×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
false

 

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر این که باید بودجه کشور به بخش تولید هدایت شود گفت:اختلاس و حقوق نجومی دست‌درازی به بیت‌المال است.

اختلاس و حقوق نجومی دست‌درازی به بیت‌المال است  آیت‌الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید در دیدار شهردار قم با اشاره به لزوم داشتن صبغه دینی در زندگی اظهار کرد: باید همه کارهایمان در زندگی صبغه دینی داشته باشد، باید بدانیم اگر به بیت‌المال دست‌درازی کردیم، این غده بدخیم است که آبروی ما را می‌برد.

وی افزود: آبرو برخلاف خون متعلق به انسان نیست، اگر کسی کشته شود، اولیای دم او می‌توانند رضایت بدهند و قاتل اعدام نشود ، اما در صورت تجاوز به عنف به یک زن، متجاوز اعدام می‌شود، چون آبرو و عفت یک زن برای خدا است.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: خداوند انسان را آزاد خلق کرده، اما به او اجازه نداده است که آبروی خودش را از بین ببرد، انسان مالک آبروی خود نیست، بلکه مالک آن خدا است.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به برنامه‌ریزی در ورود به پروژه‌های عمرانی عنوان کرد: اگر بودجه برای پروژه‌ای نیست، نباید وارد آن شویم.

وی ادامه داد: ممکن نیست که کسی قدمی برای خدا بردارد، اما خداوند چند برابر به او اجر بدهد، فیض خدا روان است، اقدامات شهرداری قم در احداث تقاطع‌های غیر هم‌سطح در بلوار عمار یاسر و بلوار جمهوری قابل‌تقدیر است.

این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: چندین سال است که صحبت از اقتصاد مقاومتی در جامعه است، اکثر قریب به اتفاق ساختمان‌های چندطبقه در شب، خاموش هستند، یعنی بخش زیادی از اموال مردم در ساختمان‌های خالی حبس شده، این به معنی عدم ورود اموال مردم به بخش تولید است.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به ضرورت تقویت بخش تولید اظهار داشت: تا زمانی که ثروت‌های مردم در ساختمان‌های خالی محبوس می‌شود، شاهد تولید نخواهیم بود، باید اموال مردم به سمت بخش تولید هدایت شود.

وی گفت: فضای مجازی یک فضای حقیقی است و از طریق این فضا می‌توان پیام‌های زیادی را ارسال و دریافت کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: اختلاس و حقوق نجومی دست‌درازی به بیت‌المال است که آبروی فرد متخلف را می‌برد، با کسب کاذب نمی‌توان شهر قم را اداره کرد، مشکلات کشور قابل حل است و باید بودجه کشور به بخش تولید هدایت و از این بخش عوارض دریافت شود.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به ویژگی‌های شهر قم یادآور شد: شهر قم یک شهر کویری است و بهترین فرش ابریشمی در این شهر تولید می‌شود، با پرداختن به هنر بافت فرش در شهر قم می‌توان اشتغال ایجاد کرد، بسیاری از افراد با این هنر در شهر قم آبرومندانه زندگی می‌کردند، معادلی برای فرش قم در شهرهای دیگر وجود ندارد.

آیت‌الله جوادی آملی شهر قم را یک شهر کویری دانست و تصریح کرد: با این وجود مردم این شهر پشتکار زیادی در کار دارند .

وی ادامه داد: در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برده بودیم و کار فروش نفت و درآمد آن در اختیار دربار بود، کشورمان پس از پیروزی انقلاب به عظمت رسید، آزادی و استقلال را با انقلاب اسلامی به وجود آوردیم و از زمین به آسمان رسیدیم.

انتهای پیام/ ش

دیدار شهردار قم با آیت الله جوادی  آملی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true