×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در چند روز گذشته با مقاومت جانانه در برابر حملات برنامه ریزی شده توسط آمریکا و نیروهای باصطلاح ائتلاف،

موفق شدند ضمن متوقف کردن پیشروی مهاجمین، تلفات و خسارات زیادی به آنان وارد و مزدوران دشمن را مجبور به عقب نشینی در برخی محورها نمایند.

از جمله دو روز قبل (۹۷/۳/۱۰) نیروهای انصارالله طی عملیاتی یک گردان از مزدوران ائتلاف سعودی را در ساحل غربی یمن متلاشی کردند؛ و در جریان آن (که علیه نیروهای موسوم به تیپ پنجم صورت گرفت) ۷۵ نفر از مزدوران سعودی را کشته و زخمی و ۱۰ نفر دیگر را اسیر نمایند.

از سوی دیگر در عملیات غافلگیرانه ارتش و کمیته های مردمی یمن به پادگان مزدوران سودانی نزدیک منطقه نظامی “وعوع” در نجران، تعدادی از آنها به هلاکت رسیده و شماری از خودروهای نظامی شان منهدم شد.

در همین رابطه ستاد اطلاع رسانی جنگی یمن، صحنه هایی از این عملیات را منتشر  و نشان داد که چطور نیروهای یمنی مزدوران را غافلگیر کرده و خسارات و تلفات سنگینی به آنها وارد می کنند.

در حالی که مزدوران آمریکا در حال جنگ با مبارزین یمنی هستند، اختلاف بین رژیم سعودی و امارات بالا گرفته و در روزهای گذشته مزدوران اماراتی با عقب راندن مزدوران سعودی از پایگاه نظامی عبود در شهر الضالع در جنوب یمن، بر این شهر سیطره پیدا کردند.

درگیری میان مزدوران سعودی و اماراتی در الضالع واقع در جنوب یمن ۷ نفر کشته از جمله دو غیرنظامی و ده ها زخمی برجای گذاشته و همچنان این درگیری ها ادامه دارد و استان های جنوبی یمن شاهد آشفتگی امنیتی و درگیری میان عناصر اماراتی و سعودی هاست.

ملاحظه: عملیات بزرگ و همه جانبه الحدیده که با طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی با محوریت امارات متحده عربی در ساحل غربی یمن از چند هفته قبل شروع شده، قطع ارتباط دریایی محور مقاومت و اشغال بندر مهم الحدیده را هدف قرار داده و با سازماندهی و نقش آفرینی سه دسته (شبه نظامیان تابع طارق صالح، نیروهای جنوبی و نیروهای محلی) در زمین و پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی و دریایی ائتلاف سعودی استمرار دارد.

البته خطی که در حال حاضر ائتلاف سعودی (به سرکردگی امارات) در نوار ساحل غربی باز کرده بواسطه عرضِ کم و ضعفِ توان دفاعی، بسیار آسیب پذیر است و احتمال کمین ها و حملات غافلگیرانه انصارالله کاملاً متصور است کما اینکه در چند روز اخیر این محور بشدت زیر آتش انصارالله قرار گرفته و تلفات بسیار سنگینی به مهاجمین وارد شده است.

اما نکته مهمتر آسیب پذیری امارات از ناحیه شلیک موشک های یمنی و احتمال ضربه خوردن اقتصادی این کشور بسیار جدّی است و روزهای آینده با هدف قرار گرفتن ابوظبی، صحنه جنگ بکلی تغییر خواهد کرد به ویژه اینکه رقابت و درگیری بین اعضای ائتلاف نیز تشدید شده و حضور مستشاران آمریکایی و صهیونیستی هم کاری از پیش نخواهند برد.

به حول و قوه الهی نیروهای محور شرارت (غربی-عبری-عربی) در برابر جبهه مقاومت قطعا شکست سختی خورده و پس از آن انگیزه و روحیه ای برای نیروهای ائتلاف باقی نخواهد ماند کما اینکه در روزهای اخیر نشانه های آن آشکار شده و در هر محوری که نیروهای انصارالله حمله می کنند، مزدوران ائتلاف بلافاصله متواری می شوند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true