×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰  
true
false

اعتراضات آمریکایی‌ها به نژادپرستی وارد سیزدهمین روز خود شد/ ادامه تظاهرات در واشنگتن در پی خروج گارد ملی

  اعتراضات سراسری مردم آمریکا به نژادپرستی و خشونت پلیس، وارد سیزدهمین روز خود شد.

این اعتراضات در پی انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، سیاه‌پوست آمریکایی، به دست پلیس آمریکا صورت می‌گیرد. این تصاویر نشان می‌دهد که فلوید در نتیجه رفتار خشونت‌بار پلیس جان خود را از دست می‌دهد. او پیش از مرگ از مامور پلیس که زانویش را روی گردن او فشار می‌داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد.

در تظاهرات مردم در نقاط مختلف آمریکا از جمله پایتخت، پلیس از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور علیه معترضان استفاده کرده است.

در همین حال در خارج از آمریکا مردم بسیاری از کشور‌های جهان با حضور در تظاهرات و تجمعات گسترده مقابل سفارت این کشور در کشور‌های خود، تبعیض نژادی نظام‌مند دولت آمریکا بر ضد سیاهپوستان را تقبیح کردند.

اعتراضات آمریکایی‌ها به نژادپرستی وارد سیزدهمین روز خود شد

اعتراضات آمریکایی‌ها به نژادپرستی وارد سیزدهمین روز خود شد

آخرین اخبار درباره تداوم اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا را در اینجا بخوانید:

پیام اوباما و همسرش در حمایت از اعتراضات در آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۹:۳۷
 

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل اوباما در پیامی ویدئویی زمان کنونی در آمریکا را «زنگ بیداری» خوانده و از معترضان خواستند به مسیر خود ادامه دهند.

 
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۶:۴۰
 

هزاران نفر مقابل سفارت آمریکا در مادرید تظاهرات کردند و خواستار برابری نژادی شدند.

خبرنگار سی ان ان مستقر در مادرید گزارش داد: این معترضان در مادرید که چندین هزار تن بودند، در اصل برای اعلام همبستگی با همتایان آمریکایی خود به خیابان‌ها آمده بودند و خواستار اجرای عدالت در ارتباط با کشته شدن جرج فلوید شدند. آن‌ها تصاویر فلوید را حمل می‌کردند. آن‌ها پلاکارد‌هایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: “جان سیاهپوستان مهم است.” آن‌ها شعار می‌دادند: “تا زمانی که عدالت برقرار نشود، آرامشی هم در کار نخواهد بود.” آن‌ها همچنین از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد ‌کردند.

 
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۶:۳۸
 

در بلژیک درگیری‌هایی بین معترضان و نیرو‌های پلیس رخ داد و پلیس برای متفرق کردن حدود صد تظاهرکننده از گاز اشک آور و ماشین‌های آب پاش استفاده کرد.

 
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۶:۰۰
 

در کامپتون، منطقه‌ای واقع در جنوب لس آنجلس، اعتراضات رنگ و لعاب دیگری به خود گرفته به طوریکه دوچرخه‌سواران و موتورسوارها در صف مقدم معترضان هستند و شعارهایی علیه تبعیض ‌نژادی و خشونت پلیس آمریکا سرمی‌دهند.

ادامه اعتراضات در نیویورک
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۳:۱۷
 

در ادامه اعتراضات علیه نژاپرستی در آمریکا، جمعیت‌ها و سازمان‌های زنان سیاه پوست این کشور، تظاهرات باشکوهی را در نیویورک برگزار کردند.

در این تظاهرات که برخی از نمایندگان کنگره و برخی از زنان عضو مراکز انتخابی دیگر آمریکا نیز حضور داشتند نمایندگان زن منتخب در مجلس نمایندگان و شورا‌های محلی، از آغاز تلاش جهت ارائه طرحی به حوزه قانونگذاری خبر دادند که هدف آن تعیین ضوابط رفتاری برای پلیس و تقویت حقوق شهروندی به ویژه سیاه‌پوستان و دیگر اقلیت‌ها در آمریکاست.

تظاهرات در کانادا برای اعلام همبستگی با معترضان آمریکایی
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۱:۵۴
 

در تظاهرات روز یکشنبه در کانادا برای اعلام همبستگی با معترضان آمریکایی در اعتراض به نژادپرستی و خشونت‌های پلیس، هزاران کانادایی در مونترال در ایالت کبک کانادا به خیابان‌ها آمدند. مردم کانادا برای دومین یکشنبه پیاپی انزجار خود را نسبت به تبعیض نژادی و خشونت‌های پلیس نشان دادند.

 
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۱:۱۴
 

اعتراضات بر ضد نژادپرستی در پایتخت آمریکا به رغم دستور ترامپ برای خروج گارد ملی، همچنان به صورت مسالمت‌آمیز ادامه می‌یابد.

 
مجسمه ادوارد کلستون، نماد برده‌داری انگلیس هم به آب انداخته شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۱۰:۰۸
 

هم زمان با اعتراضات آمریکا، معترضان به تبعیض نژادی در شهر بریستول انگلیس مجسمه ادوارد کلستون، نماد برده‌داری در این کشور را به آب انداختند. مردم بریستول روز گذشته مجسمه کولستون، تاجر برده در قرن ۱۷ را در مرکز این شهر سرنگون کردند.

 
برخورد خشونت‌بار پلیس با معترض سیاه‌پوست
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۰۹:۴۸
 
ایلهان عمر، نماینده مسلمان مینه‌سوتا در کنگره آمریکا، تصاویر رفتار خشونت‌بار یک پلیس سفیدپوست را هنگام بازداشت یک زن سیاه‌پوست در توئیتر خود منتشر کرد.
 
  
 
مصدوم شدن معترض سیاه‌پوست بر اثر حمله یک خودرو به معترضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۰۹:۴۷
 

راشاتودی گزارش داد بر اثر حمله یک خودرو به معترضان در سیاتل یک معترض سیاه‌پوست زخمی شد.
راننده پس از تلاش برای حمله به معترضان با خودرو، تیراندازی کرد که در این تیراندازی یک معترض سیاه‌پوست زخمی شد. پلیس راننده را بازداشت کرده است.

اعتراضات آمریکایی‌ها به نژادپرستی وارد سیزدهمین روز خود شد

تظاهرات مردم سوئد در همدردی با آمریکایی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۰۹:۲۳
 
تظاهرات ضد نژادپرستی در شهر گوتنبرگ سوئد برگزار شد. پلیس سوئد، چهل دقیقه پس از شروع تظاهرات در گوتنبرگ مجوز تظاهرات را لغو کرد، اما تظاهرات همچنان در محدوده خیابان اَوِنی تا برونسپارکن ادامه دارد.
 
در پی لغو مجوز تظاهرات، این اعتراضات برای دقایقی به خشونت کشیده شد. پلیس بارها از سوی معترضان مورد حمله قرار گرفت و تاکنون ده ها نفر از سوی پلیس به علت داشتن رفتارهای پرخطر بازداشت شده اند.
 
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۰۸:۳۲
 

شهر‌های مختلف در ایالت‌هایی مختلف از جمله در دنور در ایالت کلرادو و لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده معترضان به نابرابری و بی عدالتی نژادی در آمریکا بود.

تظاهرات در این دو شهر تا حدود زیادی آرام بود و تظاهر کنندگان با در دست داشتن پلاکارد‌هایی با مضامین اعتراضی به نابرابری و بی‌عدالتی نژادی در کشورشان و خشونت لگام گسیخته پلیس علیه سیاه‌پوستان، اعتراض خود را به این مسئله نشان دادند.

 
معترضان در واشنگتن پرچم فلسطین را به دست گرفتند
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ – ۰۸:۱۳
 

المیادین گزارش داد در تظاهرات واشنگتن برخی از معترضان علیه خشونت پلیس آمریکا، با به دست گرفتن پرچم فلسطین، اقدامات نژادپرستانه و تروریستی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین را محکوم کردند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true