×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

  امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲ هزار تخت‌خوابی نیروی زمینی ارتش با اشاره به برنامه ریزی‌ها و اقدامات ارتش برای مقابله با کرونا، گفت: تمامی اقدامات خود را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا برنامه ریزی و اجرا کرده ایم.

وی با اشاره به تلاش و مجاهدت‌های فراوان فعالان عرصه بهداشت در مقابله با کرونا، افزود: پزشکان و پرستاران و همه فعالان حوزه درمان در دفاع مقدس دوشادوش ارتشیان و نظامیان در حال جنگ بودند و امروز این عزیزان هستند که در خط مقدم قرار دارند و امروز ما وظیفه داریم در خدمت این عزیزان باشیم.

فرمانده کل ارتش با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با وزیر بهداشت، اظهار داشت: در نامه‌ای که در هفته اول اسفند به وزیر بهداشت نوشتم اعلام کردم که من به عنوان فرمانده ارتش، در حوزه مبارزه با کرونا خود را سرباز حوزه بهداشت و درمان می‌دانم و هر کاری از دستم برآید انجام خواهم داد و تا این لحظه تلاش کردیم که بر این عهد پایبند باشیم و خوشبختانه تا امروز اقدامات بسیار خوبی در سراسر کشور صورت گرفته است.

سرلشکر موسوی گفت: تمام تلاش‌های ارتش در راستای برنامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است و ما در مبارزه با ویروس کرونا سعی کردیم که انضباط و سلسله مراتب مرتبط با حوزه بهداشت را به خوبی رعایت کنیم.

وی افزود: پس از تشکیل قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) در ستاد کل نیرو‌های مسلح، تمامی اقدامات ارتش در حوزه مقابله با کرونا و مجموعه کمک رسانی‌ها از طریق این قرارگاه به ارتش ابلاغ و اجرا می‌شود.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: کسانی که لباس خدمت را به تن می‌کنند روحیه فداکاری دارند و ما امروز به فعالان عرصه بهداشت و درمان غبطه می‌خوریم و همه همت و توان خود را به کار گرفتیم تا بتوانیم به آن‌ها خدمت کنیم.

سرلشکر موسوی با اشاره به برپایی مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲ هزار تخت خوابی توسط نیروی زمینی ارتش گفت: بعد از ابلاغ فرمان فرمانده معظم کل قوا و دستور ریاست ستاد کل نیرو‌های مسلح و تشکیل قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع)، اقدامات در دست اجرا را گسترش داده و تقویت کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: در تدابیر فرماندهی معظم کل قوا اشاره‌ای نیز به رزمایش دفاع بیولوژیک شده بود که در همان جا بلافاصله به فرمانده نیروی زمینی دستور دادیم که رزمایش را طراحی کند که ظرف مدت بسیار کوتاهی رزمایش طراحی و به مرحله اجرا درآمد که همچنان و به خوبی در حال برگزاری است.

فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: در این رزمایش اقدامات متعددی در دستور کار قرار گرفت که برپایی و تجهیز بیش از ۴ هزار تخت نقاهتگاهی در نقاط مختلف کشور، برپایی بیش از ۲۰۰ ایستگاه پایش سلامتی در مناطق مختلف و ورودی استان‌ها و گسترش اقدامات و تولید نیاز‌های ضروری مردم، از جمله آن‌ها است.

سرلشکر موسوی با اشاره به جلسه‌ای که با رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح برگزار شد، گفت: در آن جلسه اعلام کردیم که می‌توانیم در مدت زمان بسیار کوتاه نقاهتگاه ۳ هزار تخت خوابی را برپا کنیم. طرح را آماده کردیم و بلافاصله به ریاست کل نیرو‌های مسلح اعلام کردیم و از نیروی زمینی خواستیم که آماده اجرا شوند و این فرایند پس از تصویب ستاد کل بلافاصله به مرحله اجرا در آمد.

وی برگزاری این رزمایش و برپایی این مجتمع بیمارستانی را برای بررسی میزان آمادگی ارتش و همچنین انتقال تجارب به جوانان اعلام کرد و گفت: ما آمادگی داریم و بر این باور رسیدیم و مسئولان هم مطمئن شده‌اند، در هر جای کشور که نیاز باشد در یک زمان کوتاه، در هر مکان تا سقف دو هزار تخت و جمعا تا ۱۵ هزار تخت نقاهتگاهی را با استفاده از ظرفیت‌های موجود آماده کنیم.

فرمانده کل ارتش اظهار داشت: البته امیدوارم همان‌گونه که تاکنون سایر نقاهتگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار نگرفته از این پس نیز هیچ کدام از آن‌ها مورد استفاده قرار نگیرد و بعید است به این ۲ هزار تخت نیاز شود.

سرلشکر موسوی یادآور شد: در این ۴۸ ساعت درس‌های بسیار بزرگی را آموختیم، به شکلی که شاید برای به دست آوردن این تجارب چندین رزمایش را باید برپا می‌کردیم که جا دارد از سردار ریاست ستاد کل نیرو‌های مسلح برای حمایت و موافقت با برپایی این مجتمع وزارت بهداشت برای نظارت تخصصی و از وزارت صنعت برای واگذاری این مکان و همه دست اندرکاران و هم‌رزمانم بویژه نیروی زمینی ارتش که توانستند در ۴۸ ساعت این کار بسیار بزرگ را انجام دهند تشکر کنم.

وی با تاکید بر حفظ آمادگی رزمی ارتش و انجام ماموریت‌های اصلی ارتش، افزود: درصدی از مسئولیت‌های عملیاتی ما کاسته نشده و نیروی زمینی در مرز‌های غربی و شرقی در حال انجام وظایف خود است، نیروی هوایی نیز برابر برنامه معمول در حال گشت هوایی در آسمان ایران است و پرواز‌های عملیاتی خود را انجام می‌دهند، نیروی دریایی در آب‌های سرزمینی و بین المللی به دفاع از منافع ملی مشغول است و پدافند همیشه بیدار هم دائم در حال رصد آسمان ایران اسلامی است و از سوی دیگر یگان‌های ما در ۵ استان خوزستان، کرمان، لرستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان علاوه بر ماموریت‌های عملیاتی و رزمایش دفاع بیولوژیک برای کمک رسانی در سیل نیز تقسیمات کار را انجام داده و آماده‌اند.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ارتش این آمادگی را دارد که هر کجا که کشور نیاز داشته باشد به خدمت رسانی و انجام وظیفه بپردازد تا جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش سربلند و سرافراز باشد.

انتهای پیام/

ارتش بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اقدامات خوبی در مقابله با کرونا انجام داده است،(اینجا)

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true