×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰  
true
false

با توجه به تأثیر فراوانی که ساختار آموزشی هر کشور در شکل‌گیری فرهنگ و باورهای مذهبی نسل آینده دارد، بدیهی است، مجموعه نهادهای فرهنگی از جمله نظام آموزش‌وپرورش کشور به عنوان اصلی‌ترین متولی تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان، همواره در معرض تعرض و تهاجم فرهنگی شبکه‌ها و مراکز ضدفرهنگی دشمن قرار داشته و دارد و قطعاً یکی از مصادیق این تعرض و تهاجم فرهنگی به نظام آموزشی را می‌توان مباحث مربوط به سند ۲۰۳۰ دانست که البته با هشیاری رهبر معظم انقلاب و برخی اندیشمندان انقلابی، این توطئه خنثی شد. لکن خنثی‌سازی پروژه‌هایی از این دست، نه‌تنها فرآیندی تک‌مرحله‌ای نبوده، بلکه مهم‌تر از شناسایی و خنثی‌سازی اولیه، انجام مراقبت دامنه‌دار و مداوم است که ساختار آموزشی را از شر اسنادی مانند ۲۰۳۰ مصون نگاه می‌دارد.

مرکزی، استان پایلوت تربیت جنسی کودکان یکی از استان‌هایی که در آن رد پای برخی حامیان اجرایی شدن ۲۰۳۰ پیدا شده و بررسی‌ها حکایت از فعالیت گسترده شبکه نفوذ در میان فعالان آموزشی و تربیتی دارد، استان مرکزی است که از پاییز ۹۵ تاکنون مشخصا در رابطه با مسائل مرتبط با سند ۲۰۳۰، حواشی بسیاری را پشت سر گذاشته است. از جمله برگزاری جلسه‌ای در اسفند ۹۵ با محوریت همین رویداد آموزشی در اراک، که در آن جلسه علاوه بر مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، نمایندگانی از بهزیستی، اداره کل آموزش و پرورش، خانه سمن‌ها و سرای یاری کودکان امید (سیکا) حضور داشتند. پس از مدتی و با انتشار جزئیات سند ۲۰۳۰ و اعتراضات گسترده مردمی به آن، رهبری عزیز وارد میدان شدند و ۱۷ اردیبهشت ۹۶ طی سخنانی اعلام کردند: «جمهوری اسلامی تسلیم ۲۰۳۰ نخواهد شد.» و صراحتا به دخالت و برنامه‌ریزی یونسکو برای ساختار آموزش و پرورش اعتراض کردند. با ورود معظم له و مشاهده نارضایتی مردمی، مسؤولان آموزش‌وپرورش منکر اجرایی شدن چنین سندی شدند و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی،آنرا «کذب محض» دانست. علیرغم این تکذیب، چند ماه در مصاحبه خانم سمیه ساجدی، کارشناس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش مرکزی با هفته‌نامه محلی «کیش مهر» عنوان شد که: «استان مرکزی از پایلوت‌های تربیت جنسی کودک و نوجوان بود و این طرح در برخی مدارس معین اجرا شد».
از سوی دیگر فعالیت گسترده گروه‌هایی خاص تحت پوشش سازمان‌های مردم‌نهاد در مسائل مربوط به سند ۲۰۳۰ حائز اهمیت است که مهم‌ترین شان، «سیکا» یا همان «سرای یاری کودکان امید» است که با گردانندگان آن با شبکه‌های ضدانقلاب در ارتباط اند و تحت پوشش حمایت از کودکان کار! اقدام به شبکه‌سازی و جذب نیرو در سطح مراکز استان‌ها می‌کنند؛ به عنوان نمونه «کسری نوری»، «محمد شریفی‌مقدم»، «سام بوربور» و «ناتالی نسوادرانی».

شایان ذکر است کسری نوری و شریفی مقدم از اعضای دراویش نعمت‌اللهی گنابادی‌اند که دراویش در ناآرامی‌های اخیر تهران نیز بازداشت شده بودند و ناتالی نسوادرانی ایرانی- آمریکایی است که دانشجوی دانشگاه کرنل آمریکاست که با طرح مشکوک آمریکایی  «Fulbright progam» در ارتباط بوده است.
دیگر نشانه علنی انحراف سیکا و فعالیت این سمن در راستای شبکه نفوذ، فعالیت بهاییان در متن برنامه‌های سیکاست که تبلیغ و تظاهر به بهایی بودن برخی مربیان سیکا همچون ساغر رفاهی در صفحات مجازی منتسب به آنها در شبکه‌های اجتماعی امری معمول و آشکار است. همچنین جالب‌تر آنکه فارغ از موارد اینچنینی حضور بهاییان در متن ماجرای ترویج ۲۰۳۰، است که جناب آقای دکتر حسن رحیم‌پورازغدی اسفند ۹۵ این سناریو را افشا کرده بود.

موضوع بعدی، نفوذ شبکه سیکا در بین سازمان‌ها و ادارات دولتی برای اثرگذاری بیشتر است که تاکنون مربیان این مجموعه توانسته‌اند ساعاتی را در تعدادی از مدارس اراک به آموزش جنسی طبق متدهای سند ۲۰۳۰ پرداخته و با اورژانس اجتماعی و هیات ورزش‌های همگانی استان، تفاهمنامه‌های همکاری به امضا برسانند.

ملاحظه: در زمانی که موضوع سند ۲۰۳۰ بصورت پنهانی (حتی از شورای انقلاب فرهنگی) توسط مسئولین اجرایی با یونسکو هماهنگ و برای اجرا به دستگاههای مربوط ابلاغ شده بود، کاملاً واضح بود که منتظر فرصت برای پیاده سازی آن هستند و اگر مدتی با انکار و تکذیب، قصد حساسیت زدایی دارندف اما بعداً با چراغ خاموش مراحل اجرایی آنرا دنبال می کنند بنابراین مراجع نظارتی بخصوص دستگاه قضایی و نیز صداوسیما وظیفه دارند با عوامل پشت پرده ضدفرهنگی فوق در هر رده ای برخورد کرده و نتایج کارشان را اطلاع رسانی کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true