمام کرد تا دو تیم ۲ بر ۲ به تساوی در ست‌ها رسیده و بازی به ست پنجم کشیده شود.

آرژانتین ۲ - ۲ ایران / برتری شاگردان ولاسکو در ست چهارم

ست پنجم/ ایران ۱۵ – آرژانتین ۹

بازیکنان ایران که ست چهارم را با وجود نمایش ضعیف آرژانتین به این تیم واگذار کرده و پیروزی ۳ بر یک را از دست داده بودند، با تمام توان و انرژی به ست پنجم رفتند.

تیم ایران در ابتدای ست پنجم تیم برتر میدان بود و آرژانتین با دو امتیاز اختلاف از حریفش عقب افتاد

شاگردان ایگور کولاکوویچ ۶ بر ۴ پیش بودند که ولاسکو تقاضای وقت استراحت کرد.

بازیکنان تیم آرژانتین روی اشتباهات بازیکنان ایران اختلاف امتیاز را کم کردند. اما تیم ایران کماکان تیم برتر میدان بود.

در نهایت تیم ایران برتری خود را به حریف دیکته کرد و در نهایت ۱۵ بر ۹ برنده این ست و این بازی تماشایی شد.

تیم ملی والیبال ایران در شرایطی موفق به شکست دادن آرژانتین شد که این تیم در کشور خود و در مقابل چشم تماشاگرانش به میدان رفته بود. شاگردان پیشین ولاسکو نیز با پیروزی مقابل تیم سرمربی اسبق خود قدرت نمایی کردند.

تیم ملی والیبال ایران در ادامه هفته دوم مسابقات لیگ‌ملت‌ها بامداد فردا از ساعت ۱ و ۴۰ به مصاف تیم ملی والیبال ایتالیا خواهد رفت. در دیگر دیدار این گروه نیز آرژانتین جدالی سخت با تیم ملی والیبال کانادا خواهد داشت.

ایران ۳- آرژانتین ۲ / قدرت‌نمایی والیبالیست‌های ایران پیش چشم ولاسکو

انتهای پیام/

پیروزی والیبال ایران مقابل آرژانتین

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true