×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

  امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اهمیت تحرک‌پذیری و ارتقای توان رزمی در سطح این نیرو اظهار کرد: بر اساس منویات فرمانده معظم کل قوا و با بهره‌گیری از رهنمود‌های فرمانده کل ارتش و تدابیر هوشمندانه فرمانده نزاجا تاکنون تغییرات ساختاری قابل توجهی در راستای تحقق تحرک‌پذیری بیشتر نیرو‌های و آمادگی آن‌ها جهت پاسخگویی به تهدیدات در سطح نیرو انجام شده است.

او افزود: در همین راستا تیپ‌ها و گردان‌های سنگین به تیپ‌ها و گردان‌های متحرک هجومی تبدیل شدند. همچنین یگان‌ها پیاده و تکاور نیز در راستای همین تغییر ساختاری به نیرو‌های واکنش سریع و نیروی مخصوص تبدیل شدند.

جهانشاهی گفت: در حوزه یگان‌های زرهی ضمن تغییرات ساختاری، به بهینه سازی و اورهال بهای بیشتری داده شد؛ امروز حدود ۹۰ درصد تانک‌ها و خودرو‌های تاکتیکی ما مورد بازسازی اساسی قرار گرفتند، بازآماد شده و پای کار هستند. پیش از این، فقط در مراکز اصلی تانک‌ها و نفربر‌های نزاجا تعمیر می‌شدند، اما امروز هر یک از یگان‌ها توانایی تعمیر نگهداری ادوات زرهی خود را دارند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در خصوص تجهیز یگان‌های زرهی و لجستیک نیروی زمینی بیان کرد: امروز تریلر‌های بزرگ با قابلیت حمل ۲ تانک یا ۲ نفربر در مرکز شهید زرهرن طراحی و ساخته و نمونه‌های قبلی نیز بهینه شده‌اند و همچنین خودرو‌های کیان ۵۰۰، کیان ۶۰۰ و کیان ۷۰۰ طراحی و بهینه سازی شده و همچنین بر قابلیت تانکبر‌های ما نیز افز‌وده شده است.

جهانشاهی ادامه داد: نیروی زمینی امروز در حوزه بالگرد نیز به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافته است. امروز صنایع «یاعلی» ما با هماهنگی شرکت «پنها» قادر به تولید بخش وسیعی از قطعات مورد نیاز است و در حوزه قطعه سازی و اورهال انواع بالگرد‌های به خودکفایی رسیده ایم و نیاز‌های خود را تامین می‌کنیم.

او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح نیروی زمینی عنوان کرد: با اقدامات ساختاری و تغییراتی که در حوزه ارتقای تجهیزات نیروی زمینی صورت گرفت، امروز شاهد افزایش ۵۰ درصدی قدرت تحرک نزاجا نسبت به گذشته هستیم.

جهانشاهی افزود: با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کردیم و حتی تعدادی از خطوط تولیدی را که از کار افتاده بودند دوباره راه اندازی کرده و مطابق با نیاز عملیاتی و تغییرات ساختاری تجهیزات خود را به روز و قابل استفاده کردیم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش همچنین درباره ارائه خدمات معیشتی به کارکنان نزاجا، گفت: هم‌اکنون حدود ۱۰ هزار منزل سازمانی در حال ساخت داریم و در فاز بعدی ساخت ۱۵ هزار منزل سازمانی را در دستور کار داریم که فاز دوم فعلا در مراحل مقدماتی و طراحی است.

جهانشاهی تصریح کرد: رزمایش‌های ما مطابق با اشراف اطلاعاتی از وضعیت تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هر سال در سطح تیپ، گردان، لشکر و قرارگاه برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ کننده نزاجا در پایان با بیان اینکه توسعه یگان پهپاد را در سطح نیروی زمینی مدنظر قرار داده‌ایم، خاطر نشان کرد: در این رابطه تاکنون سامانه‌های خوبی را در سازمان جهاد خودکفایی نزاجا طراحی و تولید کرده‌ایم؛ همچنین برای تکمیل چرخه دفاعی در این حوزه قرارداد‌هایی را با صنعت دفاعی و برخی مراکز علمی صنعتی کشور منعقد کرده‌ایم که می‌توانند پاسخگوی نیاز عملیاتی ما در تیپ‌های رزمی و اطلاعاتی ما باشند.

انتهای پیام/

تیپ‌های اطلاعات رزمی به پهپاد مجهز می‌شوند

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true